Szwajcaria

0

Francja

0

• Koniec meczu. Szwajcaria bezbramkowo remisuje z Francją w grupie A. Rumunia przegrywa z Albanią 0:1 i to debiutanci są na trzecim miejscu w tabeli!

Francja z siedmioma i Szwajcaria z pięcioma punktami awansują do 1/8 finału ME

• Lang centruje w pole karne z prawego skrzydła ciut za mocno. Seferović pada na murawę, ale sędzia nie widział tu faulu Sagni, który trzymał rywala za koszulkę.

• Niewiele dzieje się na murawie. Obie strony liczą na szybki koniec meczu. Dwie minuty doliczone.

• Rzut wolny dla Francji ok. 25 metrów od bramki. Payet ustawia piłkę i trafia w stojącego w murze Sissoko.

• Xhaka drugi raz zmienia koszulkę. Michael Lang wchodzi na ostatnie minuty za Admira Mehmediego

• Severović na spalonym.

• Rzut wolny Helwetów nie przyniósł zagrożenia pod bramką Llorisa. Obie strony czekają na ostatni gwizdek sędziego. Niezbyt podoba się to kibicom.

• Spóźnione wejście Koscielny'ego w Lichtsteinera. Sędzia nakazał grać dalej, ale wrócił do tej sytuacji. Żółta kartka .

• Gelson Fernandes wchodzi za Xherdana Shaqiriego.

• Faul Seferovicia w ofensywie. Na Ramim. Nici z kontry.

• Blaise Matuidi wchodzi na murawę. W stronę ławki udaje się Antoine Griezmann

• Fenomenalna kontra Francuzów o mały włos nie zakończyła się piękną bramką Payeta! Sissoko urwał się prawą flanką i zacentrował w pole karne do Payeta, którego uderzenie z woleja zatrzymało się na poprzeczce!

• Haris Seferović zastępuje Breela Embolo.

• Szwajcarzy próbują atakować, ale ich dośrodkowania w pole karne albo pozostawiają wiele do życzenia, albo są przecinane przez francuską defensywę. Podobnie było przy centrze Rodrigueza.

• Kontra Helwetów w postaci "lagi" do Shaqiriego spaliła na panewce. Skrzydłowy Stoke nie zdołał opanować piłki na murawie.

• Rajd prawą stroną Sissoko zablokował tuż przed linią końcową Xhaka. Aut dla "Trójkolorowych" na wysokości pola karnego.

• W Lyonie Albania ciągle prowadzi z Rumunią po golu Sadiku z końcówki pierwszej połowy

• Atak pozycyjny Francuzów przed polem karnym Helwetów. Griezmann chciał zagrać górą do wbiegającego Payeta, lecz za nisko i Djourou przeciął podanie.

• Owacyjnie witany przez francuskich kibiców Dimitri Payer zastępuje Kingsley Comana.

• Sissoko dostaje piłkę na prawej stronie pola karnego, ale stracił równowagę na śliskiej murawie. Ostatecznie Sommer wznawia grę od bramki.

• 69% Posiadanie piłki 31%

• Shaqiri pada przed polem francuskim polem karnym, ale sędzia nakazał grać dalej. Poszła akcja "Trójkolorowych", którą zmarnował Evra na połowie gospodarzy.

• Fenomenalna interwencja Francuzów! Griezmann "poklepał" z Gignakiem przed polem karnym i uderzył pod poprzeczkę - Sommer jedną ręką przenosi piłkę nad poprzeczką!

• Lichtsteiner podłączył się do akcji ofensywnej, ale musi poprawić celność podań przed "szesnastkę". Dzemailiego uprzedził Rami. Jeszcze jedna akcja i Lloris broni strzał z pola karnego.

• Przerwa w grze. Po starciu Griezmanna z Beharmim... została przedziurawiona piłka! Wcześniej dwóch Szwajcarów musiało wymienić podarte koszulki.

• Sissoko wyłuskał piłkę na własnej połowie i ruszył z kontrą. Popędził ponad 30 metrów i zagrał na lewe skrzydło do Gignaca, który po "złamaniu" akcji na prawą nogę uderzył zza pola karnego w sam środek bramki. Sommer pewnie broni.

• Czwarty korner Szwajcarów po zablokowanej centrze Rodrigueza. Będący na bliższym słupku Gignac wybija piłkę. Rodriguez dostaje znowu piłkę, ale był na spalonym.

• Shaqiri wchodził w pierwszą linię, co zauważył Dzemaili. Jednak ten zagrał za plecy skrzydłowego. Połapał się w tej sytuacji Rami, którzy przeciął podanie.

