Liga Mistrzów. Szachtar Donieck - RB Lipsk ONLINE. Warszawa...

Liga Mistrzów. Szachtar Donieck - RB Lipsk ONLINE. Warszawa chce Ligi Mistrzów na wiosnę. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

Liga Mistrzów, Grupa F
2022-11-02 18:45

Szachtar Donieck

0

RB Lipsk

4

• Dziękujemy za relację LIVE! Do "usłyszenia" wkrótce!

• Szachtar zagra w Lidze Europy na wiosnę, a gracze Lipska zameldowali się w fazie pucharowej Ligi Mistrzów!

• Koniec spotkania!

• Żółta kartka dla piłkarza Szachtara. Ukarany Danylo Sikan.

• Josko Gvardiol faulowany. Obrońca Lipska zyskał trochę minut dla swojej drużyny.

• Ależ próba Szachtara na gola honorowego. Zaszwankowała komunikacja i akcja gospodarzy się nie udała.

• Ciekawa próba Emila Forsberga, ale napastnik reprezentacji Szwecji złapany na spalonym. Mogło być niebezpiecznie.

• Czwarta zmiana w Szachtarze. Schodzi Artem Bondarenko, w jego miejsce Dmytro Kryskiv.

• Valeriy Bondar z próbą, ale główka piłkarza Szachtara nie mogła zagrozić bramce Lipska.

• Efektowna akcja "Byków". Zabrakło jednak ostatniego podania i w efekcie zagrożenie zażegnane.

• Szansa Lipska. Dogranie w pole karne i zablokowana próba. Rzut rożny dla Niemców.

• Zmiana w Szachtarze: Zszedł Mykhaylo Mudryk, w jego miejsce Andriy Totovytskyi.

• Zmiana w drużynie Lipska. Schodzi Xaver Schlager, w jego miejsce Abdou Diallo.

• Ależ uderzył Mykhaylo Mudryk! Kapitalne uderzenie ponad bramkę. Przez chwilę wydawało się, że to jest bramka.

• Przy piłce zawodnicy Lipska. Nie mają zamiaru się cofnąć, grają dalej swoją grę.

• Kapitalne rozwiązanie stałego fragmentu gry. Z ostrego kąta uderzył Hiszpan i podwyższył prowadzenie.

• gol

• ALEŻ WEJŚCIE DANIEGO OLMO! GOL PO KILKUNASTU SEKUNDACH PO WEJŚCIU NA MURAWĘ!

• ...pojawił się także na murawie Benjamin Henrichs. Zszedł Mohamed Simakan.

• ...zszedł także Dominik Szoboszlai, w jego miejsce Dani Olmo...

• Potrójna zmiana w Lipsku. Schodzi David Raum, w jego miejsce Marcel Halstenberg.

• Lucas Taylor ukarany żółtą kartką.

• Piłkarze Szachtara zdają się już całkowicie zgasnąć. Lipsk nie zwalnia tempa. Gospodarze mają trudność, by przetransportować piłkę na połowę przeciwnika.

• Znów podejście i strata w polu centralnym. Szybki atak Lipska, trzech na dwóch. Podawał prostopadle Christopher Nkunku i wykończył Dominik Szoboszlai.

• 3:0! NOKAUT! STRZELCEM DOMINIK SZOBOSZLAI.

• Ciekawa akcja piłkarzy Szachtara, ale w górę chorągiewka sędziego. Spalony.

• ...nie zobaczymy już także Yukhyma Konoply'i. W jego miejsce Andriy Kulakov.

• ...schodzi także Heorhiy Sudakov. Na boisku pojawia się Neven Durasek...

• Zmiany w obozie Szachtara. Schodzi Lassina Traore, w jego miejsce Danylo Sikan...

• Gracze Szachtara stanęli przed szansą ze stałego fragmentu, ale dogranie w pole karne niecelne.

• Ależ efektowna akcja Lipska. Rajd Dominika Szoboszlai'a, zgranie piętą Christophera Nkunku i strzał Emila Forsberga. Szwed jednak po interwencji nad bramką.

• Gracze Lipska w poszukiwaniu trzeciego gola. Trwa napór Niemców.

• gol

• Zakotłowało się w polu karnym Szachtara. Dogranie górą i z najbliższej odległości wepchnął piłkę do siatki Andre Silva. Był tam również Emil Forsberg, którego obecność absorbowała bramkarza gospodarzy, a Szwed znajdował się na pozycji. Bramka jednak uznana. Szachtar 0, Lipsk 2.

• GOL! NIESPODZIANKA! LIPSK PODWYŻSZA PROWADZENIE! ANDRE SILVA!

• Ukraińcy nieźle weszli w drugą połowę. Piłka na połowie Lipska i trwa akcja gospodarzy.

