Tak Francja strzeliła gola Hiszpanii w półfinale. Asysta Mbappe, trafił Kolo Muani

Jacek Czaplewski
Gol i radość Kolo Muaniego
Gol i radość Kolo Muaniego PAP/EPA
Francja błyskawicznie objęła prowadzenie w półfinale Euro 2024. W meczu z Hiszpanią już w 9 minucie trafił do siatki Randal Kolo Muani. Napastnik wywodzący się z PSG zrobił użytek z asysty dośrodkowującego Kyliana Mbappe. Lider Trójkolorowych zagrał już bez maski. Zobaczcie jak padła bramka na 1:0.

Euro 2024: Gol na 1:0 w meczu Hiszpania - Francja

Kolo Muani wykorzystał dośrodkowanie Mbappe na długi słupek. Sędzia Slavko Vincić sprawdzał jeszcze tę akcję na VAR. Hiszpanie reklamowali bowiem zagranie ręką asystującego.

Francja strzeliła w ten sposób pierwszego gola z gry na Euro!

To zarazem pierwszy gol Kolo Muaniego na mistrzostwach. Wcześniej zaliczył jedynie asystę przeciw Belgii w 1/8 finału. Turniej zaczynał jako zmiennik Marcusa Thurama. Z Austrią i Polską wszedł z ławki, z Holandią na niej pozostał. Szansę w wyjściowej jedenastce od Didiera Deschampsa otrzymał dopiero w ćwierćfinale z Portugalią.

Lamine Yamal z fantastycznym golem w półfinale Hiszpania - Francja!

25-letni Kolo Muani wystąpił dopiero 22 raz w reprezentacji Francji. To jego piąta bramka w historii. Wcześniej trafił z Maroko, Grecją, Chile i Luksemburgiem.

Gol Kolo Muaniego to zarazem pierwsza asysta Mbappe w Euro. Lider Francuzów wcześniej strzelił tylko jednego gola - z karnego przeciw Polsce.

Radość Francuzów trwała krótko, bo fantastycznie odpowiedział Lamine Yamal. Zaraz potem samobójczo trafił Jules Kounde i od 25 minuty było 2:1 dla Hiszpanów.