Szymon Kamiński (Motor Lublin): Jeszcze nie złożyliśmy broni

KK
Rozmawiamy z Szymonem Kamińskim, pomocnikiem trzecioligowego Motoru Lublin, który strzelił dla żółto-biało-niebieskich jedną z bramek w wygranym 3:0 derbowym spotkaniu ze Stalą Kraśnik.

Jak środowy mecz wyglądał z twojej perspektywy?
Myślę, że to był z naszej strony dobry mecz. Przede wszystkim dobrze wyglądała nasza gra piłką. Było sporo wolnych stref i chłopaki fajnie się pokazywali. Ogólnie wyglądało to dobrze.

Chociaż początkowo Stal stawiała duży opór i wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się bezbramkowym remisem...
Tak jak zawsze, każda drużyna, która przyjeżdża na Arenę chce się pokazać z jak najlepszej strony. Dobrze, że Michał Paluch strzelił bramkę do szatni i dzięki temu może łatwiej grało nam się w drugiej połowie.

Po przerwie mieliście już dużą przewagę w posiadaniu piłki i niemalże cały czas kreowaliście w ataku...
Zgadza się. Myślę, że to była jedna z naszych lepszych połów w tym sezonie i fajnie, że udokumentowaliśmy to dwiema bramkami.

Indywidualnie też masz powody do zadowolenia, bo strzeliłeś gola, a miałeś także szanse na kolejnego.
Powiedziałbym, że mogłem zdobyć nawet trzy bramki, bo w pierwszej połowie też miałem jedną fajną sytuację. Gole cieszą, ale najważniejsze, że dopisujemy trzy punkty w tabeli.

Teraz jedziecie do Sandomierza i z pewnością chcecie się zrehabilitować na wyjeździe za ostatni niekorzystny wynik w Sieniawie?
Tak jest. Mecz w Sieniawie nam nie wyszedł i już ze Stalą chcieliśmy odpłacić się kibicom i przypomnieć, że jeszcze nie złożyliśmy broni, więc do Sandomierza jedziemy jak najbardziej po trzy punkty.

A czy porażka w Sieniawie zachwiała waszą wiarą w awans do II ligi?
Wiadomo, że trochę zabolała, tym bardziej, że wiemy jak punktują nasi przeciwnicy. Jednak cały czas idziemy do przodu i tak już powiedziałem - jeszcze nie złożyliśmy broni.

Motor Lublin - Stal Krasnik 3:0. Zobacz zdjęcia z meczu