Euro 2020. Mecz Szwajcaria - Hiszpania ONLINE. Poznamy...

Euro 2020. Mecz Szwajcaria - Hiszpania ONLINE. Poznamy pierwszego półfinalistę. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

3 karne

• Dziękujemy Państwu za śledzenie tego emocjonującego widowiska i życzymy miłego wieczoru. Dobranoc!

• Reprezentacja Hiszpanii jest pierwszym półfinalistą Mistrzostw Europy! W najbliższy wtorek zagrają ze zwycięzcą meczu Włochów z Belgami!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!! Mikel Oyarzabal pewnie wykorzystuje "jedenastkę" i Hiszpania jest pierwszym półfinalistą Mistrzostw Europy!!!

• Vargas przenosi piłkę wysoko ponad poprzeczką! Szansa dla Hiszpanii na zakończenie rzutów karnych!

• Moreno pewnie wykorzystuje rzut karny i Hiszpania po raz pierwszy na prowadzeniu w serii rzutów karnych!

• Coś niesamowitego! Simon świetnie broni uderzenie Akanjiego!

• Yan Sommer fantastycznie broni uderzenie Rodriego!

• Uderzenie Schaera świetnie broni Unai Simon!

• Olmo przełamuje serię niewykorzystanych rzutów karnych! Pewny strzał w okno i w siódmej próbie Hiszpan trafia po raz pierwszy!

• Gavranović rozpoczyna skutecznie serię rzutów karnych dla Szwajcarii! Szwajcaria na prowadzeniu!

• Sergio Busquets trafia w słupek na początek rzutów karnych!

• Rozpoczynamy serię rzutów karnych!

• Koniec dogrywki w Sankt Petersburgu. Będziemy świadkami rzutów karnych!

• Gavranović został ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

• Ostatnia, prawdopodobnie zmiana już na rzuty karne. Rodri wszedł w miejsce Pedriego.

• Moreno wpadł z piłką w pole karne Szwajcarii, ale jego uderzenie pewnie wyłapał Sommer!

• Koronkowa akcja Hiszpanii w polu karnym rywali, ale żaden z Hiszpanów nie zdołał oddać strzału.

• Piąta zmiana w reprezentacji Hiszpanii. Thiago zastąpił P. Torresa.

• Kolejna szybka akcja Hiszpanów, ale uderzenie Olmo pewnie wyłapał Sommer!

• Alba dograł w pole karne Szwajcarii do Llorente, ten uderzył mocno, ale jeden ze Szwajcarów ofiarnym wślizgiem zablokował to uderzenie!

• Olmo wpadł z piłką w pole karne Szwajcarii, ale tam łatwo stracił piłkę.

• Rozpoczynamy ostatni kwadrans tego meczu!

• Koniec pierwszej części dogrywki.

• Do podstawowego czasu gry pierwszej części dogrywki arbiter doliczył co najmniej jedną minutę.

• kolejna znakomita interwencja Sommera po uderzeniu jednego z Hiszpanów!

• Oyarzabal stanął oko w oko ze szwajcarskim bramkarzem i przegrał ten pojedynek!

• Natomiast Mbabu zastąpił Widmera.

• Dwie ostatnie zmiany w reprezentacji Szwajcarii. Schaer zmienił Zakarię

• Kolejny rzut rożny dla Hiszpanii, ale uderzenie jednego z hiszpańskich graczy bardzo niecelne.

• Olmo zdecydował się na strzał z dystansu, ale piłka po rykoszecie minęła słupek bramki rywali!

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego wprost na głowę Llorente, ale ten lekko uderzył wprost w Sommera.

• Alba zdecydował się na strzał z dystansu i znakomicie broni Sommer!

• Alba dośrodkował z lewej strony boiska na nogę Moreno, ale ten fatalnie spudłował!

• Llorente dostał piłkę w szwajcarskim polu karnym, ale zagrał pod nogi rywala.

• Rozpoczynamy dogrywkę!

• W przerwie zmiana w reprezentacji Hiszpanii. Oyarzabal zmienił F. Torresa.

• Koniec drugiej połowy meczu i mamy remis! Czas na dogrywkę w Sankt Petersburgu!

• Laporte został ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

• Kolejna zmiana w reprezentacji Szwajcarii. Fassnacht pojawił się w miejsce Zubera.

• Zmiana w reprezentacji Hiszpanii. Llorente zmienił Koke.