• Cabaye przerywa akcję Lichtsteinera wślizgiem, ale Szwajcarzy mają rzut rożny. Przeciągnięte dośrodkowanie Rodrigueza przechodzi przez całe pola karne.

• Embolo ruszył prawą stroną i dośrodkowuje w pole karne zbyt głęboko, by akcję zamknął Mehmedi. Rami wybija piłkę.

• Bez zmian w obu reprezentacjach. Szwajcarzy zaczęli ze środka

• Powracamy na Stade Pierre-Mauroy w Lille na drugie trzy kwadranse meczu Szwajcaria - Francja. Do przerwy mamy bezbramkowy remis, więc bardzo prawdopodobne jest to, że to Helweci będą rywalami Biało-czerwonych w 1/8 finału ME.

• Mimo że Didier Deschamps przeprowadził aż pięć zmian w stosunku do ostatniego meczu, to nie ma różnicy w grze. Groźne ataki pozwoliły zyskać aż dziewięć rożnych. ale szwajcarska defensywa nie przypomina ichniego... sera. W miarę upływu czasu Helweci zdołali uspokoić grę. Jak będzie przebiegać druga połowa? Przekonamy się niebawem.

• Po doliczeniu minuty Damir Skomina kończy pierwszą połowę. Szwajcaria bezbramkowo remisuje z Francją

• Dzemaili posłał piłkę w wyższe rzędy za bramką Llorisa. Zupełnie nieudane uderzenie Szwajcara.

• 44' Rumunia - Albania 0:1 (Sadiku) Albania jest trzecia w tabeli, spychając Rumunów!

• Udany 'neuer' w wykonaniu Sommera na 20. metrze od własnej bramki. Wybił piłkę przed rozpędzonym Gignakiem.

Marsylianka na trybunach.

• Zdaniem sędziego Sissoko był faulowany przez Dzemailiego w środku pola. Szwajcar przyjął tę interpretację z uśmiechem.

• Atak Comana został zastopowany przez... sędziego. Dopatrzył się faulu Francuza.

• Coman zagrywa płaskie podanie w pole karne do Gignaca. W ostatniej chwili na linii nadawca-adresat pojawił się Djourou, który wybił piłkę.

• Dziewiąty korner dla Francuzów. Griezmann ustawia piłkę, a Szwajcarzy wybijają.

• Dzemaili i Rodriguez nie poradzili sobie z Comanem, przewracając go na prawej flance. Ten upominał się od sędziego wyciągnięcia kartonika. Bezskutecznie. Szybko rozegrany rzut wolny dał ósmy korner. Bez zagrożenia.

• Koscielny umiejętnie poradził sobie z Embolo we własnej "szesnastce". Szwajcarzy podeszli wyżej i pressing opłacił się - rzut z autu na prawej stronie. Bez zagrożenia.

• Dzemaili spokojnie przedarł się lewą flanką, ale zagrał przed pole karne do... nikogo. Francuzi ruszyli z kontrą, którą przerwał wracający Shaqiri.

• Dośrodkowanie Shaqiriego z narożnika z serii trzy razy "za" - za nisko, za krótko i za słabo. Stojący przed bliższym słupkiem Evra wybija ją jak najdalej. .

• Rami czystym wślizgiem wygarnął piłkę spod nóg Dzemailiego. Ten pozwolił piłce wyjść poza linię boczną. Szybkie rozegranie i strzał Embolo został zablokowany przez Koscielny'ego. Korner.

• Mehmedi zagrywa za mocno po lewej linii do Embolo. Aut dla "Trójkolorowych" przed własnym polem karnym.

• Adil Rami upomniany żółtą kartką za faul.

• Dośrodkowanie na dalszy słupek na Koscielny'ego, który zgrał piłkę przed bramkę, lecz Schaer pewnie wybija. Jeszcze strzelający z woleja Rami trafił w głowę Mehmediego.

• Po powtórnym dośrodkowaniu Sommer wypuszcza piłkę z rękawic. Jeszcze jeden rożny, w którym najwyżej wyskakuje Schaer. Kolejny korner.

• Fatalne dośrodkowanie Rodrigueza - piłka ledwie doleciała w "szesnastkę", czyli ledwie kilka metrów. Coman ruszył z kontrą, którą zakończył fatalnym dośrodkowaniem. Po chwili Francja zyskała czwarty korner po interwencji Lichtsteinera.

• W roli lewoskrzydłowego pojawił się Embolo, ktory został powalony przez Ramiego. Rodriguez ustawia piłkę...

