1

Austria

4

• Za wspólnie spędzony czas dziękuje Marcin Juszczyk. Zapraszamy na kolejne relacje do Ekstraklasa.net!

• To był wielki mecz reprezentacji Austrii, która tym samym przypieczętowała awans. Austriacy zagrali dzisiaj świetnie zarówno w defensywie jak i ofensywie, nie pozostawiając Szwedom złudzeń. Z kolei Szwecja zagrała słabo, była w zasadzie bezradna i w październiku będzie się biła o uniknięcie gry w listopadowych w barażach z Rosją. Po dzisiejszej porażce i jednoczesnym zwycięstwie "Sbornej", zespół "Trzech Koron" spadł na trzecie miejsce w tabeli gupy G.

• Koniec meczu! Austria deklasuje Szwecję i wygrywa 4:1!

• Szansę miał jeszcze Sabitzer, ale futbolówka nie odnalazła drogi do siatki.

• Harnik mógł mieć hattrcika. Po centrze Fuchsa, uderzył z główki, ale Isaksson na posterunku.

• Piłka na długi słupek do Ibrahimovicia, a ten zewnętrzną częścią stopy posyła piłkę obok Almera do siatki.

• 4:1. Ibrahimović ratuje honor Szwecji.

• Fantastycznie "rozklepali" teraz Szwedów Austriacy i Harnik umieszcza piłkę w siatce.

• 4:0 dla Austrii! Drugi gol Harnika!

• Ostatnia zmiana w reprezentacji Austrii i w całym meczu. Arnautovic został zmieniony przez Jantschera.

• Ostatnia zmiana w reprezentacji Szwecji. Khalili za Ekdala.

• Bliska honorowego gola była Szwecja po chaotycznym ataku, ale Almer w fantastycznym stylu obronił dwie próby gospodarzy z bliskiej odległości.

• Powoli pustoszeją już trybuny Friends Areny w Solnej.

• Druga zmiana w drużynie gości. Strzelca trzeciego gola Marca Janko, zmienia Stefan Ilsanker.

• Druga zmiana w Szwecji. Durmaz zastępuje Olssona.

• Olsson zagrał piłkę głową za linię obrony gości do Berga, ale ten nie trafił dobrze w piłkę i spokojnie interweniuje Almer.

• Junuzović opuszcza plac gry, a w jego miejsce Sabitzer. Pierwsza zmiana w szeregach Austriaków.

• Jeszcze przed trzecim golem Alaba był bliski szczęścia po błędzie Antonssona, ale Isaksson w dobrym stylu obronił strzał piłkarza Bayernu Monachium.

• Alaba świetnie zagrał piłkę pomiędzy szwedzkimi obrońcami do Janko, ten znalazł się w sytuacji jeden na jeden z Isakssonem i pokonał szwedzkiego bramkarza!

• 3:0 dla Austrii! Janko wpisuje się na listę strzelców!

• Alaba zagrał prostopadłą piłkę do Janko, który wychodził sam na sam z Isakssonem, ale sędzia asystent sygnalizuje spalonego.

• Austriacy odebrali piłkę Szwedom na ich połowie, następnie koronkowo rozgrywali piłkę w polu karnym gospodarzy, ale przekombinowali.

• Berg wychodził sam na sam z Almerem, ale w ostatniej chwili piłkę spod jego nóg wślizgiem wybił Dragović.

• Ekdal przedarł się z piłką środkiem pola, zagrał na prawą stronę do Thelina, który uderzył w kierunku długiego słupka, ale piłki minęła bramkę.

• Junuzović uderzył zza pola karnego z woleja, z sytuacyjnej piłki, ale piłka po drodze odbiła się od Granqvista i korner dla Austrii.

• Berg starał się dojść do piłki po wykopie Isakssona, ale szybszy Almer.

• Ależ okazja dla Szwecji! Długie dośrodkowanie na dalszy słupek, tam piłkę przyjął klatkę piersiową Berg i uderzył z powietrza, ale Almer skrócił kąt oraz obronił ten strzał.

• Pierwsza zmiana w reprezentacji Szwecji. Thelin za Zengina. Napastnik za pomocnika - Erik Hamren zaczyna stawiać wszystko na jedna kartę.

• Znów zaatakowali Austriacy. Arnautoviciowi nie udało się wbić piłki do siatki z bliskiej odległości.

