Euro 2020. Mecz Szwecja - Ukraina ONLINE. W ćwierćfinale...

Euro 2020. Mecz Szwecja - Ukraina ONLINE. W ćwierćfinale nasi pogromcy albo sąsiedzi. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

1 2 połowa

• Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy miłego wieczoru. Dobranoc!

• W najbliższą sobotę na Stadio Olimpico w Rzymie reprezentacja Ukrainy zagra z reprezentacją Anglii. Zdecydowanym faworytem będą Anglicy, ale ten turniej pokazuje, że teoretycznie słabsze zespoły potrafią stawić czoło znacznie bardziej utytułowanym rywalom.

• Koniec meczu! Ukraina leci do Rzymu na mecz z Anglią!

• Wiktor Cyhankow dostał piłkę w polu karnym Szwecji, dograł do Rusłana Malinowśkyjego, ale ten uderzył bardzo niecelnie.

• Ołeksandr Zinczenko z lewej strony boiska dośrodkował wprost na nogę Artema Dowbyka, a ten w stuprocentowej sytuacji wpakował piłkę do bramki Robina Olsena!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!! Ukraina chyba zdobywa bramkę na wagę awansu do ćwierćfinału!

• Do podstawowego czasu dogrywki arbiter dolicza co najmniej trzy minuty.

• Roman Bezus mocno ucierpiał przy starciu w powietrzy z jednym z rywali.

• Ostatnia zmiana w tym spotkaniu w reprezentacji Ukrainy. Roman Bezus pojawił się w miejsce Serhija Sydorczuka.

• Rusłan Malinowśkyj znalazł się z piłką w polu karnym Szwecji, ale jego uderzenie okazało się niecelne.

• Marcus Berg ucierpiał przy starciu we własnym polu karnym.

• Ładna, kombinacyjna akcja Ukrainy, ale w ostatniej chwili jeden ze szwedzkich obrońców zatrzymał Ołeksandra Karawajewa.

• Rusłan Malinowśkyj zagrał prostopadłe podanie do Artema Dowbyka, ale ten znalazł się na pozycji spalonej.

• Ukraińcy ponownie zamykają rywali na własnej połowie, ale niewiele z tego wynika.

• Rozpoczynamy drugą połowę dogrywki!

• Na drugą połowę dogrywki w miejsce kontuzjowanego Andrija Jarmolenko pojawia się Artem Dowbyk.

• Koniec pierwszej połowy dogrywki w Glasgow!

• Andrij Jarmolenko cierpi po faulu jednego z rywali.

• Teraz Sergiej Kriwcow ucierpiał po starciu we własnym polu karnym.

• Do podstawowego czasu gry pierwszej połowy dogrywki arbiter doliczył co najmniej trzy minuty.

• Teraz jeden ze Szwedów ucierpiał po mocnym uderzeniu piłki w głowę.

• W reprezentacji Ukrainy Wiktor Cyhankow pojawia się w miejsce kontuzjowanego Artema Besedina.

• W reprezentacji Szwecji Filip Helander pojawił się na murawie w miejsce Kristoffera Olssona.

• Artem Besedin schodzi z boiska z kontuzją. Nie będzie w stanie kontynuować gry.

• Marcus Danielson otrzymuje czerwoną kartkę za brutalny faul na Artemie Besedinie!

• Natomiast Marcus Berg wszedł w miejsce Alexandera Isaka.

• Viktor Claesson zmienił Sebastiana Larssona

• Aż trzy zmiany w reprezentacji Szwecji. Robin Quaison pojawił się w miejsce Dejana Kulusevskiego

• W reprezentacji Ukrainy Jewhen Makarenko pojawił się w miejsce Tarasa Stepanenko.

• Na początku pierwszej części dogrywki ponownie Ukraina utrzymuje się przy piłce, ale rozgrywa głównie w środku pola.

• Rozpoczynamy dogrywkę!

• Przed dogrywką Artem Besedin pojawia się w miejsce Romana Jaremczuka.

