Sześć goli mistrzyń kraju z TME SMS Łódź w walce o Puchar Polski

Dariusz Kuczmera
Klaudia Jedlińska strzeliła dwa gole dla TME SMS
Klaudia Jedlińska strzeliła dwa gole dla TME SMS Fot. Krzysztof Szymczak
Z przytupem zakończyły sezon piłkarki TME SMS Łódź. Po strzeleniu sześciu goli drużynie Medyka w Koninie łodzianki awansowały do 1/8 finału Pucharu Polski.

Już w 3 minucie podopieczne trenera Marka Chojnackiego rozwiązały worek z bramkami. Do siatki gospodyń trafiła napastniczka Dominika Kopińska. Jeszcze przed upływem pół godziny gry łodzianki podwyższyły prowadzenie, a na listę strzelców wpisała się Paulina Filipczak. Do przerwy mistrzynie utrzymały dwubramkowe prowadzenie.
Po zmianie stron w ciągu 11 minut Urszula Onoszko (zagrała w pierwszym składzie) oraz dwukrotnie Klaudia Jedlińska pokonały bramkarkę Medyka. Było 5:0, a wynik w przedostatniej minucie meczu ustaliła stoperka Wiktoria Zieniewicz (strzeliła też gola w Łęcznej Górnikowi).
Rezerwowa drużyna TMESMS także walczy o awans do 1/8 finału. W niedzielę w południe rywalizuje z Pogonią II w Tczewie.

Po krótkich urlopach piłkarki rozpoczną przygotowania do rundy wiosennej - W styczniu Marek Chojnacki wraz z zespołem będzie trenował przez tydzień w Pradze - mówił Janusz Matusiak, prezes łódzkiego klubu. - W tym czasie nasza drużyna rozegra dwa sparingi z mistrzem i wicemistrzem Czech, czyli zespołami Slavii Praga i Sparty Praga.

Medyk Konin – TME SMS Łódź 0:6 (0:2)
0:1 Dominika Kopińska (3), 0:2 Paulina Filipczak (29), 0:3 Urszula Onoszko (55), 0:4 Klaudia Jedlińska (59), 0:5 Klaudia Jedlińska (66), 0:6 Wiktoria Zieniewicz (89).
TME SMS: Oliwia Szperkowska - Yurina Enjo, Daria Sokołowska, Wiktoria Zieniewicz, Uruszula Onoszko - Klaudia Jedlińska (75, Klaudia Maciejko), Ernestina Abambila (66, Magdalena Dąbrowska), Gabriela Grzybowska (75, Oliwia Domin), Anna Rędzia (75, Julia Kolis) - Dominika Kopińska, Paulina Filipczak (66, Oliwia Bałdyga). Trener: Marek Chojnacki.

Inne mecze 1/16 finału Pucharu Polski:
Rolnik Biedrzychowice - Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski 0:14 (Małgorzata Knuła strzeliła osiem goli – w 29, 45, 50, 54, 69, 75, 77, 88 minucie), LZS Stare Oborzyska - AZS UJ II Kraków 8:1, Pogoń Szczecin - KKP Bydgoszcz 1:0, Ząbkovia Ząbki - Stomilanki Olsztyn 0:8, SWD II Wodzisław Śląski - LFA Szczecin 4:2, Marcus Gdynia - Pogoń Tczew 3:5, Respekt Myślenice - Trójka Staszkówka/Jelna 5:1, Resovia II - Rekord Bielsko-Biała 2:1, Skra Częstochowa - Śląsk Wrocław 0:3,
Loczki Wyszków - AZS UJ Kraków. KKP II Bydgoszcz - Czarni Sosnowiec, Unia Opole - APLG Gdańsk, KSP II Kielce - Górnik Łęczna, Górnik II Łęczna - Ślęza Wrocław. ą