• Ależ akcja Szachtara lewą stroną. Zakończyło się na zablokowanym podaniu. Przed gospodarzami rzut rożny.

• Zaczynamy drugą część meczu!

• Koniec pierwszej części meczu! Szachat 0, Lipsk 1. Wracamy za kilkanaście minut.

• Ależ mogło się to skończyć dla gospodarzy! Zagranie w pole karne z prawej strony, ale zabrakło decyzji u Mykhaylo Mudryka.

• Piłkarze Szachtara wymieniają piłkę na własnej połowie.

• Postraszyli piłkarze Szachtara. Szwankuje ostatnie podanie. Wywalczył sobie miejsce Lassina Traore, ale jego partnerzy nie zagrali najlepiej. Akcja zażegnana.

• Ależ mogło by groźnie! Pomyłka interweniującego Janisa Blaswich'a i wybicie wprost pod nogi rywala. Nie wykorzystali tego jednak gracze Szachtara.

• Akcja jak po sznurku gości i niecelnie zgrywa Dominik Szoboszlai. Szkoda, bo bardzo efektowna próba graczy Lipska na jeden kontakt.

• Ivan Petryak leży po starciu z obrońcą Lipska, ale arbiter niewzruszony. Gramy dalej. Protesty piłkarzy Szachtara.

• Pierwsza od dłuższego czasu akcja Szachtara. Dogrywał Mykhaylo Mudryk w pole karne, ale jego podanie bez trudów wyłapał Janis Blaswich.

• Strzał gości. Dominik Szoboszlai uderzył, ale wysoko nad poprzeczką. Zacznie Szachtar od bramki.

• Goście z Niemiec swobodnie wymieniają piłkę na połowie Szachtara.

• Ivan Petryak poszukał uderzenia, ale zbyt daleko i nie mogło to zagrozić. Zacznie Lipsk.

• Emil Forsberg uderzył zza linii 25 metra. Bramkarz broni, jednak gospodarze muszą mieć się na baczności.

• Piłkarze Szachtara mają problem, by wyjść z własnej połowy. Goście wysoko stoją i skutecznie stosują pressing.

• Przy piłce piłkarze Lipska. Szachtar biega za piłką.

• Bohdan Mykhaylichenko ogląda żółtą kartkę za faul na Mohamed'zie Simakan'ie.

• Piłkarze Lipska z wysokim pressingiem i to poskutkowało. Piłka odebrana i jest szansa na atak.

• Akcja Niemców lewą stroną i udany blok piłkarzy Szachtara. Zaczną gospodarze od bramki.

• Szybki atak Lipska spalił na panewce. Zbyt mocne dogranie Mohamed Simakan i piłka dla gospodarzy.

• Długa piłka z głębi pola w wykonaniu graczy Lipska, ale czujnie broni Anatoliy Trubin.

• Pierwsza zmiana. Napastnik reprezentacji Niemiec, Timo Werner schodzi. Oby to nie był groźny uraz. W jego miejsce Emil Forsberg.

• Siedzi na murawie napastnik Lipska, Timo Werner. Szykuje się zmiana.

• Trwa oblężenie bramki Anatoliy'a Trubina. Lipsk gra po obwodzie.

• Taras Stepanenko wycina równo z murawą Timo Wernera i będzie teraz okazja dla gości z rzutu wolnego. Niezłe miejsce na dogranie w pole karne.

• gol

• Ależ błąd! Heorhiy Sudakov traci piłkę w środkowej strefie, przejął ją strzelec gola, który najpierw podał do Timo Wernera. Ten uderzył, bramkarz wypluł piłkę przed siebie i Christopher Nkunku był bezwzględny przy dobitce.

• GOL! LIPSK NA PROWADZENIU! CHRISTOPHER NKUNKU!

• Ależ okazja gości. Timo Werner uderzał, ratuje swój zespół bramkarz Szachtara, Anatoliy Trubin.

• Długa akcja po obwodzie kończy się niecelnym podaniem jednego z piłkarzy Lipska. Piłka za linią boczną i zaczną gospodarze.

• Szachtar spokojnie na własnej połowie. Piłkę wymieniają środkowi obrońcy.

• Ivan Petryak z dograniem w pole karne, ale podanie nie znalazło adresata i akcja zażegnana.

• Christopher Nkunku stanął przed szansą. Wybiegł jednak zza linię końcową i zacznie Szachtar od bramki.

• Gracze RB odebrali futbolówkę. Trwa akcja przyjezdnych.

• Przy piłce piłkarze Szachtara. Gra toczy się na połowie gospodarzy.

• Zaczęli! Od środka rozpoczęli gracze Szachtara!

• Trwa losowanie kapitanów. Obok arbitra Taras Stepanenko i Willi Orban.

• Piłkarze już na płycie. Słuchamy hymnu Ligi Mistrzów.