• Koniec drugiej połowy meczu i wciąż remis. Będziemy mieli dogrywkę w Glasgow!

• Do podstawowego czasu gry drugiej połowy meczu arbiter doliczył co najmniej dwie minuty.

• Dejan Kulusevski dostał piłkę w polu karnym rywali, ale w jego uderzenie w ostatniej chwili było zablokowane przez jednego z rywali.

• Emil Forsberg został ukarany żółtą kartką za uderzenie w twarz rywala.

• Natomiast Emil Kraft zmienił Mikaela Lustiga.

• Dwie zmiany w szeregach reprezentacji Szwecji. Pierre Bengtsson pojawił się w miejsce Ludwiga Augustinssona

• Taras Stepanenko ucierpiał po jednym se starć.

• Andrij Jarmolenko został ukarany żółtą kartką pretensje w kierunku arbitra.

• Andrij Jarmolenko popędził prawą stroną boiska, ale tam został sfaulowany i Szwecja przerwała kolejną dobrze zapowiadającą się akcję Ukrainy.

• Po długiej akcji reprezentacji Ukrainy na strzał z dystansu zdecydował się Taras Stepanenko, ale Ukrainiec trafił wprost w pierwszego obrońcę.

• Dejan Kulusevski został ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

• Kolejna znakomita szansa Emila Forsberga na zdobycie bramki! Tym razem Szwed zdecydował się na uderzenie zza pola karnego, ale piłka trafiła tylko w poprzeczkę ukraińskiej bramki! Heorhij Buszczan nawet nie drgnął!

• Znakomity kontratak reprezentacji Ukrainy, ale na samym jego końcu Andrij Jarmolenko uderzył bardzo lekko wprost w Robina Olsena.

• Serhij Sydorczuk dostał piłkę w polu karnym Szwecji, ale zagrał wprost w ręce Robina Olsena.

• Jedna zmiana w reprezentacji Ukrainy. Rusłan Malinowśkyj pojawił się w miejsce Mykołi Szaparenko.

• Alexander Isak wpadł z piłką w pole karne Ukrainy, ale uderzył minimalnie niecelnie!

• Ludwig Augustinsson dośrodkował w pole karne Ukrainy, ale tam żaden z jego partnerów nie zdołał dopaść do piłki.

• W odpowiedzi znakomity kontratak reprezentacji Szwecji, Alexander Isak dograł do Emila Forsberga, ten wpadł w pole karne rywali i precyzyjnym uderzeniem również trafił w słupek!

• Andrij Jarmolenko dostał piłkę po prawej stronie boiska, dograł w pole karne Ukrainy wprost na nogę Serhija Sydorczuka, a ten potężnym uderzeniem obił słupek bramki Robina Olsena!

• Sebastian Larsson zdecydował się na uderzenie z dystansu, ale piłka o znaczną odległość minęła słupek ukraińskiej bramki.

• Początek drugiej połowy nie jest lepszy od pierwszej. Wciąż oba zespoły grają bardzo asekuracyjnie. Żaden z zespołów nie chce zaryzykować, by nie nadziać się na zabójczą kontrę.

• Rozpoczynamy drugą połowę rywalizacji!

• Piłkarze obu zespołów wracają na murawę Hampden Park w Glasgow. Za moment rozpoczniemy drugą połowę tego pojedynku!

• Na relację z drugiej części spotkania zapraszamy już za kilkanaście minut.

• Koniec pierwszej połowy meczu w Glasgow. Do przerwy Szwecja remisuje z Ukrainą 1:1.

• Emil Forsberg dostał piłkę przed polem karnym rywali i zdecydował się na mocny strzał, piłka minimalnie odbiła się od rywala, zmyliła Heorhija Buszczana i wpadła do bramki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!! Emil Forsberg doprowadza do wyrównania!

• Ludwig Augustinsson dośrodkował w ukraińskie pole karne, ale ponownie bez zagrożenia.

• Próba szybkiego rozegrania piłki przez Szwedów, ale kolejne niedokładne podanie spowodowało stratę piłki.