• Ibrahimović tym razem w mur z rzutu wolnego z ok. 25 metrów.

• Gorąco zrobiło się teraz w polu karnym Austrii. Jednak Szwedzi nie potrafili oddać w tym zamieszaniu groźnego strzału.

• Ładna akcja Austrii. Fuchs zagrał z lewej strony pola karnego na jedenasty metr do Alaby, który uderzył z pierwszej piłki, ale Isaksson broni tą próbę.

• Ładne dośrodkowanie Olssona z lewej flanki, ale poradzili sobie z nim Austriacy.

• Idzie Szwedom jak po grudzie. Ich próby sforsowania austriackiej obrony przypominają bicie głową w mur.

• Arnautović próbował przed "szesnastką" minąć Dragovicia, ale ta sztuka mu się nie udała, a dodatkowo ucierpiał po wejściu szwedzkiego defensora.

• Austriacy nie chcą poprzestać na dwóch golach i szukają kolejnych okazji do strzelenia gola.

• Fatalne zagranie Berga i od bramki Almer.

• Austriacy ładnie wyszli spod pressingu, ale następnie zabrakło precyzji przy wyprowadzaniu akcji.

• Arnautović szukał prostopadłej piłki do Junuzovicia, ale ten nie zorientował się w jego zamiarach i piłka w rękach Isakssona.

• Baaardzo niecelnie przymierzył Alaba.

• Szwedzi rozpoczęli drugą odsłonę tego pojedynku!

• Wracamy do Solnej. Zaraz początek drugiej połowy.

• Niezłe widowisko oglądamy dziś w Solnej. Przez większość pierwszych 45 minut Szwedzi mieli nieznaczną przewagę, dłużej utrzymywali się przy piłce, ale mieli problemy ze stworzeniem dogodnych okazji podbramkowych. Najbliżej szczęścia był Ibra, posyłając dwie bomby z rzutów wolnych. Z kolei Austriacy przez większość czasu czekali na rywala na swojej połowie kontratakowali. Ten stan rzeczy uległ zmianie w końcówce, gdy Austria odważniej zaatakowała, już przy stanie 2:0, miała 3-4 świetne szanse na pokonanie Isakssona i mogła definitywnie rozstrzygnąć losy meczu. Czekamy na drugą połowę!

• Koniec pierwszej połowy. Austria prowadzi w Solnej ze Szwecją 2:0!

• Sędzia doliczył minutę.

• Centra z lewego skrzydła Arnautovicia na długi słupek, tam czyhał Harnik, który uderzył z główki, ale Isaksson sparował piłkę na rzut rożny, po którym nic groźnego nie wynikło.

• Kolejna szansa Austrii. Junuzovic sprytnie zagrał w pole karne, za linię obrony Szwedów, w tempo do piłki wyszedł Arnautović, ale nie zdołał wykończyć akcji strzałem i od bramki isaksson.

• Kolejny atak Austrii. Osamotniony Harnik zdecydował się na strzał po ziemi zza pola karnego, ale to nie mogło zaskoczyć Isakssona.

• Mogło być 3:0! Harnik zagrał prostopadłą piłkę do Arnautovicia, ten znalazł się w sytuacji jeden na jeden z Isakssonem, ale szwedzki bramkarz górą!

• Fuchs wrzucił piłkę z autu w pole karne, Janko przedłużył to zagranie na długi słupek, gdzie czyhał Harnik, który głową umieścił futbolówkę w siatce! Szwedzi w trudnej sytuacji.

• 0:2 dla Austrii! Tym razem do siatki trafił Harnik!

• Za słabe dośrodkowanie Junuzovicia z rzutu wolnego i Szwedzi wybili błyskawicznie piłkę,

• Duże zamieszanie teraz w polu karnym Austrii, ale zażegnali w porę niebezpieczeństwo.

• Kolejna żółta kartka. Tym razem do notesu sędziego trafił Janko za faul na Granqviście.

• Harnik zagrał piłkę wzdłuż pola karnego, z prawie linii końcowej, ale nikt nie przeciął toru lotu futbolówki.

• Z rzutu wolnego mocno piłkę bił na piąty metr Kallstrom, ale Austriacy wybili piłkę.

• Berg faulowany na granicy pola karnego, po lewej stronie.