• Do podstawowego czasu gry arbiter doliczył co najmniej cztery minuty.

• Alba ucierpiał przy starciu we własnym polu karnym.

• Po kombinacyjnej akcji Hiszpanów do pozycji strzeleckiej doszedł Moreno, ale jego uderzenie znakomicie wyłapał Sommer!

• Natomiast Gavranović zmienił Seferovića.

• Dwie zmiany w reprezentacji Szwajcarii. Sow pojawia się w miejsce Shaqiriego

• Moreno mocno ucierpiał po faulu Szwajcara.

• Freuler zostaje ukarany czerwoną kartką za brutalny faul w środku pola!

• Dośrodkowanie z lewej strony trafiło pod nogi P. Torressa, ale ten nie zdołał oddać strzału na szwajcarską bramkę.

• Olmo wpadł z piłką w pole karne Szwajcarii, ale nie zdołał oddać celnego strzału na bramkę rywali.

• Zuber pokusił się o indywidualną akcję, ale Szwajcar stracił piłkę na wysokości pola karnego rywali.

• Po błędzie hiszpańskiej obrony piłkę w polu karnym rywali dostał Shaqiri. Kapitan szwajcarskiej reprezentacji z zimną krwią płaskim strzałem doprowadził do wyrównania!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!! Shaqiri doprowadza do wyrównania!

• Widmer został ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

• Vargas wpadł z piłką w pole karne rywali, zagrał do Zubera, ten oddał strzał, ale fantastyczną interwencją popisał się Simon!

• Alba dostał piłkę na lewej stronie, ale jego dogranie w pole karne rywali zostało łatwo wybite.

• Hiszpania krótko rozegrała rzut rożny, ale nie stworzyła zagrożenia pod szwajcarską bramką.

• F. Torres został piłkę w polu karnym Szwajcarii, ale jego uderzenie zablokował jeden z rywali.

• Dośrodkowanie piłki wprost na głowę Zakarii, ale ten uderzył minimalnie niecelnie!

• Druga zmiana w reprezentacji Hiszpanii. Moreno zastąpił Moratę.

• Początek drugiej połowy meczu bardzo chaotyczny, żaden z zespołów nie jest w stanie na dłużej utrzymać się przy piłce.

• Shaqiri sprytnie z rzutu rożnego chciał bezpośrednio skierować piłkę do bramki, ale trafił tylko w boczną siatkę.

• Drugą połowę mocno rozpoczęli Szwajcarzy, ale po rzucie rożnym Akanji uderzył wprost w Simona!

• Rozpoczynamy drugą połowę tej rywalizacji!

• Pierwsza zmiana w reprezentacji Hiszpanii już w przerwie. Olmo pojawia się w miejsce Sarabii.

• Piłkarze obu zespołów wracają na murawę stadionu w Sankt Petersburgu. Za moment rozpoczniemy drugą połowę tego meczu.

• Na relację z drugiej części spotkania zapraszamy już za kilkanaście minut.

• Koniec pierwszej połowy meczu w Sankt Petersburgu. Do przerwy Hiszpania prowadzi ze Szwajcarią 1:0.

• Do podstawowego czasu gry pierwszej połowy meczu arbiter doliczył co najmniej jedną minutę.

• W odpowiedzi Sarabia popędził lewą stroną boiska, ale jego centra wylądowała wprost w rękach Sommera.

• Zuber wpadł z piłką w pole karne rywali, ale arbiter przerwał akcję Szwajcara odgwizdując spalonego.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego trafiło wprost na głowę Widmera, ale ten uderzył bardzo niecelnie.

• WIdmer próbował zacentrować z prawej strony boiska, ale jego wrzutka została zablokowana.

• Alba zagrał w szwajcarskie pole karne, ale to dogranie okazało się bardzo niecelne.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego wprost na głowę Akanjiego, ale ten uderzył bardzo niecelnie.

• Seferović zdecydował się na uderzenie z dystansu, ale piłka odbiła się od jednego z rywali i wyszła na rzut rożny.

• Freuler pokusił się o indywidualną akcję po czym chciał zagrać do Zakarii, ale prostopadłe podanie zostało przecięte przez hiszpańskich obrońców.

• F. Torres popędził lewą stroną boiska, ale nie zdołał wywalczyć nawet rzutu rożnego.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego trafiło wprost na głowę Azpiliquety, ale ten uderzył prost w ręce Sommera.