• Prostopadłe zagranie do Alexandera Isaka nie było perfekcyjne i Szwedzi stracili kolejną szansę na zagrożenie bramki rywala.

• Po straceniu bramki reprezentacja Szwecji przejęła inicjatywę, jednak wciąż nie potrafią zbliżyć się do pola karnego rywali.

• Andrij Jarmolenko dostał piłkę w polu karnym rywali, zagrał zewnętrzną częścią stopy do Ołeksandra Zinczenki, a ten potężnym uderzeniem przełamał ręce Robina Olsena i otworzył wynik spotkania w Glasgow!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!! Ołeksandr Zinczenko otwiera wynik spotkania w Glasgow! Ukraina na prowadzeniu!

• Emil Forsberg zagrał w pole karne rywali na nogę Dejana Kulusevskiego, ale ten nie trafił w piłkę i Szwecja zmarnowała kolejną okazję.

• Reprezentacja Szwecji nieco dłużej utrzymuje się przy piłce, ale niewiele z tego wynika.

• Spotkanie w Glasgow nie jest zbyt intensywne. Częściej przy piłce utrzymują się Ukraińcy, natomiast Szwedzi próbują kontrować. Jednak jednym i drugim brakuje dokładności.

• Kolejne dośrodkowanie w ukraińskie pole karne, tym razem na głowę Dejana Kulusevskiego, ale ten nie zdołał oddać celnego strzału.

• Po dośrodkowaniu w ukraińskie pole karne pewnie piłkę wyłapał Heorhij Buszczan.

• Andrij Jarmolenko wpadł z piłką w szwedzkie pole karne, ale jego uderzenie znakomicie obronił Robin Olsen!

• Mykoła Szaparenko pokusił się o indywidualną akcję, ale jego uderzenie z dalszej odległości okazało się bardzo niecelne.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego nie zagroziło ukraińskiej bramce.

• Ludwig Augustinsson dośrodkował w ukraińskie pole karne, tam żaden z obrońców reprezentacji Ukrainy nie potrafił wybić piłki i ta ostatecznie wylądowała na rzucie rożnym.

• Początek meczu bardzo ostrożny, żaden z zespołów nie kwapi się do zaatakowania bramki rywala.

• Na początku meczu spokojnie przy piłce utrzymuje się reprezentacja Ukrainy, ale na razie nie zbliża się do pola karnego rywali.

• Rozpoczynamy pojedynek w Glasgow!

• Czas na hymny obu reprezentacji.

• Oba zespoły pojawiają się już na murawie Hampden Park! Za moment rozpoczniemy ostatnie spotkanie 1/8 finałów!

• Oto składy i ustawienia obu drużyn:

• Oba zespoły po raz ostatni mierzyły swoje siły na Mistrzostwach Europy w 2012 roku rozgrywanych na stadionach w Polsce i na Ukrainie. Wtedy w fazie grupowej Ukraina wygrała ze Szwecją 2:1 po dwóch trafieniach obecnego selekcjonera reprezentacji Ukrainy, Andrija Szewczenki. Jedynego gola dla reprezentacji "Trzech koron" zdobył niezawodny Zlatan Ibrahimović. Wtedy Ukraina, oraz Szwecja nie wyszły z grupy, bo prym w grupie wiodły reprezentacje Anglii oraz Francji.

• Natomiast reprezentacja Ukrainy rzutem na taśmę awansowała do 1/8 finałów. Wydawało się, że trzy punkty nie dadzą Ukrainie awansu, jednak słabość między innymi Polski sprawiła, że Ukraina jednak znalazła się w gronie szesnastu najlepszych drużyn w Europie. W grupie Ukraina wygrała jedynie z Macedonią Północną, która była chyba najsłabszą drużyną na tym turnieju. W pozostałych meczach Ukraińcy przegrali z Holandią oraz Austrią, które już pożegnały się z turniejem.

