Szwecja

1

Rosja

1

• Druga odsłona nie była porywającym widowiskiem. Rosja grała asekuracyjnie, ale dała się zaskoczyć tuż po przerwie za sprawą dwójkowej akcji Jimmy'ego Durmaza oraz Oli Toivonena. Remis jakby urządzał obie strony, nie robił nikomu krzywdy. Za wspólnie spędzony czas dziękuje Państwu Tomasz Górski i zapraszam na kolejne relacje NA ŻYWO w Ekstraklasa.net, w tym sobotnią z meczu Polska - Niemcy, którą - wraz z Jakubem Sewerynem - będę miał przyjemność prowadzenia. Zapraszam już teraz!

• Chwilę potem sędzia kończy mecz. Szwecja remisuje ze Sborną 1:1.

• Pontus Wernbloom faulem taktycznym przerywa kontrę Rosji.

• W spotkaniach Liechtenstein - Czarnogóra oraz Mołdawia - Austria wyniki nie uległy zmianie. A w Solnej podanie i strata w wykonaniu obu nacji.

• Centra z prawego skrzydła Olega Szatowa zupełnie nieudana i od bramki grę wznawia Andreas Isaksson.

• Nicola Rizzoli dolicza aż 5 minut do drugiej połowy. Głównie ze względu na zmiany i uraz Oli Toivonena.

• i Władimir Granat zmienia Dmitrija Kombarowa.

• ... i dwie zmiany w ekipie gości: najpierw za Wiktora Faizulina wchodzi Alan Dzagojew.

• Za Kima Källströma na murawie melduje się Pontus Wembloom...

• Uuuuu. Fatalne wykonanie rzutu wolnego Sebastiana Larssona. Piłka poleciała po łuku zamiast po cięciwie. Jęk zawodów i drwin na trybunach.

• Odpowiedź Szwedów i Johan Elmander nie zdążył do zgranej piłki przez partnera z drużyny.

• Igor Smolnikov strzela na wiwat z ok. 30 metrów. Piłka leci hen wysoko nad bramką Andreasa Isakssona. Niepocieszony z takiego obrotu spraw jest Fabio Capello.

• Piłkę w narożniku boiska ustawia Kim Källström. Słabe dośrodkowanie.

• Bezsensowne zagranie Johana Elmandera, który po gwizdku sędziego wybija piłkę poza linię boczną. Żółta kartka dla napastnika Trzech Koron.

• Za Nabila Bahoui'ego na murawie pojawia się Alexander Kacaniklić.

• Podział punktów nie interesuje Rosjan, którzy dążą do objęcia prowadzenia. Ich ataki nie przynoszą jednak zagrożenia pod bramki Andreasa Isakssona. Słaby ostatni kwadrans w wykonaniu obu stron.

• Andreas Isaksson bez wysiłku łapie piłkę po dośrodkowaniu z lewej strony.

• Rzut wolny dla Szwecji z prawej strony i ostro bita piłka przez Sebastiana Larssona. Ostatni musnął ją Siergiej Ignaszewicz, więc rzut rożny dla gospodarzy. Przeciągnięte dośrodkowanie Kima Källströma - Igor Akinfiejew z "piątki".

• Maksim Grigorjew zastępuje Aleksandra Samedowa.

• Od kilku minut dominuje gra w środku pola. Rosjanom udaje się teraz przedostać bliżej pola karnego gospodarzy i gra po obwodzie co nie podoba się części kibiców na trybunach Friends Arena.

• Odpowiedź gości i bardzo dobrze dysponowany dzisiaj Aleksandr Kokorin tuż po powrocie na boisko strzela płasko w stronę bramki Szwecji i Andreas Isaksson broni nogami!

• Wyborną okazję do objęcia prowadzenia mieli piłkarze Erika Hamrena! Nikt nie zdołał sięgnąć piłki po dośrodkowaniu Kima Källströma z rzutu rożnego i ta wychodzi poza linię końcową.

• Aleksandr Kokorin staranowany w polu karnym Szwecji przez bramkarza Trzech Koron. Wcześniej Andreas Isaksson pewnie wypiąstkował piłkę. A skrzydłowemu Sbornej udzielana jest pomoc medyczna. W asyście lekarzy na moment opuszcza murawę, ale niebawem powinien wrócić do gry.