• Po indywidualnej akcji Mehmedi strzela zza pola karnego wysoko nad bramką Llorisa.

• Zamieszanie w polu karnym Szwajcarii po centrze Evry. Ostatecznie piłkę chwyta Sommer.

• Ależ "naładowany" jest Pogba - huknął z dystansu i poprzeczka ratuje Szwajcarów przed utratą bramki! Sommer tylko wzrokiem odprowadził piłkę!

• Gignac dostaje piłkę na 14. metrze od bramki Sommera. Jego uderzenie zostało zblokowane przez Schaera, przez co piłka straciła na impecie.

• W odpowiedzi Dzemaili strzela zza pola karnego, Podbita piłka zmierzała poza linię końcową, ale zdołał ją złapać Lloris.

• Po dośrodkowaniu z narożnika Sommer wypuszcza piłkę z rąk. Lichtsteiner wybija ją na aut.

• Sommer ponownie górą w pojedynku z Pogbą - paruje strzał do boku po uderzeniu z lewej strony pola karnego. Rzut rożny dla Francuzów.

• Wzięty w kleszcze Pogba traci futbolówkę przed szwajcarskim polem karnym. Ten szybko ją otrzymał, po czym huknął w stronę prawego okienka - Sommer w siatkarskim stylu przenosi ją nad poprzeczką!

• Embolo nie miał szans by dojść do dośrodkowania Rodrigueza z lewej flanki.

• Po strąceniu piłki głową przez Schaera Sissoko tak zmienił jej tor lotu, że ta odbiła się od słupka francuskiej bramki!

• Ta kontra Szwajcarów mogła przynieść powodzenie. Embolo za mocno wypuścił sobie piłkę i dopadł do niej Rami, który pewnym wybiciem uprzedził Lichtsteiner. Po chwili korner dla Helwetów.

• Lloris łapie piłkę zagraną za mocno na wolne pole do Shaqiriego.

• Atak Lichtsteinera przynosi rzut rożny po interwencji Koscielny'ego, ale sędzia zmienia zdanie - będzie rzut wolny dla gospodarzy turnieju. Szwajcar zagrał nieprzepisowo.

• Embolo na spalonym.

• Lichtsteiner wybija w stronę środka pola, gdzie Embolo zagrywa niedokładnie do Shaqiriego.

• Cabaye czystym wślizgiem zabiera piłkę spod nóg Mehmediemu. Atak "Trójkolorowych" przynosi najpierw aut z prawej flanki, a po zablokowanym strzale Pogby, korner.

• Grający na biało-niebiesko Francuzi zaczynają ze środka! Szwajcaria na czerwono-biało.

• Embolo, Xhaka, Behrami, Embolo po szwajcarskiej stronie i francuscy rezerwowi Kante oraz Giroud powinni uważać dzisiaj na kartki. Otrzymana w dzisiejszym meczu skutkuje przymusową pauzą w kolejnym meczu.

• ... i Marsylianka.

• Ponad 50 000 kibiców przyszło na to spotkanie. Przed pierwszym gwizdkiem sędziego tradycyjnie hymny. Najpierw Szwajcarii...

• Obie "jedenastki" wychodzą na murawę! Kapitanami są Hugo Lloris i Stephan Lichtsteiner.

• Przenosimy się na Stade Pierre-Mauroy w Lille na mecz Szwajcaria - Francja! Do rozpoczęcia meczu jeszcze 10 minut!

• Jakim wynikiem zakończy się to spotkanie? Kto wpisze się na listę strzelców? Zachęcam do aktywności w komentarzach - wyrażania swoich typów, opinii, uwag!

• By nie "przełączać" na "konkurencyjną" relacje, wyjściowe składy Rumunii i Albanii

• O 21 będzie rozegrane drugie spotkanie grupy A, w którym Rumunia zmierzy się z Albanią. Wieści z Lyonu będą pojawiać się w tej relacji.

A dlaczego ostatnie mecze w grupach ME i MŚ rozgrywa się o tej samej porze? Odpowiedź udzieli nam Dominik Szarek - autor vloga Futbolove:

• Maciej Pietrasik przygotował zapowiedź meczu, do której odsyłam:

• Tomasz Górski, kłaniam się nisko, i zapraszam na relację NA ŻYWO z tego meczu!

• Już dzisiaj poznamy pierwsze rozstrzygnięcia w grupie A. Kto awansuje, kto pożegna się z turniejem, a kto będzie przeciwnikiem Biało-czerwonych w 1/8 finału ME? Za 40 minut Szwajcarzy podejmą Francję!