Szymon Matuszek: Właśnie tak wyglądają derby

Wojciech Grzegorzyca
Szymon Matuszek
Szymon Matuszek screen YouTube
- Właśnie tak wyglądają derby. Każda z drużyn była zaangażowana na sto procent i nikt nie chciał odłożyć nogi, nawet kosztem pięknej gry i finezji - powiedział po wygranych derbach z Piastem Gliwice kapitan Górnika Zabrze, Szymon Matuszek.

W meczu 11. kolejki LOTTO Ekstraklasy Górnik Zabrze pokonał na własnym stadionie Piasta Gliwice 1:0. Spotkanie nie było jednak zbyt widowiskowe. - Właśnie tak wyglądają derby. Każda z drużyn była zaangażowana na sto procent i nikt nie chciał odłożyć nogi, nawet kosztem pięknej gry i finezji - powiedział po meczu z Piastem Gliwice zawodnik Górnika Zabrze, Szymon Matuszek.

Gospodarze zdobyli zwycięskiego gola w 82. minucie, kiedy rzut karny wykorzystał najskuteczniejszy strzelec zabrzańskiego zespołu, Igor Angulo. Decyzja sędziego wzbudziła jednak wiele kontrowersji, bowiem powtórki pokazały, że była ona błędna. W ostatniej minucie doliczonego czasu gry arbiter podyktował jeszcze drugą jedenastkę, ale tym razem Dobrivoj Rusov obronił strzał Hiszpana. - Był faul i karny. Najpierw jeden, a potem drugi. Nie ma tutaj o czym dyskutować. Jeśli sędzia się zna, to był karny. Szkoda tylko, że nie wykorzystaliśmy drugiego, ale był już koniec meczu i to my wyszliśmy zwycięsko z tych derbów Śląska - skomentował kapitan zespołu z Zabrza.

Rywale z Gliwic w całym meczu oddali tylko jeden celny strzał na bramkę Tomasza Loski. - Cieszy nas to, że w końcu zagraliśmy na zero z tyłu. Piast nie miał jednak zbyt wielu okazji, żeby stworzyć zagrożenie. Mecz był pod naszą kontrolą. Może brakowało nam trochę jakości i konkretnego dogrania z przodu, żeby szybciej otworzyć ten mecz - podsumował Matuszek.