4

Litwa

0

• Już we wtorek Szwajcaria we Wrocławiu zmierzy się z reprezentacją Polski, z mojej strony to wszystko, za wspólnie spędzony czas dziękuje Sebastian Chmielak, Dobrej Nocy!!!

• Koneic emczu, Norweg kończy zwody w Sankt Gallen, Szwajcaria pewnie pokonuje Litwę 4:0 sztrelajać wszystkie bramki w drugiej połowie!!!

• Szwajcarzy wymieniają piłkę i czekają na ostatni gwizdek arbitra.

• Svein Oddvar Moen doliczył 3. minuty.

• Drmić zagrał piłkę z prawej strony pola karnego przed bramkę, a tam z kilku metrów piłkarz Bayernu podwyższa na 4:0.

• Drmic do Shaqiriego, 4:0!!!!!!!!!!!!!!

• Dzisiejsze zwycięstwo przesunie Szwajcarów na trzecie miejsce w tabeli grupy E.

• Igoris Pankratjevas trochę za późno zdecydował się na zmiany.

• Kazlauskas za Novikovasa.

• Ole ole, słychać na trybunach w Sankt Gallen, Szwajcarzy kontrolują przebieg spotkania.

• Goście nie maja pomysłu na grę, a przede wszystkim brakuje im sił.

• A za Viciusa pojawi się Eliosius

• Za Seferovicia pojawi się Schonbachler.

• Ze skrzydła zagrywał Drmić, a Shaqiri mimo niskiego wzrostu głową skierował piłkę do siatki!

• Kolejna bramka dla gospodarzy 3:0!!!!!! Xherdan Shaqiri

• Inler rozgrywa dziś 80. mecz w barwach Helwetów.

• Ogromna przewaga Szwajcarów w posiadaniu piłki 71% do 29%

• Druga zmiana w ekipie Petkovicia. Zobaczymy Gelsona Fernandesa

• Na boisku leży dwóch piłkarzy przerwa w grze.

• W drugiej połowie Litwini tylko biegają za piłką... goście opadli z sił.

• Gospodarzom gra się teraz dużo łatwiej.

• Xherdan Shaqiri po dryblował z lewej strony boiska, zagrał przed bramkę do Dżemailiego, ale ten nie trafił z kilku metrów do bramki.

• Josip Drmic otrzymał piłkę w polu karnym minął Arlauskisa, ale piłkę sprzed bramki wybija defensor Litwy.

• Piłka zagrywana z narożnika trafiła przed pole karne, tam jedne z gospodarzy zagrał w pole karne, tam był Schaer, który bez problemów pokonał bramkarza Litwy.

• Fabian Schaer 2:0!!!!! Kolejny stały fragment gry!!!!!

• Kuriozalna sytuacja piłka wypadła z rękawic brakarza i wleciała do siatki, Arlauskis sygnalizował sędziemu, ze był faulowany.

• Xherdan Shaqiri dośrodkował z rzutu rożnego,a piłka wpadła do siatki. Arlauskis starł się pod własną bramką. To chyba samobójcze trafienie Arlauskisa.

• Zamiana w zespole gości, za Freidgeimasa wchodzi Valdemar Borovskij

• Josip Drmić za Mehmediego.

• Ale szansa gości, indywidualna akcja Novikovasa, który wyprowadził kontrę poda do kolegi zespołu na lewe skrzydło, ten mu odegrał a Novikovas z lewej strony pola karnego duerzył obok lewego słupka bramki Sommera, było blisko!

• Z każdą minutą coraz większa przewagę mają gospodarze.

• Cały czas leje....

• Powinno być 1:0!!! Mehemdi uderzył an bramkę sprzed pola karnego, piłka minęła bramkarza gości, ale zatrzymała się na słupku!!!,

• Haris Seferovic strzelił an bramkę sprzed pola karnego, ale futbolówka mija bramkę.

• Shaqiri zagrywał z rzutu rożnego piłkę wybija Arlausiks, ale po chwili znowu musi interweniować.

• 65% do 35% w posiadaniu piłki dla Szwajcarów.

• Admir Mehmedi zagrał w pole karne, a tam z kilku metrów uderzył Shaqiri, ale znowu broni bramkarz gości!

• Przypomniał o sobie Seferović, strzał zewnętrzną częścią stopy uderzył na bramkę Arlauskisa, a le znowu na posterunku Litwin.

• Djourou w głupi sposób stracił piłkę, z 40. metrów uderzył Novikovas, ale piłka poleciała nad bramką.

• W Sankt Gallen nadal mocno pada!

• Obie ekipy do drugich 45. minut przystąpiły bez zmian.

• Rozpoczynamy drugą połowę meczu, od środka zaczną gospodarze.

• Szwajcarzy grają lepsze zawody,a le jak na razie nie potrafią pokonać dobrze dysponowanego bramkarza gości.

• Koneic pierwszej części spotkania, do przerwy w Sankt Gallen bez bramek.

• Arturas Żulpa uderzył z lewej nogi sprzed pola karnego, Litwin zepsuł dobrą sytuację.

• Svein Oddvar Moen doliczył 1. minutę.

• Czyżby do przerwy wynik nie uległ zmianie?

• Schaer podał po prawej stornie do Seferovicia, ale napastnik Szwajcarii dośrodkował tylko w boczną siatkę.

• Gospodarze do kilku minut nie schodzą z połowy gości.

