Świt Szczecin wygrywa i goni lidera. Dwa gole Szymona Kapelusza. ZDJĘCIA

Maurycy Brzykcy
Szymon Kapelusz to zawodnik meczu. Ustrzelił dublet.
Szymon Kapelusz to zawodnik meczu. Ustrzelił dublet. Krzysztof Cichomski
Drużyna Mariusza Kurasa ograła w piątkowe popołudnie Unię Solec Kujawski i stąpa po piętach liderowi z Grudziądza.

Świtowcy otworzyli mecz po bramce Szymona Kapelusza. Napastnik Dumy Skolwina zabrał się z piłką po podaniu od Adama Ładziaka i huknął z ostrego kąta tak że bramkarz rywali nie zdążył z interwencją. Goście jednaj grali odważnie i bez kompleksów dzięki czemu w 22 minucie wyrównali kiedy to Maciej Słupecki zamknął dośrodkowanie z prawej strony boiska. Jeszcze przed przerwą piłkę ręką w polu karnym zagrał jeden z Unitów, a jedenastkę na bramkę zamienił pewnym strzałem Adam Ładziak.

W drugiej połowie Świt szybko zdobył trzecią bramkę po sprytnym strzale Szymona Kapelusza, który tym samym ustrzelił dublet. Kapitan Skolwinian harował w tym meczu z dwóch odbierając piłkę rywalom w kluczowych momentach pod koniec spotkania. Świt szukał jeszcze kolejnej bramki w końcówce, a dobre zmiany dali Piotr Wojtasiak, Patryk Baranowski i Przemysław Kędziora. Więcej bramek już nie padło, m.in. Przez brak dokładności jak w przypadku strzału z dystansu Patryka Baranowskiego.

Dzięki wygranej zawodnicy „Super Maria” mają po 6 kolejkach 13 punktów i tracą trzy oczka do lidera, który w piątek pokonał 5:1 Jarotę Jarocin. W piątkowe popołudnie na Stołczyńskiej ponownie pojawiło się sporo kibiców, teraz Świt czeka wyjazd do Kleczewa, a za 2 tygodnie 17 września w sobotę kolejny ciekawy pojedynek, którym będą derby z Vinetą Wolin.

Świt Szczecin - Unia Solec Kujawski 3:1 (2:1)
Bramki: Kapelusz 2 (14, 49), Ładziak (34-karny) - Słupecki (22).
Świt: Szulc - Kuzko, Wojdak, Hulisz, Kamiński (85 Żolik) - Białczyk, Ładziak (75 Baranowski), Paczuk (60 Wojtasiak), Synytsia (85 Kisły) - Kapelusz, Nagórski (60’ Kędziora).