• F. Torres zacentrował w pole karne Szwajcarii w kierunku Moraty, ale tego wyprzedził szwajcarski obrońca i wybił piłkę na rzut rożny.

• Vargas pojawia się w miejsce kontuzjowanego Embolo.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego bez zagrożenia.

• Embolo ucierpiał po starciu przy linii końcowej boiska.

• Embolo popędził prawą stroną boiska i zdołał wywalczyć rzut rożny.

• Koke zdecydował się na bezpośredni strzał z rzutu wolnego, ale piłka powędrowała tuż nad poprzeczką bramki Szwajcarii.

• Morata faulowany tuż przed szwajcarskim polem karnym i reprezentacja Hiszpanii będzie miała znakomitą szansę z rzutu wolnego.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego nie zagroziło bramce Sommera.

• Sarabia popędził lewą stroną boiska, ale jego dośrodkowanie zostało wybite na rzut rożny.

• Szwajcaria po stracie bramki próbuje szybko zareagować, ale szczelna hiszpańska obrona nie dopuszcza rywali do własnego pola karnego.

• Póki co UEFA uznaje gola Alby. Zobaczymy, czy zweryfikuje jako samobój Zakarii.

• Najpopularniejszy kibic ze Szwajcarii został odnaleziony na widowni:

• Od razu ofensywnie Szwajcaria. P. Torres wybija piłkę sprzed rozpędzonego Seferovicia.

• GOOOOOOOOOOOOOL! Samobój Zakarii po uderzeniu Alby.

• 1:0 dla Hiszpanii! Po rożnym Alba uderza z woleja, piłka odbja się od nogi Zakarii i myli tym Sommera.

• Pierwszy rzut rożny - dla Hiszpanii.

• Zakaria pod polem karnym Hiszpanii, ale piłka mu odskakuje. Po chwili Shaqiri uderza, ale w bramkarza i z ofsajdu.

• Na razie mecz bez sytuacji bramkowych. Posiadanie piłki mniej więcej 80 do 20 na korzyść Hiszpanii. Albo i więcej.

• Hiszpania długo prowadzi piłkę. Pierwsze piąstkowanie Sommera - udane.

• Pierwsza próba Szwajcarów - zablokowana. Z dystansu uderzał Shaqiri.

• Zaczęła Hiszpania. Rozpoczynamy pierwszy ćwierćfinał Euro!

• Czas na hymny. Najpierw hiszpański. Na trybunach kilkadziesiąt tysięcy widzów.

• Szwajcaria na czerwono, Hiszpania na biało. Piłkarze wychodzą na murawę.

• Na trybunach zasiądzie szwajcarski kibic, którego "przeobrażenie" z meczu z Francją stało się hitem internetu.

• W Sankt Petersburgu słonecznie, ale nie tak upalnie jak przy okazji ostatniego meczu Polski. Na termometrach około 23 stopni.

• Obie drużyny mają w nogach dogrywkę. Szwajcaria po serii rzutów karnych (bezbłędnych) wyeliminowała Francję, a Hiszpania po dodatkowych 30 minutach Chorwację.

• Nie ma więcej roszad w jedenastce Szwajcarii. W przypadku Hiszpanii mamy dwie: Laporte za Garcię oraz Alba za Gayę.

• W składzie Szwajcarii nie ma pauzującego za kartki Xhaki. Zastępuje go w środku pola Zakaria.

• Za kwadrans rozpocznie się mecz, który wyłoni pierwszego półfinalistę Euro. Hiszpania jest faworytem, ale Szwajcaria ma przecież na rozkładzie Francję.

Szwajcaria - Hiszpania LIVE! Poznamy pierwszego półfinalistę Euro
1/4
przejdź do galerii

Szwajcaria - Hiszpania LIVE! Poznamy pierwszego półfinalistę Euro ©Sylwia Dąbrowa

Euro 2020. Mecz Szwajcaria - Hiszpania ONLINE. Po dwóch dniach przerwy czas na ćwierćfinały. Pierwszy odbędzie się na stadionie w Sankt Petersburgu. Awansuje albo pogromca Francji, albo zespół, z którym w grupie rywalizowała Polska. Relacja LIVE od godziny 18:00.
Euro 2020. Mecz Szwajcaria - Hiszpania ONLINE

Rywalem w półfinale będzie zwycięzca pary Belgia - Włochy.