• OLA TOIVONEN DOPROWADZA DO REMISU

• W pozostałych meczach grupy G: (60. minuta) Liechtenstein 0:0 Czarnogóra, Mołdawia 1:2 Austria.

• Dwie groźne okazje gości. Najpierw jednak nie udało się wykorzystac dośrodkowania Wiktor Faizulin, a po chwili Oleg Szatow marnuje dogodną okazję do wyprowadzenia swojej reprezentacji na prowadzenie. Piłka po jego uderzeniu mija lewy słupek bramki Szwecji.

• Erik Hamren nie chce ryzykować pogłębienia się urazu swojego napastnika, więc decyduje się na przeprowadzenie zmiany. Za Olę Toivonena na murawie pojawia się Johan Elmander.

• Krótka przerwa w grze, która wynika z urazu Oli Toivonena. Szwecja będzie grała przez chwilę w osłabieniu.

• Atak Rosji przynosi rzut rożny. Andreas Isaksson pewnie łapie piłkę.

• Kim Källström zagrywa z rzutu wolnego w pole karne Rosji w stronę Oli Toivonena, lecz ten - zdaniem arbitra - fauluje przeciwnika.

• Denis Głuszakow w protokole sędziowskim w dziale "żółta kartka". A na trybunach wzniósł się doping szwedzkich kibiców.

• Przechwyt na własnej połowie i szybkie podanie na lewe skrzydło do Jimmy'ego Durmaza, który ostro zagrywa na piąty metr. Tam Ola Toivonen radzi sobie z obrońcą i z zimną krwią wykorzystuje tę sytuację posyłając piłkę do siatki obok bezradnego Igora Akinfiejewa.

• REMIS, OLA TOIVONEN!

• Dużo przestrzeni w środka pola mają Rosjanie, ale nie potrafią tego wykorzystać. Strata i...

• Przerzut w stronę Aleksandra Kokorina i piłkę przejmuje Pierre Bengtsson. Aut dla przyjezdnych na wysokości pola karnego Szwecji nie przynosi zagrożenia pod bramką Andreasa Isakssona.

• Rosja zaczyna ze środka.

• Wracamy na Friends Arena w Solnej. Obie jedenastki (niezmienione) na murawie.

• 8 Faule 7
  • Obraz pierwszej połowy lekko "fałuszje" wynik. Szwedzi prowadzą grę, ale... przegrywają. Jedna z nielicznych akcji zaczepnych Sbornej przyniosła powodzenie już w 10. minucie. Piłkarze Erika Hamren mogli - a właściwie powinni - wyrównać trzy minuty później, ale Sebastian Larsson fatalnie wykonał rzut karny (Igor Akinfiejew bez trudu obronił). W źółto-niebieskich szeregach liczą na wejście Zlatana Ibrahimovicia. Czy tak będzie? Przekonamy się za kilkanaście minut. Nie odchodźcie od monitorów/ekranów.

• Atak pozycyjny Rosji przed polem karnym gospodarzy i dośrodkowanie z lewego skrzydła w "16" do Artiema Dziuby, który ponownie dał się złapać w pułapkę ofsajdową. Chwilę później Nicola Rizzoli kończy pierwszą połowę. Szwecja przegrywa na Friends Arena z Rosją 0:1 po bramce Aleksandara Kokorina.

• Tak gra para Sebastian Larsson - Ola Toivonen: podanie (tego pierwszego) i strata, bądź za mocne zagranie z drugiej linii. Czwarta próba i czwarta nieudana.

• Piłka po uderzeniu z dystansu Aleksandara Kokorina nabiera dziwnej rotacji "dzięki" rykoszetowi i wychodzi na rzut rożny w nieznacznej odległości od prawego słupka bramki Szwecji. Korner bez zagrożenia.

• Erkan Zengin ponownie przerywa kontrę rywala faulem. Sędzia wzrokiem dał do zrozumienia, że następnym razem może być (druga) żółta kartka dla skrzydłowego.

• Aleksandr padając w polu karnym gospodarzy zdołał jeszcze podać do Artiema Dziuby, który strzela tuż przy prawym słupku. Broni jednak Andreas Isaksson, a sędzia liniowy miał podniesioną chorągiewkę.

• Ponowne podanie do Oli Toivonena by ten wyszedł sam na sam z bramkarzem Sbornej. Piłka jakby nabrała poślizgu i "uciekła" napastnikowi Trzech Koron.