• Kolejny raz huknął Ibrahimović z rzutu wolnego! Tym razem futbolówka minimalnie minęła słupek bramki Almera!

• Żółta kartka dla Junuzovicia za faul na Larssonie.

• Zengin zagrał z prawej flanki w pole karne, piłkę przejął Forsberg, obrócił się z nią i uderzył, ale uczynił to bardzo niecelnie.

• Groźna kontra Austrii. Dośrodkowywał w pole karne Fuchs, ale żaden z jego kolegów nie przejął futbolówki.

• Było groźnie w polu karnym w Szwecji. W zamieszaniu podbramkowym po centrze Olssona, "Ibra" był bliski szczęścia, ale jeden z Austriaków skutecznie mu przeszkodził i rzut rożny dla gospodarzy.

• Almer łapie piłkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

• Granqvist świetnie wypatrzył na lewej stronie Olssona, ale jego centra ze skrzydła zablokowana.

• Żółta kartka dla Granqvista za niesportowe zachowanie.

• Austriacy od pięciu meczów nie stracili bramki. Szwedzi muszą przerwać tą passę, jeśli chcą dzisiaj coś ugrać.

• Szwedzi przy piłce, próbują budować atak pozycyjny, ale mają kłopoty z przedostaniem się pod pole karne Austrii.

• Ibrahimović huknął z rzutu wolnego i z najwyższym trudem obronił ten strzał Almer.

• Z wielkim spokojem Alaba wykorzystał ten rzut karny. Gracz Bayernu podcinką w środek bramki pokonał Isakssona, który rzucił się do boku.

• 1:0 dla Austrii! Alaba wykorzystał "wapno"!

• Rzut karny dla Austrii! Przy linii końcowej faulowany Junuzović! Winowajcą Kallstrom!

• Bardzo niecelna próba Berga.

• Pierwsza centra w pole karne gości, ale czyhający na piłkę pod bramką Granqvist, został uprzedzony przez austriackiego bramkarza Almera.

• Szwedzi mają inicjatywę w tych pierwszych minutach.

• Szwedzi próbują skonstruować pierwszy atak, ale póki co Austriacy skutecznie oddalają zagrożenie.

• Pierwszy strzał w meczu. Alaba uderzył z ok. 25 metrów, bezpośrednio z rzutu wolnego, ale futbolówka minęła dość znacznie słupek bramki Isakssona.

• Carlo Velasco Carballo dał sygnał do rozpoczęcia meczu. Od środka Austriacy! Miejmy nadzieję, że to będzie ciekawe widowisko!

• Już po hymnach, przywitanie ekip i losowanie między kapitanami obu reprezentacji - Zlatanem Ibrahimoviciem i Christianem Fuchsem.

• Czas na hymny obu państw! Najpierw austriacki, później szwedzki.

• Obie reprezentacje już wychodzą na murawę z tunelu.

• W pierwszym meczu między tymi drużynami, w tych kwalifikacjach, rozegranym równo rok temu, w Wiedniu padł remis 1:1.

• Sędzią meczu na Friends Arena w Solnej będzie Hiszpan Carlos Velasco Carballo.

• Austria - ławka rezerwowych: Ilsanker, Garics, Lindner, Wimmer, Madl, Okotie, Jantscher, Pehlivan, Suttner, Hinterseer, Sabitzer, Ozcan

• Szwecja - ławka rezerwowych: Khalili, Milosevic, Wendt, Olsen, Lewicki, Toivonen, Thelin, Durmaz, Nordfeldt, J. Olsson, Wernbloom, Bengtsson.

• W oczekiwaniu na początek zawodów, zapraszamy na zapowiedź tego spotkania. Można do niej przejść klikając TUTAJ.

• Austria jeśli dziś nie przegra, przypieczętuje awans na Euro 2016. Z kolei Szwecja, w przypadku braku zwycięstwa, może spaść na z drugiego na trzecie miejsce.

• Po lewej stronie są widoczne wyjściowe składy obydwu reprezentacji. W szwedzkiej jedenastce znalazł się Zlatan Ibrahimović, którego występ był niepewny z powodu problemów z mięśniami brzucha.

• Witamy! Za niecałe pół godziny rozpocznie się mecz grupy G eliminacja do Mistrzostw Europy 2016 pomiędzy Szwecja i Austrią! Zapraszamy na relacje tekstową do Ekstraklasa.net!