Szkocja

1

Irlandia

0

• To zasłużone zwycięstwo dla Szkotów - gospodarze mieli przestoje w trakcie spotkania, jednak za sprawą Maloneya zdołali wydrzeć trzy punkty walecznym Irlandczykom. Polacy urywają się aż trzem drużynom na trzy punkty - dalszymi miejscami na podium grupy D podzielą się i dzisiejsi rywale, i mistrzowie świata, reprezentacja Niemiec. Dziękujemy za śledzenie relacji i życzymy dobrej nocy!

• Koniec meczu! Piękny gol Maloneya po równie pięknym rozegraniu przynosi Szkocji zwycięstwo nad odwiecznymi rywalami! To pierwsza porażka Irlandczyków w tych eliminacjach!

• POPRZECZKA PO NIEUDANYM WYBICIU JEDNEGO Z OBROŃCÓW SZKOCJI! Przy okazji kornera do pola karnego wbiega bramkarz Irlandii, na całe szczęście dla niego Szkoci zwlekają z wykonaniem rzutu wolnego!

• Jedna z ostatnich szansy dla Irlandczyków, Brady zaraz dośrodkuje piłkę w pole karne z odległego rzutu wolnego.

• Mecz na Celtic Park potrwa jeszcze cztery minuty. Irlandczycy skupiają się na improwizowanych, szarpanych atakach - piłkarze Martina O'Neilla nie mają w końcu już nic do stracenia.

• Stephen Quinn (Irlandia) skończy mecz z żółtą kartką za faul na Mulgrewie.

• Kolejne krótkie rozegranie rzutu wolnego przez Szkotów, Naismith zdołał zacentrować, lecz w polu karnym nie było nikogo z gospodarzy.

• Ikechi Anya (Szkocja) nie powalił dzisiaj na kolana, zastępuje go Darren Fletcher.

• Nie będzie powtórki z Gruzji, przynajmniej teraz - szarża McGeady'ego powstrzymana przed samym polem karnym gospodarzy.

• Dośrodkowanie Brady'ego z narożnika boiska dotarło w pole karne Szkocji, jednak Keogh z całą siłą staranował Marshalla.

• Keogh zahaczony przez Andrewa Robertsona, żółta kartka dla Szkota.

• Piekielnie mocny strzał Anyi zablokowany w ostatniej chwili przez irlandzką obronę.

• Na boisku pojawił się niekwestionowany gwiazdor reprezentacji Irlandii - Robbie Keane. Z murawy zszedł Jeff Hendrick.

• I mamy bramkę! Zaczęło się od wybicia Waltersa na rzut rożny, które o mały włos nie skończyło się golem samobójczym. Rozegranie kornera było jak u Brazylijczyków - piłka po kilku krótkich zagraniach trafiła do Browna, ten odegrał do Maloneya, a strzał pomocnika Wigan wpadł do siatki przy dalszym słupku irlandzkiej bramki! Szkocja prowadzi!

• GOOOOOOOL! 1:0 DLA SZKOTÓW! SHAUN MALONEY! CELTIC PARK SZALEJE!!!

• Chwile trwogi w obozie gości po tym, jak Hendrick zahaczył Naismitha, arbiter nie pokazał Irlandczykowi drugiej żółtej, i co za tym idzie czerwonej kartki. Rzut wolny dla Szkotów z około 25 metrów od irlandzkiej bramki.

• Zażarta dyskusja asystenta Roya Keane'a z sędzią technicznym przy linii bocznej boiska - przed kilkoma dniami legenda Manchesteru United została aresztowana za pobicie natarczywego kibica pod hotelem zajmowanym przez reprezentację Irlandii.

• Jest i druga zmiana w ekipie gości, zszedł Darron Gibson, na boisku melduje się Stephen Quinn.

• Z boiska bez gola schodzi Shane Long (Irlandia), za niego Robbie Brady.

• Teraz Anya "poczarował" przed polem karnym gości, ale jego dośrodkowanie już było fatalne.

• FANTASTYCZNA OKAZJA DLA SZKOTÓW I MARTIN PUDŁUJE! Zdawało się, że Naismith nie wypatrzy żadnego z partnerów w gąszczu Irlandczyków w polu karnym, Szkot zagrał jednak płaską piłkę na sam środek pola karnego, gdzie zza pleców obrońcy wyskoczył Martin i strzelił obok bramki!

• Dosyć przypadkowa główka Martina po dośrodkowaniu Whittakera, od bramki rozpoczyna Forde.

