Sytuacja kadrowa Korony przed meczem z Piastem

Marcel Olczyk
Koronę w czwartkowy wieczór czeka potyczka z Piastem
Koronę w czwartkowy wieczór czeka potyczka z Piastem Paula Duda
Korona Kielce wysokie zwycięstwo 5:0 z Jagiellonią przypłaciła poważną kontuzją Macieja Korzyma. Lider kieleckiej drużyny przez kolejne miesiące będzie poddawał się rehabilitacji. Kto otrzyma szansę zastąpienia "Korzenia"?

Stowarzyszenie Kibiców Korony Kielce odpowiada na zarzuty policji

Korona przypuszczalnie zagra bardzo podobnym składem, jakim wyszła na mecz z Jagiellonią Białystok. Leszek Ojrzyński lubi czasem zaskoczyć przeciwników i ostateczną jedenastkę poznamy zapewne dopiero na kilkadziesiąt minut przed rozpoczęciem spotkania, jednak postaramy się wytypować jedenastkę, na którą postawi szkoleniowiec Złocisto-Krwistych.

W bramce niekwestionowanym pewniakiem jest Zbigniew Małkowski. Niemal na sto procent możemy pojawienia się w wyjściowej jedenastce są boczni obrońcy: Paweł Golański i Tomasz Lisowski. Golański świetnie wszedł w ostatnie spotkanie strzelając dwa gole i trafiając z rzutu wolnego w samo okienko. Był zdecydowanie jednym z najlepszych zawodników Korony. Na drugim boku zagra zapewne Lisowski, który co prawda nie był aż tak aktywny jak "Golo", ale pewnie grał w obronie i raczej Kamil Sylwestrzak ze składu go nie wygryzie.

Para stoperów, która rozpocznie to spotkanie to zapewne Pavol Stano, który zdobył w ostatnim spotkaniu bramkę oraz młody Piotrek Malarczyk, który rozgrywa większość spotkań Korony od pierwszych minut. Zastąpić go może Tadas Kijanskas, ale to raczej Malarczyk wyjdzie od początku tego spotknia w żółto-czerwonym trykocie.

W środku pomocy zobaczymy najprawdopodobniej Vlastimira Jovanovicia oraz Artura Lenartowskiego, który również skierował piłkę do siatki Jagielloni w ostatnim spotkaniu. Skrzydłowymi w spotkaniu z Piastem najprawdopodniej będą Paweł Sobolewski oraz kapitan kieleckiej drużyny Kamil Kuzera.

W ataku spodziewany się że jak zwykle jako podwieszony napastnik zagra Michał Janota, który zdobył bramkę na 4:0 z Jagiellonią Białystok i znów będzie próbował swoich strzałów z daleka. Na szpicy przypuszczalnie może zagrać albo Kamil Adamek, który w tamtej rundzie reprezentował barwy Podbeskidzia Bielsko-Biała, albo młodziutki Karol Angielski, który od kilku spotkań powoli jest wprowadzany do pierwszej drużyny. Przypuszczamy iż to starszy Kamil zastąpi w najbliższym spotkaniu Macieja Korzyma, ewentualnie w drugiej połowie swoją szansę dostanie popularny "English".