Krzysztof Gajdur
Pawel Relikowski / Polska Press
Robert Lewandowski został wybrany przez UEFĘ piłkarzem pierwszej kolejki Ligi Mistrzów. Nagroda dla Polaka jest w pełni zasłużona, a doskonale o tym świadczy hattrick strzelony przez napastnika Dumy Katalonii.

Lewy już w poprzednich meczach Barcelony wyglądał bardzo dobrze, ale dopiero wczoraj pokazał swoje prawdziwe oblicze. Reprezentant Polski zanotował hattricka, a pierwsze dwa gole w jego wykonaniu miały miejsce już w pierwszej połowie. Lewandowski trafiał na 2:0 i 3:1. Kapitan biało-czerwonych rozpoczął strzelanie także w drugiej połowie, gdy kapitalnie wykończył podanie Ferrana Torresa. Jego klub ostatecznie wygrał 5:1, a za większość bramek odpowiadał właśnie polski napastnik. Dlatego śmiało można powiedzieć, że nagroda dla naszego piłkarza jest w pełni zasłużona.

Wśród nominowanych do zawodnika kolejki był również Piotr Zieliński. Polski pomocnik za sobą ma również kapitalny występ z Liverpoolem, gdzie dwukrotnie pokonał Alissona, a także zanotował asystę. Jego drużyna pokonała wicemistrzów Anglii aż 4:1, a przy lepszej skuteczności zwycięstwo mogło być bardziej okazałe.

Oprócz reprezentantów Polski nominacje dostali także Kylian Mbappe i Leroy Sane. Napastnik PSG zdobył dwa gole z Juventusem, a jego drużyna wygrała 2:1. Niemiecki pomocnik natomiast raz pokonał bramkarza Interu, a Bayern zwyciężył 2:0.