• Zepsuta kontra Mulgrewa i piłka znowu po stronie Irlandczyków. Jeden z nielicznych wypadów gospodarzy w okolice bramki gości w ostatnich minutach.

• Żółta kartka dla Seamusa Colemana (Irlandia) za faul taktyczny na Robertsonie.

• MCGEADY... NIE MA GOLA! Irlandia coraz śmielej poczyna sobie pod bramką Szkotów - mały pinball w polu karnym skończył się wolejem McGeady'ego wzdłuż bramki, Marshall odbija piłkę na rzut rożny!

• Z boiska schodzi lekko utykający Steven Fletcher (Szkocja), zmienia go Chris Martin.

• LONG! Mały bałagan w polu karnym Szkotów po rzucie rożnym i napastnik Irlandii bliski zdobycia gola w niemal identyczny sposób, co Kamil Glik w dzisiejszym spotkaniu Polaków z Gruzją.

• W odpowiedzi mocna centra Anyi, piłka wybita przez dobrze ustawionego Keogha.

• Mocne dośrodkowanie McGeady'ego, strzał głową Waltersa prześlizgnął się jeszcze po głowie Hanleya i Irlandczycy mają korner.

• Pierwsza wrzutka Whittakera w drugiej połowie, piłka pada łupem irlandzkiego bramkarza.

• Zaczynamy drugą połowę meczu Szkocji z Irlandią! Przed nami emocjonujące drugie 45 minut na Celtic Park!

• Walka? Jest. Ambicja? Jest. Ogłuszający doping kibiców? Jest. Niestety, do gwizdka na przerwę piłkarze Szkocji i Irlandii nie uraczyli nas ani jedną bramką. Bliżej upragnionego gola są zdecydowanie gospodarze - główki Fletchera i Mulgrewa obok bramki pozostały bez odpowiedzi ze strony kadry Martina O'Neilla.

• Koniec pierwszej połowy w bezbramkowym meczu na Celtic Park!

• Pierwsza połowa spotkania na Celtic Park przedłużona o dwie minuty.

• Shane Long przeprasza kolegów za to, że pod linią końcową praktycznie za darmo oddał piłkę rywalom.

• Strzał McGeady'ego zablokowany - kolejny wypad Irlandczyków pod bramkę gospodarzy spalił na panewce.

• Nieudana "piętka" Fletchera po wrzutce Maloneya, gdyby Szkot zdecydował się na zwykły strzał, piłka niechybnie ugrzęzłaby w siatce!

• Hanley boleśnie kopnięty przez Longa, sędzia tym razem wstrzymuje się od pokazania żółtej kartki Irlandczykowi.

• Lewa noga Whittakera, płaski strzał i sam środek irlandzkiej bramki. David Forde na posterunku, ale Szkocja wyraźnie przeważa!

• NIE MA GOLA DLA SZKOCJI! Naismith przytomnie rozrzucił piłkę na prawą stronę, a po dośrodkowaniu Maloneya obok bramki główkował Charlie Mulgrew!

• Bezpardonowy atak Jeffa Hendricka (Irlandia) na Whittakerze kosztuje młodego Irlandczyka ostrzeżenie w postaci żółtej kartki.

• Przerwa w grze spowodowana drobnym urazem Davida Forde'a wykorzystana przez obu selekcjonerów na przekazanie wskazówek swoim zawodnikom. Golkiper reprezentacji Irlandii nadział się na Hanleya przy odważnym wyjściu do dośrodkowania.

• McGeady nie boi się drugiej żółtej kartki i odważnym wślizgiem wygarnia futbolówkę spod nóg Robertsona na własnej połowie.

• Kolejny korner dla Szkotów po wybiciu Johna O'Shea, do piłki podchodzi Shaun Maloney.

• Spokojny atak pozycyjny Szkotów na połowie rywali kończy się słabym dośrodkowaniem Whittakera z prawej flanki.

• Sędzia Mažić nie patyczkuje się z zawodnikami i tonuje nastroje na boisku - żółta kartka dla Aidena McGeady'ego (Irlandia) za spóźniony wślizg na Fletcherze.

• Dalekie zagranie do piekielnie szybkiego Ikechiego Anyi, tym razem szybszy był bramkarz reprezentacji Irlandii - David Forde. Znakomite podanie było autorstwa Stevena Fletchera.

