2

Dania

1

• Na dziś to tyle, zapraszam do lektury materiałów pomeczowych, które już niebawem na stronie. Relację prowadził Piotr Bernaciak, dobranoc!

• Gol strzelony przez gości na wyjeździe sprawia, że rewanż w Danii będzie niesamowicie ciekawy!

• Duńczycy przeważali w końcówce, ale bramka Jorgensena nie wystarczyła, Szwedzi po bramkach Forsberga i Ibrahimovicia wygrywają pierwszy barażowy mecz 2:1!

• TAK! Koniec spotkania!

• Ogromny napór gości w końcówce! Czy Szwedzi się wybronią?

• Sędzia dolicza trzy minuty.

• Lars Jacobsen ma dużo miejsca w narożniku boiska, dośrodkowuje precyzyjnie, a Jorgensen uderza ponad bramką!

• Wielkie szczęście Szwedów! W polu karnym doskonale dośrodkowuje Yussuf Poulsen, jego dośrodkowanie mogło skończyć się golem samobójczym, piłkę przejęli jednak gospodarze.

• Rośnie napór gości. Czeka nas emocjonująca końcówka!

• Ostatnia zmiana w tym spotkaniu. Boisko opuszcza zmęczony Ibrahimović, zastępuje go John Guidetti.

• MAMY BRAMKĘ KONTAKTOWĄ! Świetnie rozegrany rzut rożny, Eriksen dośrodkowuje piłkę do Poulsena, który strąca ją do Jorgensena, ten nie miał problemów z wbiciem jej do siatki obok bezradnego Isakssona!

• Zlatan Ibrahimović wyprowadza w pole aż trzech rywali, mocne podanie do Forsberga przejmuje Schmeichel.

• Świetny mecz gra Emil Forsberg, jednak tym razem nie wyszło mu podanie, które mogło dobić Duńczyków. Kontra gospodarzy zakończona zbyt lekkim podaniem.

• Emil Forsberg dośrodkowuje z lewej strony pola karnego, Zlatan Ibrahimović nabił... siebie samego, piłka opuściła boisko.

• Ostatnia roszada w ekipie reprezentacji Danii. Boisko opuszcza Martin Braithwaite, zmienia go Yussuf Poulsen.

• Zamieszanie w polu karnym gospodarzy, dośrodkowanie Braithwaite'a mija bramkę strzeżoną przez Andreasa Isakssona.

• Zmianę wykonuje trener Erik Hamren. Jimmiego Durmaza zastępuje doświadczony Sebastian Larsson.

• Tym razem lepiej dośrodkowywał Eriksen, po rzucie rożnym strzał oddał Bendtner, ale mija on bramką Isakssona.

• Bardzo słabo dośrodkował Eriksen, bez najmniejszych problemów piłkę przejął Mikael Lustig.

• Ostre dośrodkowanie Hoejbjerga, piąstkuje Isaksson, sędzia odgwizdał faul na bramkarzu reprezentacji Szwecji.

• Martin Olsson świetnie szarżuje w polu karnym, jego płaskie dośrodkowanie rozpaczliwie wybijają obrońcy!

• ...a Viktora Fischera zmienia Pierre-Emile Hoejbjerg.

• Dwie zmiany w drużynie gości. Zszedł Thomas Kahlenberg, zastępuje go Nicolai Jorgensen...

• Starają się odgryźć Duńczycy, Jacobsen próbował mocnego dośrodkowania, ale bez trudu poradził sobie Olsson.

• Zlatan Ibrahimović uderza pewnie, Szwedzi prowadzą 2:0! Wyczuł go Schmeichel, ale Ibra uderzył zbyt pewnie!

• JEDENASTKA DLA SZWECJI! FAULOWANY FORSBERG!

• Martin Olsson ładnie przedarł się lewą stroną i dośrodkował do Zlatana, który strzela ponad bramką.

• Bardzo brzydko przy linii bocznej Emil Forsberg sfaulował Jacobsena, za co został ukarany kartką.

• Do drugiej części meczu obie drużyny przystępują bez zmian w składach.

• Rozpoczynamy drugą połowę spotkania, przy piłce gospodarze!

• Już za moment wracamy do gry!

• Oglądamy dobry mecz na Friends Arenie, obie drużyny mają swoje sytuacje, mogło już paść kilka goli dla obu drużyn, jednak w dobrej dyspozycji są dziś bramkarze. Wracamy za kwadrans!

• Od razu po tej interwencji sędzia Rizzoli kończy pierwszą połowę spotkania.

• Co za interwencja Schmeichela! Fenomenalnie, bardzo mocno uderzył Ibra, jednak bardzo dobrą interwencją popisuje się duński bramkarz!