Szwajcaria dokonała bodaj największej sensacji w 1/8 finału. Nikt na nią nie stawiał, a tym bardziej przy wyniku 1:3 w końcówce. Tymczasem dzięki wspaniałej gonitwie doprowadziła do wyrównania, po czym w rzutach karnych wyrzuciła aktualnego mistrza świata i zarazem wicemistrza Europy - Francję.

Właśnie tworzy się historia Szwajcarii. Awans do ćwierćfinału Euro to jej największy sukces od kiedy pojawia się na imprezie, czyli od 1996 roku. Do ćwierćfinału dochodziła też na Mundialach, ale to zamierzchłe czasy, sięgające czasów kiedy na świecie nie było jeszcze selekcjonera Vladimira Petkovicia.

Dziś Szwajcaria musi poradzić sobie z drużyną preferującą inny styl niż Francja. W środku pola nie pomoże Granit Xhaka. Lider drugiej linii pauzuje za nadmiar kartek.

Alex Caparros - UEFA/UEFA via Getty Images (©UEFA)

Hiszpania nabrała rozpędu na Euro. Po dość słabych meczach ze Szwecją (0:0) i Polską (1:1) rozniosła Słowację (5:0), a potem po dogrywce również Chorwację (5:3). Selekcjoner Luis Enrique zapytany na konferencji czy widział na turnieju drużynę, która zaprezentowała się lepiej odpowiedział przecząco.

Co interesujące, Szwajcaria i Hiszpania to znajomi z Ligi Narodów. W zeszłym roku dwumecz nieznacznie wygrała Hiszpania. Remisowy rewanż stanął pod znakiem dwóch niewykorzystanych jedenastek przez Sergio Ramosa i wyrównującej bramki Gerarda Moreno w samej końcówce meczu.

Vladimir Petković, selekcjoner Szwajcarii: - Brak Xhaki w składzie oznacza to, że każdy inny zawodnik musi wykrzesać dodatkowe 10 procent ekstra. Hiszpania jest faworytem, ale my też chcemy osiągnąć swoje cele w tym meczu. Musimy uwierzyć, że to się uda, tak jak wierzyliśmy przed Francją.

Luis Enrique, selekcjoner Hiszpanii: - Myślę, że będzie to mecz piękny, intensywny i z golami. Wolałbym, żeby Xhaka wystąpił, bo to moim zdaniem najwybitniejszy obecnie Szwajcar. Z nim czy bez niego Szwajcaria pozostanie jednak tą samą Szwajcarią, która nie ryzykuje wszystkiego. Spodziewam się takiej taktyki jak w meczach z nami w Lidze Narodów. Szwajcaria dobrze broni i atakuje, potrafi utrudnić mecz każdemu przeciwnikowi.

Przewidywane składy na mecz Szwajcaria - Hiszpania:
Szwajcaria: Sommer - Elvedi, Akanji, Rodríguez - Widmer, Freuler, Zakaria, Zuber - Shaqiri; Embolo, Seferović
Hiszpania: Simón - Azpilicueta, García, Laporte, Alba - Koke, Busquets, Pedri - Sarabia, Morata, Ferran Torres

Nie zagrają w meczu Szwajcaria - Hiszpania:
Szwajcaria: G. Xhaka (pauza za kartki)
Hiszpania: Gaya? (kontuzja)

Ostatnie mecze bezpośrednie:
Szwajcaria - Hiszpania 1:1 (Liga Narodów, 14.11.2020)
Hiszpania - Szwajcaria 1:0 (Liga Narodów, 10.10.2020)
Hiszpania - Szwajcaria 1:1 (mecz towarzyski, 03.06.2018)

Euro 2020. Mecz Szwajcaria - Hiszpania TRANSMISJA TV
Transmisja na żywo w TVP 2, TVP Sport oraz TVP4K. W iinternecie mecz na stronie i w aplikacji TVP Sport. Komentuje duet Jacek Laskowski – Robert Podoliński (prosto z Sankt Petersburgu). Relacja LIVE w GOL24 od godziny 18:00 - zapraszamy!

Przedmeczowe studio w TVP Sport od 16:05, a w TVP 2 od 17:35. Gośćmi Rafała Patyry będą: Janusz Michallik, Piotr Nowak, Dominik Piechota. Analizę przeprowadzi Rafał Ulatowski.