• Grant Hanley stracił piłkę na własnej połowie i musiał ratować się faulem na Longu. Szkot ogląda za to przewinienie żółtą kartkę - pierwszą w dzisiejszym spotkaniu.

• Opadające uderzenie Gibsona z dwudziestu metrów wpada w "koszyczek" Davida Marshalla.

• Błąd szkockiej obrony mógł być kosztowny, na szczęście dla gospodarzy Hanley uprzedził Waltersa przed samym polem karnym.

• Odbitą piłkę przejmuje Maloney i półwolejem uderza daleko od słupka bramki strzeżonej przez Davida Forde'a.

• Publika nie daje żyć McGeady'emu - kibice Szkocji nie mogą wybaczyć skrzydłowemu gości, że dekadę temu wybrał grę w kadrze Irlandii.

• Płaskie zagranie Maloneya w pole karne wybite przez Warda zanim doszedł do niego Brown.

• Fletcher urwał się wysokiej obronie Irlandii i główkuje pół metra nad bramką!

• Wymuszony błąd Warda - obrońca reprezentacji Irlandii wybija piłkę na pierwszy rzut rożny dla gospodarzy.

• Walters łatwo ograł Browna, złamał do środka i płasko strzelił w ręce Marshalla.

• Pierwsza próba McGeady'ego z rzutu wolnego grzęźnie w nogach szkockich obrońców, piłka wraca do gospodarzy tylko na moment.

• Rozpoczynamy arcyważny mecz dla grupy D! Zaczyna wicelider tabeli - podopieczni Martina O'Neilla, reprezentacja Irlandii!

• Hymn Irlandii - Amhrán na bhFiann - odśpiewany przez około trzy tysiące fanów z "Zielonej Wyspy", zaraz potem Flower of Scotland, jakżeby inaczej - odegrany na dudach.

• Serbski arbiter Milorad Mažić wyprowadza obie jedenastki na boisko przy wielkiej wrzawie kibiców - wszystkie bilety na dzisiejszy mecz zostały wyprzedane.

• Zapraszamy do zapoznania się z pełną zapowiedzią dzisiejszego spotkania na Celtic Park, dostępną pod TYM adresem.

• Irlandczycy zameldowali się w Glasgow bez Simona Coxa, Paula McShane'a, Glenna Whelana i Wesa Hoolahana.

• Najważniejsze osłabienie zespołu gospodarzy to brak Charliego Adama. Pomocnik Stoke City jest przewlekle kontuzjowany i dołączył do innych nieobecnych reprezentantów Szkocji, wśród których znaleźli się m.in. Alan Hutton, Allan McGregor, Christophe Berra i James Forrest.

• Gordon Strachan i prowadzona przez niego kadra Szkocji mają na koncie tyle samo punktów, co Niemcy, jednak w niedawnym spotkaniu w Dortmundzie dzisiejsi gospodarze ulegli mistrzom świata 1:2. Wcześniej Szkocja skromnie pokonała Gruzję i zremisowała z przewodzącymi grupie D Polakami.

• Irlandia to wciąż wicelider eliminacyjnej grupy D. Uczestnicy niedawnego EURO 2012 zgromadzili już siedem punktów, wygrywając z Gruzją i Gibraltarem oraz remisując z mistrzami świata - Niemcami.

• Ławka rezerwowych gospodarzy, czyli potencjalni zmiennicy reprezentacji Szkocji: Barry Bannan, Chris Burke, Graham Dorrans, Craig Gordon, Gordon Greer, Chris Martin, Matt Gilks, Darren Fletcher, Stevie May, Johnny Russell.

• Czas przedstawić rezerwowych reprezentacji Irlandii, wśród których znaleźli się dzisiaj: Robbie Brady, Daryl Murphy, Robbie Keane, Stephen Quinn, Shay Given, Ciaran Clark, Alex Pearce, David Meyler, Anthony Pilkington, Darren Randolph, Cyrus Christie i David McGoldrick.

• Irlandia nie mogła wymarzyć sobie gościnniejszego stadionu – wypełniony do ostatniego miejsca Celtic Park przywita dzisiaj dwóch legendarnych menedżerów, Gordona Strachana i Martina O'Neilla. Obaj zapisali się złotymi zgłoskami w historii "The Bhoys", a dzisiaj spotykają się w roli selekcjonerów Szkocji i Irlandii. Zapraszamy na relację NA ŻYWO z meczu Szkotów z wiceliderem grupy D eliminacji do EURO 2016!