Świetny występ Soboty. Club Brugge gromi Anderlecht!

Jakub Seweryn
Waldemar Sobota
Waldemar Sobota clubbrugge.be
Rewelacyjne wejście do zespołu Club Brugge miał Waldemar Sobota. W niedzielnym hicie ligi belgijskiej Polak zagrał znakomite spotkanie, a jego drużyna rozbiła RSC Anderlecht aż 4:0!

Polski skrzydłowy do Club Brugge przeszedł ze Śląska Wrocław za około milion euro w końcówce okna transferowego. Do tej pory Sobota rozegrał ledwie 22 minuty w pojedynku z Lierse SK, ale na szlagierowe spotkanie z mistrzem Belgii, Anderlechtem, został wyznaczony do gry w pierwszej jedenastce.

Były gracz MKS-u Kluczbork i wrocławskiego Śląska fantastycznie się odwdzięczył nowemu trenerowi, Michelowi Preud’homme’owi, za zaufanie i przez cały mecz oczarowywał belgijskich fanów łatwością z jaką mijał swoich przeciwników na prawym skrzydle. W 30. minucie reprezentant Polski został sfaulowany w polu karnym przez Milivojevicia, dzięki czemu ekipie z Brugii prowadzenie strzałem z 11 metrów zapewnił Timmy Simons. Po przerwie dwa gole dla gospodarzy dołożył Lestienne, a w samej końcówce Sobota ukoronował swój znakomity występ bardzo efektowną asystą piętą przy bramce Fataii, która dobiła mistrzów Belgii. Club Brugge rozgromił Anderlecht aż 4:0. Dzięki tej wygranej ekipa Soboty umocniła się na drugim miejscu w tabeli Jupiler Pro League. Liderem jest Standard Liege.