Waldemar Mazgaj
Trener Resovii: - Mam nadzieję, że dogramy sezon, może potrawa to dłużej, może trzeba będzie grać co trzy dni. fot. Krzysztof Kapica
- W sytuacji takiej pandemii sport schodzi na dalszy plan - mówi Szymon Grabowski, trener 2 ligowej Apklan Resovii.

Mecz z Błękitnymi Stargard został odwołany i piłkarze dostali wolne…
Przerwaliśmy treningi, ale wszyscy mają być pod telefonami. Do wtorku mają odpoczywać i nigdzie nie łazić. Żadnych rozpisek indywidualnych na tę chwilę nie dostali. Monitorujemy to, co się dzieje w kraju. Nic na siłę.

Nawet stadion Resovii został zamknięty.
Jeżeli wszyscy zachowamy zdrowy rozsądek to szybko z tego wyjdziemy. Jak nie będziemy słuchać zaleceń, robić wszystko po swojemu, to trzeba się będzie dłużej z tym babrać.

Stadion Resovii jest zamknięty na cztery spusty.
Stadion Resovii jest zamknięty na cztery spusty. fot. Krzysztof Kapica

w zespole wszyscy zdrowi, czy są zarażeni?
Na tę chwilę wszyscy zdrowi.

Jak to może wyglądać dalej?
Żyję nadzieją, że ludzie będą się zachowywać odpowiedzialnie i unikać kontaktu a wtedy ten wirus wyginie. Jak sami będziemy robili sobie problemy to niestety może być gorzej.

W głosowaniu 2-ligowych klubów wy byliście za przerwą w rozgrywkach.
Nie było się nad czym zastanawiać. Choć do pewnego momentu nie zdawaliśmy sobie chyba sprawy, jak poważny to wirus. W tej sytuacji sport schodzi na dalszy plan. Oczywiście chcemy wrócić do gry. Zależy, ile potrwa przerwa. Potem się będziemy zastanawiać czy dogrywać sezon, czy kończymy. Mam nadzieję, że dogramy, może potrawa to dłużej, może trzeba będzie grać co trzy dni. Na pewno regulaminowo będzie spory orzech do zgryzienia.

I wy, i GKS Katowice macie w tabeli po 41 punktów. W bezpośrednim meczu w Rzeszowie był remis 2:2, bilans bramkowy macie lepszy o sześć goli od rywali, a na ten moment trzecie miejsce daje awans. Kto jest 3. w tabeli?
Tabela na serwisie "Łączy Nas Piłka" pokazuje, że my. Zresztą regulamin mówi, że liczy się bezpośrednie mecze, a nie mecz. Ale są głowy, które tworzyły regulamin to niech myślą teraz, jak go zinterpretować.

Są też pomysły, żeby unieważnić cały sezon i do kolejnego przystąpić w takim samym składzie.
To by było najgorsze z tego wszystkiego. Tym bardziej, że rozegraliśmy już grubo ponad połowę spotkań. Wydaje się, że to niemożliwe.

Jedyny plus w tej sytuacji to czas dla rodziny?...
Na pewno zyskują dzieci (uśmiech). Choć na pewno wolelibyśmy ten czas znajdować dla nich mimo gonitwy rozgrywkowej. Poza tym lepiej spędzać wolny czas mając możliwość wyboru, co możemy zrobić. Ale w domu też jest fajnie.