2

Mołdawia

0

• Za uwagę dziękuje Marcin Juszczyk. Zapraszam na kolejne relacje do Ekstraklasa.net!

• Szwecja pokonała Mołdawię 2:0, ale nie zachwyciła, zwłaszcza w ostatnich trzydziestu minutach, kiedy to grała usypiająco i nie stworzyła sobie praktycznie żadnej groźnej sytuacji podbramkowej. Wcześniej wyraźnie przeważała, miała sporo okazji, ale nie potrafiła ich wykorzystać. Wobec zwycięstwa Rosji z Czarnogórą, Szwedzi zagrają w barażach.

• Koniec meczu! Szwecja wygrała z Mołdawią 2:0.

• Dwie minuty doliczył arbiter.

• Piłka w bramce Szwedów, ale wcześniej faulowany był Isaksson.

• Burghiu wstrzelił piłkę w pole karne Szwedów i przeszła ona nieopodal słupka.

• Spataru uderzył z dystansu, piłka zaliczyła rykoszet i rzut rożny dla Mołdawii.

• Obie drużyny sprawiają wrażenie jakby czekały już na końcowy gwizdek.

• Schodzi Lustig, a na placu gry zamelduje się Tinnerholm.

• Spataru zmienia Jardana.

• Mołdawianie przy słabej postawie Szwedów w ostatnich minutach, trochę śmielej sobie poczynają w końcówce.

• Pierwsza groźna akcja Mołdawii w tym spotkaniu. Po dośrodkowaniu Cebotaru z prawej strony, Jardan główkował nieznacznie nad poprzeczką!

• Mołdawianie próbowali zaatakować, ale źle rozegrali piłkę przed polem karnym reprezentacji "Trzech Koron" i akcja spaliła na panewce.

• Szwedzi praktycznie prawie cały czas utrzymują się przy piłce, ale w ostatnich minutach niewiele z tego wynika.

• Szwedzi oddali dzisiaj dwanaście strzałów, a Mołdawianie... No właśnie, ani jednego! To mówi samo za siebie.

• Od momentu zejścia z boiska Zlatana, Szwedzi nie stworzyli sobie jeszcze klarownej sytuacji.

• Mamy przerwę w grze. Z murawy nie podnosił się Cebotaru, ale wygląda na to, że wszystko jest już w porządku i poszkodowany wstał o własnych sił.

• Druga zmiana w szeregach gości. Armas zastępuje na murawie Erhana.

• Usypiająca tempo meczu. Szwedzi wolno rozgrywają piłkę, a Mołdawianie próbują im przeszkadzać.

• Pierwsza zmiana w reprezentacji Mołdawii. Boisko opuszcza Patras, a zastąpi go Antoniuc.

• ...i Toivonen za Ibrahimovicia.

• Podwójna zmiana w reprezentacji Szwecji. Svensson za Kallstroma...

• W przeciągu kilkudziesięciu sekund Mołdawianie dwukrotnie gościli pod bramką Szwedów, ale nie zdołali zmusić do wysiłki Isakssona.

• Guidetti uderzał tuż za "szesnastki", ale tym razem po jego strzale piłka poszybowała nad poprzeczką. To już szósta próba napastnika na co dzień Celty Vigo w dzisiejszym meczu.

• Szwedzi od początku drugiej połowy nie dają wyjść Mołdawianom z ich własnej połowy.

• Cebanu broni strzał Ibrahimovicia.

• Cebanu wyszedł na przedpole do piłki, ale źle zagrał z główki. Ta trafiła do Guidettiego, on zagrał do Zengina, który uderzeniem zza pola karnego umieścił futbolówkę w opuszczonej bramce.

• GOL! 2:0 dla Szwecji, a strzelcem Zengin.

• Zaczynamy drugą połowę!

• Szwecja jak na razie prowadzi z Mołdawią 1:0, a mogła zdecydowanie wyżej, ale zawodziła skuteczność. Na Friends Arena w Solnej oglądamy jednostronne widowisko. Mołdawianie chociażby bez jednej sytuacji podbramkowej.

• Koniec pierwszej połowy!

• Nie ma dzisiaj szczęścia Guidetti. Po dośrodkowaniu Ibrahimovicia, Guidetti przyjął piłkę na klatkę piersiową i uderzył z takiej "niepełnej" przewrotki, lecz futbolówka przeszła niewiele obok słupka!

• Ładnie rozegrana akcja przez Szwedów, uderzał Guidetti, ale jego próba została zablokowana i rzut rożny.