• Przebojowa akcja Martin Olsson zastopowana w ostatniej chwili przez Wasilij Bierezucki, który wybija piłkę na rzut rożny. Dobre dośrodkowanie sfinalizowane niecelnym strzałem głową - Igor Akinfiejew z "piątki".

• I jedną z nich Erkan Zengin przerywa faulem taktycznym w środku pola. Sędzia upomniał zawodnika Szwecji żółtą kartką.

• Szwedzi próbują przebić się pod pole karne rywala, ale bezskutecznie. Próby strzałów z dystansu nie przynoszą rezultatu. Piłkarze Fabio Capello są nastawieni na kontry.

• Erkan Zengin zagrywa piłkę w pole karne, lecz podanie przecina Wasilij Bierezucki. Nie zdecydował się na ponowne dośrodkowanie, a wycofał piłkę przez co akcja straciła na tempie.

• Atak pozycyjny Rosji i błyskawiczne przyspieszenie. jednak w momencie podania Artiem Dziuba był na spalonym.

• Kim Källström, jeden z dwóch zawodników Trzech Koron grający na co dzień w lidze rosyjskiej, podaje w pole karne Sbornej... do nikogo.

• Ależ koronkowa akcja Rosji, która mogła zakończyć się podwyższeniem prowadzenia! Dużo szybkich podań na krótkiej przestrzeni i ostatecznie Artem Dziuba strzela z kilkunastu metrów z... czuba. Andreas Isaksson zdołał jednak sparować piłkę na rzut rożny!

• TAK STRZELA ALEKSANDR KOKORIN

• Dobra centra Sebastian Larsson na piąty metr i Wasilij Bierezucki wybija piłkę głową na rzut rożny. Po nim gospodarze nie stworzyli zagrożenia pod bramką gości.

• Ostre starcie na prawej stronie Igor Smolnikov z Jimmym Durmazem. Ten drugi pada na murawę jak rażony piorunem. Będzie rzut wolny dla gospodarzy...

• Podopieczni Fabio Capello jakby bez wiary ruszyli z kontratakiem. Piłkę przechwytują obrońcy "Trzech Koron". Po chwili Aleksandr Kokorin nie miał szans by dojść do piłki zagranej przez kolegę z zespołu. Andreas Isaksson wznawia grę z "piątki".

• Igor Akinfiejew broni strzał Sebastian Larsson z jedenastu metrów! Piłka na wysokości ok. metra blisko środka bramki i wyborna parada bramkarza Sbornej!

• Żółta kartka dla obrońcy reprezentacji Rosji za nieprzepisowe przetrzymywanie rywala.

• Szwedzi ruszyli do dzieła i Igor Smolnikov fauluje w polu karnym Erkana Zengina! Rzut karny

• Wydawało się, że gol dla gospodarzy jest kwestią czasu, to jednak Rosja wychodzi na prowadzenie! Aleksandr Kokorin po indywidualnej akcji popisuje się idealnym, plasowanym uderzeniem z nieco ponad 20 metrów tuż przy prawym słupku bramki Andreasa Isakssona.

• GOL DLA ROSJI, ALEKSANDR KOKORIN!

• Trochę przeciągnięte dośrodkowanie w stronę dalszego słupka, podczas gry większość zawodników w żółto-niebieskich strojach ruszyło do bliższego. Niemniej Igor Akinfiejew udanie piąstkuje.

• Siergiej Ignaszewicz przerywa akcję Szwedów wybiciem piłki poza linię końcową. Pierwszy w tym spotkaniu rzut rożny, ale zanim zostanie wykonany, to Nicola Rizzoli ma krotką pogawędkę z 2-3 zawodnikami.

• Dodatkowo był na spalonym.

• Podanie z głębi pola z pominięciem drugiej linii do niepilnowanego Oli Toivonena, ale napastnik Rennes nie miał szans by dojść do piłki. Przejmuje ją Igor Akinfiejew.

• Ponowna akcja Szwecji i Jimmy Durmaz skutecznie powstrzymany w "16" rywala. Czysto, więc sędzia nie miał podstaw do podyktowania rzutu karnego.

• Odpowiedź Rosji - Denis Głuszakow strzela zza pola karnego metr obok lewego słupka bramki Szwecji.

