Świetny początek lidera IV ligi, a później duże nerwy do końca

Jakub Lisowski
Piłkarze Chemika Police wygrali w Sądowie.
Piłkarze Chemika Police wygrali w Sądowie. KP Chemik Police Facebook/Ariel Szydłowski
Przewaga prowadzącej Vinety Wolin nad drugą Flotą Świnoujście wynosi już tylko dwa punkty. Kto awansuje do III ligi?

Gdy Flota przegrała dwa hitowe spotkania w rundzie wiosennej – z Vinetą i Gwardią Koszalin wydawało się, że już się Wyspiarze nie podniosą. Przewaga Wikingów z Wolina wynosiła 6 oczek, a lider nie wyglądał na zespół, który złapie dłuższą zadyszkę.

Ale Flota zaczęła wygrywać mecz za meczem i choć Vineta też raczej inkasowała trzy punkty, to jednak jej wyjazdy do Sądowa i w sobotę do Postomina zakończyły się remisami. Strata Floty wynosi już tylko 2 punkty. Z jednej strony – to dużo, bo Vineta ma lepszy bilans bezpośrednich spotkań, a po drugie dawno nie przegrała. Z drugiej strony – to skromna zaliczka i duże nerwy przed każdym meczem. Flota gra teraz bez presji.

Już przed sobotą było jasne, że Wieża Postomino może postawić się liderowi i tak było, choć Wikingowie rozpoczęli mecz od bramki Macieja Ignasiaka. Mogło to podziałać źle na zespół, bo już w chwilę później nastąpiło wyrównanie, a w 24. minucie Wojciech Wójcik zdobył drugiego gola dla Wieży.

W 65. minucie Vineta wyrównała (Kamil Wiśniewski), ale znów straciła koncentrację po golu i gospodarze szybko znów objęli prowadzenie. Lider atakował, mocno przyciskał i w końcu Kryspin Leśniak wyrównał kwadrans przed końcem. Kolejne ataki nie przyniosły już powodzenia.

Flota też się namęczyła. Do przerwy bezbramkowo remisowała na boisku Pogoni Połczyn Zdrój, która pogodzona jest już ze spadkiem. Wyspiarzom wystarczyła jednak mocniejsza rozmowa w szatni i zaraz po wznowieniu gry Kamil Poźniak zdobył prowadzenie dla Floty (po rzucie karnym).

W 60. minucie na boisku wszedł Damian Staniszewski. Jeden z liderów Floty i jej najskuteczniejszy gracz zdążył jeszcze strzelić dwie bramki.

Wyniki 34. kolejki
Hutnik Szczecin – Leśnik Manowo 2:1, Ina Goleniów – Olimp Gościno 3:1, Orzeł Wałcz – Zefir Wyszewo 1:0, MKP Szczecinek – Błękitni II Stargard 1:6, Wieża Postomino – Vineta Wolin 3:3, Pogoń Połczyn Zdrój – Flota Świnoujście 0:3, Jeziorak Szczecin – Darłovia Darłowo 2:0, Biali Sądów – Chemik Police 3:5, Dąb Dębno – Gwardia Koszalin 2:2, Rasel Dygowo – Sokół Karlino 4:3.