• Teraz Guidetti zagrywał w pole karne do Ibrahimovicia, ale za mocno i zacznie Cebanu.

• W zamieszaniu podbramkowym, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, Guidetti leżąc oddał strzał i futbolówka przeszła nad poprzeczką! Niewiele brakowało!

• Bordian dośrodkowywał za nisko z rzutu wolnego i Szwedzi wybili piłkę.

• Mołdawianie wywalczyli rzut wolny ok. 20-25 metrów od bramki Isakssona.

• Zagranie z pierwszej piłki w pole karne gości, ale Guidetti nie sięgnął piłki i futbolówka w posiadaniu Cebanu.

• Próbowali przedzierać się lewą stroną Mołdawianie, ale Cebotaru został zablokowany i Szwedzi odzyskali piłkę.

• Lustig zagrał na prawym skrzydle do Larssona, ten mocno dośrodkował w pole karne do Ibrahimovicia, ale ten nie zdołał głową skierować piłki do siatki.

• A długim, dokładnym podaniem do Ibrahimovicia popisał się Lustig i tym samym zapisał asystę na swoje konto.

• Ibrahimović otrzymał piłkę z głębi boiska na wolne pole, opanował ją, minął Cebanu i skierował ją do pustej bramki!

• GOL! 1:0 dla Szwecji - Zlatan Ibrahimović!

• Centra Zlatana na głowę Guidettiego, ale uprzedził go skuteczną interwencją Cebanu.

• Lewicki wyłuskał piłkę od rywala w polu karnym, następnie zagrał przed bramkę, ale Mołdawianie wybili futbolówkę.

• Kallstrom zagrał do Ibrahimovicia, ale zbyt mocno. Napastnik PSG zdołał utrzymać piłkę na placu gry, ale opanować już nie zdołał i ta znalazła się w rękach Cebanu.

• Posiadanie piłki 66% do 34% na korzyść reprezentacji Szwecji.

• O mój Boże! Jak to nie wpadło?! Ani Guidetti, ani Ibrahimović nie zdołali, wydawałoby się w prostej sytuacji, z małej odległości, skierować futbolówki do siatki w zamieszaniu podbramkowym po zagraniu Olssona! Zacznie od bramki Cebanu!

• Mołdawia ustawiona całą drużyną na własnej połowie.

• Kolejna centra Szwedów w pole karne rywali, ale niebezpieczeństwo zażegnuje Golovatenco.

• Wstrzelenie piłki w pole karne Mołdawii przez Guidettiego, ale żaden z jego kolegów jej nie przejął i Jardan wybił ją na rzut rożny.

• Zaczyna zaznaczać się coraz wyraźniej przewaga Szwecji.

• Pierwsza dogodna sytuacja dla Szwedów! Po centrze z prawego skrzydła Olssona w pole karne, do piłki doszedł Larsson i trafił w słupek, następnie bliski dobitki był Guidetti, ale został zablokowany i goście wybili piłkę z dala od własnej bramki.

• Pierwszy strzał w meczu. Uderzał Guidetti, ale futbolówkę bez problemów złapał Cebanu.

• Ibrahimović rozpoczął od środka z Guidettim!

• Włoch Luca Banti będzie rozjemcą w meczu Szwecja - Mołdawia.

• Już po hymnach, teraz przywitanie obu drużyn, następnie losowanie i zaczynamy!

• Obie reprezentacje już na murawie. Czas na hymny narodowe!

• Wyjściowe składy są już widoczne w panelu naszej relacji.

• Jeśli dziś, w spotkaniu rozgrywanym równolegle, Rosja nie przegra Czarnogórą, to Szwecja bez względu na to czy wygra z Mołdawią i tak zagra w listopadowych barażach.

• Szwecja cały czas walczy o to, aby uniknąć baraży i bezpośrednio awansować na EURO 2016. Po wrześniowych meczach reprezentacja "Trzech Koron" spadła z drugiej na trzecią pozycję, dając się wyprzedzić Rosji. Obecnie Rosjanie mają dwa punkty przewagi nad Szwedami.

• Mołdawia już dawno zaprzepaściła swoje szanse na awans. Aktualnie zamyka tabelę grupy G z tylko dwoma punktami na koncie.

• Witamy i zapraszamy na finisz eliminacji do Mistrzostw Europy! O godzinie G rozpocznie się mecz w ramach grupy G pomiędzy Szwecja i Mołdawią. Zapraszamy na relację tekstową!