Sześć bramek Paris Saint-Germain w meczu z Lille. Hat-trick Lavezziego

Bartosz Głąb
PSG pokonało Lille aż 6:1
PSG pokonało Lille aż 6:1 facebook
Paris Saint-Germain rozbiło drużynę Lille aż 6:1 rozpoczynając strzelanie już w 1. minucie, a hat-trickiem w tym meczu popisał się Ezequiel Lavezzi. Lille kończyło to spotkanie w dziesiątkę.

Paris Saint-Germain mocno rozpoczęli spotkanie na Parc des Princes, bo już w 1. minucie Maxwell otworzył wynik tego spotkania wykorzystując idealne dośrodkowanie z prawej strony boiska. Nie minęły trzy minuty, a paryżanie prowadzili już 2:0. Tym razem do bramki Lille trafił Edinson Cavani.

Po początkowym trzęsieniu ziemi nadeszła chwila spokoju, ale dosłownie chwila, bo już w 28. minucie padła kolejna bramka dla gospodarzy. Po raz pierwszy w tym meczu na listę strzelców wpisał się Ezequiel Lavezzi pakując piłkę do pustej bramki rywali. W końcówce pierwszej połowie Argentyńczyk powtórzył swój wyczyn i było już 4:0 dla PSG.

Po zmianie stron paryżanie nieco spuścili z tonu co, co dało szanse gościom na zaistnienie w tym meczu. W 59. minucie Marko Basa wykorzystał świetne dośrodkowanie z rzutu rożnego i minimalnie zmniejszył rozmiary porażki.

Jednak nieco ponad dziesięć minut później powróciły koszmary OSC Lille. Sebastian Corchia sfaulował we własnym polu karnym jednego z graczy Paris Saint-Germain za co otrzymał czerwoną kartkę, a zespół gospodarzy rzut karny. "Jedenastkę" na pewnie na bramkę zamienił Edinson Cavani zdobywając tym samym swoją drugą bramkę w tym meczu.

To jednak nie był jeszcze koniec strzelania na Parc des Princes. W 77. minucie wynik spotkania wreszcie ustalił Ezequiel Lavezzi kompletując hat-tricka. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 6:1.

Paris Saint-Germain - Lille 6:1

1:0 - Maxwell 1'
2:0 - Cavani 4'
3:0 - Lavezzi 28'
4:0 - Lavezzi 43'
4:1 - Basa 59'
5:1 - Cavani 72'
6:1 - Lavezzi 77'