• Atak Sbornej powstrzymany i błyskawiczna kontra Szwedów! Piłkę w lewym narożniku pola karnego dostaje Nabil Bahoui, który od razu zagrywa na środek do Oli Toivonena, ale ten nie trafia w piłkę.

• Gwizdek włoskiego arbitra i gospodarze rozpoczynają ze środka!

• Obie drużyny na murawie. Pora na hymny. Najpierw gości... I Szwedów. Przywitanie, po którym za moment rozpocznie się spotkanie.

• Zachęcam do aktywności w komentarzach: pisania swoich typów jakim wynikiem zakończy się to spotkanie oraz zadawania pytań.

• Znamy już obie "jedenastki". W ekipie "Sbornej" zaskoczeniem jest nieobecność od pierwszej minuty Kerżakowa, którego zastępuje Dziuba.

• Arbitrem głównym dzisiejszego meczu jest Włoch Nicola Rizzoli. Na liniach będą mu pomagać Renato Faverani oraz Andrea Stefani. Sędzią technicznym jest z kolei Andrea Padovan.

• W historii obie reprezentacje grały ze sobą trzykrotnie. Bilans jest niezywkle wyrównany: po jednym zwycięstwie oraz remis. Ostatnio Rosja grała ze Szwecją podczas EURO 2008 i wygrała 2:0. Wcześniej, w spotkaniu towarzyskim rozegranym w 2002 r., był remis 1:1. Natomiast premierowy pojedynek miał miejsce na MŚ w... 1994. Szwedzi wygrali 3:1.

• W grupie G liderem jest Rosja (3 punkty) przed Czarnogórą (3 punkty, zwycięstwo 2:0 z Mołdawią). Po jednym "oczku" na koncie mają Szwecja oraz Austria, a stawkę zamykają Mołodawia i Liechtenstein.

• W pierwszej Rosja wygrała z Liechtensteinem 4:0 (1:0) po dwóch golach samobójczych Büchela i Burgmeiera. Do tego trafienia dołożyli Kombarov (z rzutu karnego) i Dziuba. Szwecja zremisowała z Austrią 1:1. Bramki: Alaba (z rzutu karnego) a wyrównał Zengin.

• Pełna lista rezerwowych reprezentacji Rosji

:

Bramkarze Jurij Łodygin [Zenit] 5 0 Artiom Riebrow [Spartak Moskwa] 0 0

Obrońcy Gieorgij Szczennikow [CSKA Moskwa] 4 0 Władimir Granat [Dinamo Moskwa] 6 1 Siergiej Parszywluk [Spartak Moskwa] 1 0 Andriej Siemionow [Terek] 1 0

Pomocnicy Jurij Gazinskij [Krasnodar] 0 0 Maksim Grigorjew [Rostów] 3 0 Ałan Dzagojew [CSKA Moskwa] 38 8 Magomied Ozdojew [Rubin] 2 0 Aleksiej Ionow [Dinamo Moskwa] 6 0 Dienis Czeryszew [Villarreal] 4 0

Napastnicy Artiom Dziuba [Spartak Moskwa] 4 1 Dmitrij Połoz [Rostów] 1 0

• Pełna lista rezerwowych reprezentacji Szwecji

:

Bramkarze Kristoffer Nordfeldt [Heerenveen] 4 0 Johan Dahlin [Gençlerbirliği] 4 0

Obrońcy Erik Johansson [Malmö FF] 1 0 Mikael Lustig [Celtic] 43 2 Jonas Olsson [West Bromwich] 24 1

Pomocnicy Emil Forsberg [Malmö FF] 2 0 Niklas Hult [Nice] 4 0 Alexander Kačaniklić [FC København] 17 3 Pontus Wernbloom [CSKA Moskwa] 41 2

Napastnicy Johan Elmander [Brøndby] 80 20 Branimir Hrgota [M'Gladbach] 1 0 Zlatan Ibrahimović [Paris SG] 100 50

• Za moment pojawią się wyjściowe składy obu reprezentacji oraz pełne ławki rezerwowych. Zanim to nastąpi, mały spoiler: Zlatan Ibrahimović jest wśród rezerwowych!

• Na relację NA ŻYWO zaprasza Państwa Tomasz Górski.

• Piłkarski maraton ze spotkaniami w eliminacjach do Mistrzostw Europy 2016 czas zacząć! Za 45 minut Szwecja podejmie na Friends Arena w Solnej reprezentację Rosji!