• Nie ma dziś kompletu na Stadionie Legii, ale i tak publiczność licznie zgromadzona. Za chwilę na murawę wejdą piłkarze.

• szachtar

• Na Stadionie przy Łazienkowskiej duża liczba kibiców Szachtara. Sporo ukraińskich flag.

• Goście z Lipska są niepodważalnym faworytem: bukmacherzy typują jednomyślnie: około 1,8 na wygraną Niemców, 4 na remis i około 4,5 na Szachtara.

• RB Lipsk zaczął mecze w Lidze Mistrzów najgorzej jak się tylko da: 0 punktów po 2 kolejkach. Później nadeszła seria trzech wygranych i dziś Niemcy mogą postawić "kropkę nad i". Do awansu potrzebują zaledwie punktu.

• Szachtar wygrał do tej pory jedno spotkanie - z Lipskiem na początku zmagań Ligi Mistrzów 4:1. Dziś do awansu podopieczni Igora Jovićevica potrzebują drugiego zwycięstwa. Jeśli się nie uda, to pucharowa wiosna będzie nazywała się "Liga Europy". Zamykający grupę bowiem Celtic nie ma żadnych szans na 3. miejsce.

• Faza pucharowa Ligi Mistrzów przy Łazienkowskiej? Wszystko możliwe. Żeby to się zmaterializowało to drużyna Szachtara musi dziś wygrać. Ekipie Lipska wystarczy remis żeby zameldować się w 1/8 finału. Zapraszamy na relację LIVE!

Szachtar - RB Lipsk LIVE! Liga Mistrzów w Warszawie również na wiosnę?

Szachtar - RB Lipsk LIVE! Liga Mistrzów w Warszawie również na wiosnę? ©Szymon Starnawski

Liga Mistrzów. Mecz Szachtar Donieck - RB Lipsk ONLINE. To w Warszawie na stadionie przy Łazienkowskiej dowiemy się, kto oprócz Realu Madryt awansuje z grupy F do 1/8 finału elitarnych rozgrywek. Tylko zwycięstwo sprawi, że będzie to ukraiński zespół. Relacja LIVE od godziny 18:45.

Liga Mistrzów. Mecz Szachtar Donieck - RB Lipsk ONLINE

Gra toczy się o drugie miejsce w grupie. Wygrany awansuje do 1/8 finału Ligi Mistrzów, przegrany zostanie wysłany na wiosnę do Ligi Europy. Sprawa jest banalnie prosta: Szachtar musi wygrać, RB Lipsk może nawet pozwolić sobie na remis.

W pierwszym spotkaniu w Niemczech Szachtar sprawił dużą niespodziankę.
Wygrał bowiem aż 4:1. Póki co stadion Legii jest dla niego całkiem szczęśliwy. Zremisował na nim z Celtikiem Glasgow (1:1) i był o włos od pokonania obrońcy trofeum, Realu Madryt (1:1). Wyrównująca bramka padła tuż przed ostatnim gwizdkiem.

Szachtar liczy na gorący doping w Warszawie i przede wszystkim Mychajłę Mudryka. Błyskotliwy pomocnik jest odkryciem tegorocznej Ligi Mistrzów. Do trzech bramek dołożył dwie asysty.

- To najważniejszy mecz w moim życiu - przyznaje pomocnik Szachtara, Georgij Sudakow. - Czeka nas trudny mecz. Kilka lat temu jako trener Borussii M'Gladbach mierzyłem się z Szachtarem. Teraz to jednak zupełnie inna drużyna - z Mudrykiem i Stepanenką - mówi trener RB Lipsk, Marco Rose.

Zawody w Warszawie poprowadzi angielski sędzia Michael Oliver.

Przewidywane składy na mecz Szachtar Donieck - RB Lipsk:
Szachtar: Trubin - Mychajliczenko, Matwijenko- Bondar, Taylor - Stepanenko, Bondarenko, Sudakow - Petriak, Mudryk, Traoré.
RB Lipsk: Blaswich - Simakan, Gvardiol, Orbán, Raum - Schlager, Haidara - Szoboszlai, Werner - Nkunku - André Silva.

Nie zagrają w meczu Szachtar Donieck - RB Lipsk:
Szachtar: Szwed, Zubkow
RB Lipsk: Gulácsi, Laimer, Klostermann, Poulsen

Ostatnie mecze bezpośrednie:
RB Lipsk - Szachtar 1:4 (Liga Mistrzów, 06.09.2022)

Mecz Szachtar Donieck - RB Lipsk TRANSMISJA TV
Transmisja na żywo w Polsat Sport Premium 1. W internecie mecz na platformach Polsat Box Go i Canal+ Online. Komentuje duet Sebastian Chabiniak, Przemysław Łagożny. Relacja LIVE od godziny 18:45 w GOL24 - zapraszamy!