• Litwini szybko stracili piłkę, na strzał z kilkunastu metrów zdecydował się Shaqiri, ale uderzył daleko od bramki.

• Litwini mogli wyjść z kontra,a le mieli zbyt mało graczy z przodu by wyprowadzić szybki atak, i z kontry wyszedł atak pozycyjny.

• Jedno z uderzeń gospodarzy minimalnie mija bramkę gości.

• Gospodarze maja przewagę, ale nie potrafią pokonać dobrze dysponowanego Arlauskisa.

• W Sankt Gallen nadal mocno pada.

• Defensor gości ukarany żółtą kartką, za przerwanie groźnej kontry podpieczonych Petkovicia.

• Kolejne przewinienie Moubandje, defensor gospodarzy musi uważać, bo ma na koncie żółtą kartkę.

• Szwajcarzy musza wygrać mecz, jeśli chcą zrównać się punktami z Litwą.

• Shaqiri podał do Mehmediego, ten zszedł z prawej strony boiska na środek i uderzył lewą nogą ,ale nad bramką.

• Xherdan Shaqiri okiwał dwóch rywali i uderzył sprzed pola karnego, ale Arlauskis odbił piłkę.

• 5:0 dla Szwajcarów jeśli chodzi o strzały celne.

• Kolejna zagrania piłka w pole karne ląduje w rękawicach bramkarza Litwy.

• Moubandje dośrodkował z lewej strony boiska, Seferović zgrał głową wzdłuż bramki,a tam jego trzech kolegów nie trafiło w piłkę.

• Litwini zaczęli grać odważniej, stworzyli kilak ciekawych akcji, wcale nie jest powiedziane, ze to Szwajcaria dziś wygra.

• Wrzutkę z rzutu rożnego bez problemu łapie Sommer.

• Nieporozumienie w polu karnym gospodarzy, piłka po dośrodkowaniu o milimetry minęła bramkę Sommera.

• Francois Moubandje otrzymuje żółtą kartkę, pierwsze upomnienie w dzisiejszym meczu.

• Dwa rzuty rożne dla gospodarzy, ale bez większego zagrożenia pod litewską bramką.

• Znowu strzelał Haris Seferovic, Szwajcar obrócił się przed polem karnym i kapitalnie uderzył , ale broni Arlauskis.

• Szwajcarzy wybijają piłkę zagrywaną z narożnika.

• Dośrodkowanie Arvydasa Novikovasa niezłe, piłkę wybijają Helweci, będzie korner.

• Fabian Schaer faulował po prawej stronie Matuleviciusa.

• Po rzucie rożnym strzelał jeden z gospodarzy, ale bardzo niecelnie.

• Xherdan Shaqiri kapitalnie dośrodkował w pole karne, tam głową uderzył Seferović, ale kapitalnie broni bramkarz gości.

• Gospodarze są lepiej wyszkoleni technicznie, grają w lepszych klubach, ale nie potrafią rozbić litewskiego muru.

• Tempo meczu nie powala, obydwu zespołom padający deszcz nie pomaga.

• Dobra akcja gości, z prawej strony boiska była wrzucana piłka z autu, jeden z pomocników przedłużył głową i piłka trafiła do Kijanskasa, który główkował w stronę bramki, ale nadal an tablicy wynik 0:0.

• Przypomnijmy, że we wtorek Szwajcaria zmierzy się z Polską we Wrocławiu w meczu towarzyskim.

• Lewą stroną pola karnego przebijał się Mehmedi , minął Arlauskisa, ale źle dośrodkował.

• Szwajcarzy przycisnęli ,teraz goście całą drużyną bronią się w okolicach własnego pola karnego.

• 65% do 35% jeśli chodzi o posiadanie piłki na korzyść Szwajcarii.

• Blerim Dzemaili zagrał w pole karne, tam piłkę uderzył Seferović, ale napastnik an spalonym.

• Deyvidas Matulevicius faulowany przez Johana Djourou, od środkowej strefy boiska zaczną goście.

• W Sankt Gallen pada, futbolówka na murawie może płatać figle.

• Z dystansu uderzył Haris Seferovic, ale piłkę pewnie łapie bramkarz Litwy,.

• Rzut wolny dla gospodarzy po lewej stronie boiska w okolicach pola karnego, do piłki podszedł Inler, jednak zagranie z rzutu wolnego bardzo słabe i futbolówkę na raty łapie Giedrius Arlauskis

• Pierwsza akcja tego meczu, prawym skrzydłem przebijał się jeden z Litwinów, dośrodkował w pole karne, tam do piłki dopadł napastnik gości, ale uderzył głową nad bramką.

• Od środka rozpoczynają goście, pierwszy gwizdek arbitra, zaczynamy!

• ustawienie taktyczne Szwajcaria - Litwa

• Czas na hymny obu państw.

• Piłkarze obydwu zespołów wychodzą już na murawę!!!

• W zakończonych już meczach grupy E: Anglia pokonała 3:1 Słowenię, a San marino bezbramkowo zremisowało z Estonią.

• Emilijus Zubas
  • Co ciekawe, oba zespoły zmierzyły się ze sobą tylko raz i to dość dawno, bo w 1924 roku. Szwajcarzy na Igrzyskach Olimpijskich rozgromili Litwę aż 9:0. Dziś nie ma co się spodziewać takiego wyniku, ale naturalnie faworytem spotkania są gospodarze, którzy potrzebują trzech punktów niczym tlenu.