• Daniel Agger fauluje Zlatana tuż przed polem karnym, żółta kartka za ten faul!

• GOOOOOL!!! 1:0 dla Szwecji! Emil Forsberg dostaje mocne dośrodkowanie na dziesiąty metr i strzałem z pierwszej piłki pokonuje Schmeichela!

• Zaspali Szwedzi! Świetne precyzyjne dośrodkowanie Eriksena, na pozycję wychodził Nicklas Bendtner, w ostatniej chwili spod jego nóg wybija obrońca!

• Lewicki wystawia Ibrahimovićowi piłkę pod polem karnym, ten ma sporo miejsca, uderza po ziemi, minimalnie obok słupka!

• Dośrodkowanie nie przynosi korzyści reprezentacji Danii.

• Z kontrą wychodzą Duńczycy. Bendtner faulowany przez Granqvista blisko prawego narożnika pola karnego, będzie dobra okazja dla gości.

• Znakomicie do prostopadłej piłki ruszył Emil Forsberg, jednak jeszcze lepiej zdołał go powstrzymać Simon Kjaer.

• Stuprocentowa okazja dla Szwedów! Przejęli piłkę na czterdziestym metrze, Zlatan Ibrahimović perfekcyjnie zagrał do Marcusa Berga, który prostym podbiciem uderza mocno, ale tuż obok dalszego słupka!

• Dochodzi do skutku zapowiadana zmiana, mimo że obrońca gospodarzy wrócił na chwilę na murawę, to już ją opuszcza. Antonssona zmienia Erik Johansson.

• Mikael Antonsson złapał jakiś uraz i za chwilę prawdopodobnie opuści plac gry.

• Niezbyt mocny strzał sprzed pola karnego oddaje Nicklas Bendtner, uderzenie popularnego Lorda broni Isaksson

• Od bramki rozpocznie Andreas Isaksson.

• Bardzo ładnie kiwa w polu karnym Viktor Fischer, minął dwóch przeciwników, jego wycofanie przed pole karne zostało jednak wybite, Duńczycy mają rzut rożny.

• Lars Jacobsen słabo pokrył Marcusa Berga przy dośrodkowaniu z rzutu rożnego, na szczęście dla gości kończy się to niecelnym strzałem Szweda.

• Doskonała sytuacja dla gospodarzy! Granqvist płasko dośrodkowuje w pole karne do Marcusa Berga, instynktownie broni Scheichel!

• Świetnie na trybunach bawią się kibice, ana murawie oglądamy dobry mecz.

• W środku pola faulowany Andreas Granqvist.

• Kasper Schmeichel broni trudny strzał, a po drodze futbolówka zmieniła jeszcze tor lotu piłki!

• Czekamy na kolejne sytuacje bramkowe. Starcie ekip ze Skandynawii jest dużo ciekawsze niż pojedynek Norwegów z Węgrami.

• Przyjezdni dwukrotnie zagrozili już bramce Andreasa Isakssona, zanosi się na bardzo ciekawy pojedynek do ostatniej minuty.

• Braithwaite w ostatniej chwili zablokowany!! Duńczycy dochodzą do głosu!

• Zlatan uderzył bardzo źle. Na trybunach było słychać jedynie śmiech kibiców.

• Martin Braithwaite ładnie przedarł się prawą stroną, ale źle zagrał w pole karne.

• Bardzo słabo rozegrany stały fragment gry, ale po chwili Szwedzi odzyskują piłkę.

• Dużo walki w początkowych fragmentach. Pierwszy korner dla gospodarzy.

• Czas start! Gramy!

• Ależ piękna oprawa Szwedów!

• Obie jedenastki wyprowadza już arbiter dzisiejszych zawodów. zaczniemy od minuty ciszy dla ofiar zamachu w Paryżu, następnie hymny, przywitanie kapitanów i początek spotkania!

• Rezerwowi reprezentacji Danii: Andersen, Lössl – S. Poulsen, Vestergaard, Christensen, Wass, Delaney, J. Poulsen, Højbjerg, Jørgensen, Y. Poulsen.

• Rezerwowi reprezentacji Szwecji: Olsen – E. Johansson, Bengtsson, Larsson, Svensson, Khalili, Zengin, Guidetti, Toivonen.

• Obie reprezentacje intensywnie się rozgrzewają.

• Z przymrużeniem oka możemy stwierdzić, że jest to pojedynek Króla Zlatana z Lordem Bendtnerem.

• Stawką dwumeczu jest oczywiście awans na przyszłoroczne finały Euro 2016 we Francji.

• Witamy, już za niespełna 40 minut rozpoczną się derby Skandynawii! Reprezentacja Szwecji mierzy się z Danią!