• Reprezentacja Szwecji wygrała "polską" grupę wyprzedzając Hiszpanię, Słowację, oraz reprezentację Polski. Szwedzi zdobyli aż siedem punktów, nie udało im się wygrać jedynie z Hiszpanią oraz stracili tylko dwie bramki, które strzelił im Robert Lewandowski. Szwedzi wydają się być faworytem tego pojedynku.

• Witamy serdecznie! W ostatnim meczu 1/8 finałów piłkarskich Mistrzostw Europy na stadionie Hampden Park w Glasgow reprezentacja Szwecji zmierzy się z reprezentacją Ukrainy! Na relację na żywo z tego spotkania zaprasza Państwa Bartosz Głąb.

Szwecja - Ukraina LIVE! W ćwierćfinale nasi pogromcy czy sąsiedzi?
1/3
przejdź do galerii

Szwecja - Ukraina LIVE! W ćwierćfinale nasi pogromcy czy sąsiedzi? ©Sylwia Dąbrowa

Euro 2020. Mecz Szwecja - Ukraina ONLINE. Jedna z tych drużyn uzupełni stawkę ćwierćfinalistów. Relacja LIVE ze spotkania w Glasgow od godziny 21:00.
Euro 2020. Mecz Szwecja - Ukraina ONLINE

Szwecja to niewygodny rywal, o czym przekonała się Polska (2:3). W ostatnim meczu grupowym nasza drużyna właściwie w pierwszej akcji straciła bramkę, a potem długo nie potrafiła odpowiedzieć. Wcześniej Szwecja sprawił również kłopoty Hiszpanii (0:0) oraz Słowacji (1:0).

O sile Szwecji znaczy nie tylko wygranie grupy, ale także seria meczów bez porażki (8) czy potencjał konkretnych zawodników. Dejan Kulusevski z Juventusu potrzebował chwili, by zaliczyć dwie asysty przeciw Polsce.

Ukraina to z pewnością rywal w zasięgu Szwecji. Drużyna ze Wschodu przegrała w grupie dwa mecze (2:3 z Holandią, 0:1 z Austrią), a mimo to po raz pierwszy w historii wyszła z grupy Euro. Kluczowe okazalo się pokonanie debiutującej Macedonii Północnej (2:1).

Rywalem Szwecji lub Ukrainy w ćwierćfinale Euro będzie zwycięzca pary Anglia - Niemcy.

Lukas Schulze - UEFA/UEFA via Getty Images ©UEFA)

Janne Andersson, selekcjoner Szwecji: - Od 1995 roku mam ten sam numer telefonu. Po meczu z Polską otrzymałem setki wiadomości, ale żadnej negatywnej. Napisali moi byli zawodnicy.

Andrij Szewczenko, selekcjoner Ukrainy: - Nasze drużyny są kompletnie różne. Nie sądzę, by Szwecja porzuciła swój styl. Ma dwóch bardzo dobrych napastników. Musimy być bardzo uważni przy stałych fragmentach i zbierać jak najwięcej drugich piłek. Spodziewam się wiele walki na boisku.

Przewidywane składy na mecz Szwecja - Ukraina:
Szwecja: Olsen - Lustig, Lindelöf, Danielson, Augustinsson - S. Larsson, Ekdal, Olsson, Forsberg - Isak, Quaison
Ukraina: Buszczan - Karawajew, Zabarnyj, Matwijenko, Mykolenko - Malinowskyj, Sydorczuk, Zinczenko - Jarmolenko, Jaremchuk, Cyhankow.

Ostatnie mecze bezpośrednie:
Ukraina - Szwecja 2:1 (Euro, 11.06.2012)
Ukraina - Szwecja 0:1 (mecz towarzyski, 10.08.2011)

Euro 2020. Mecz Szwecja - Ukraina TRANSMISJA TV
Transmisja na żywo w TVP 1, TVP Sport oraz TVP4K. W internecie mecz za darmo w aplikacji i na stronie TVP Sport. Komentuje (prosto z Glasgow) duet Rafał Wolski – Kamil Kosowski. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 21:00 - zapraszamy!