Tajny sparing Lecha Poznań z Zagłębiem Lubin. Podano sam wynik

Jacek Czaplewski
Lukasz Gdak
W Opalenicy doszło do tajnego sparingu Lecha Poznań z Zagłębiem Lubin. Kluby podały jedynie wynik i strzelców goli. Okazuje się, że "Kolejorz" wygrał 2:1 po bramkach Jakuba Karbownika w 88 i 90 minucie. Wcześniej dla "Miedziowych" trafił Erik Daniel.

Mecz odbył się bez udziału publiczności i mediów. Nieznane są nawet składy drużyn. Komentarza po ostatnim gwizdku udzielił jedynie trener Zagłębia, a wcześniej Lecha, Dariusz Żuraw: - Myślę, że do 87 minuty wszystko wyglądało tak, jakbyśmy sobie tego życzyli. Brak koncentracji w końcówce i dwa błędy w obronie spowodowały, że nie odnieśliśmy zwycięstwa. Można mówić, że sparingi nie są ważne, ale rozegranie takiego meczu dla głowy i przygotowania mentalnego jest istotne.

Lech komunikat o sparingu uzupełnił zdjęciem z treningu w Poznaniu:

Następny mecz w lidze Lech rozegra 12 września w Częstochowie z Rakowem. Zagłębie w ten sam dzień zagra na wyjeździe z Piastem Gliwice.

Raków Częstochowa rozgrywa trzeci sezon w PKO Ekstraklasie. Dwa pierwsze zaliczył gościnnie na stadionie w Bełchatowie (z krótkim, warunkowym występem u siebie przeciw Śląskowi oraz Piastowi), początek obecnego rozgrywał wyłącznie na wyjazdach, a mecze eliminacji Ligi Konferencji w Bielsku-Białej. Wszystko przez opieszałość przy modernizacji obiektu przy Limanowskiego.Gotowe są trzy trybuny. Dopiero wczoraj odbył się pierwszy mecz Rakowa w odświeżonym domu. Wygrany sparing z węgierskim FC Fehervar (5:2) obejrzało 4128 widzów. Mniej więcej tyle będzie przychodzić też na mecze ligowe, bo pojemność docelowa wyniesie około 5,5 tys (obecnie to 5,2 tys.). Zobaczcie, jak prezentuje się obiekt.

Tak wygląda stadion Rakowa w Częstochowie. Ma trzy trybuny [...