Tak Robert Lewandowski strzelił po raz 30. w Bundeslidze! [WIDEO]

jac
od 16 lat
Ekspresowo wynik meczu z Hannoverem otworzył Robert Lewandowski. Napastnik Bayernu Monachium trafił do siatki już w 12. minucie. To jego 30. gol w tym sezonie ligi niemieckiej. Takiego indywidualnego wyniku nie odnotowano w niej od… 1977 roku!

Akcja bramkowa zaczęła się od Thiago Alcantary. Hiszpan zmylił zwodem dwóch przeciwników, zrobił przewagę na obcej połowie, a potem podał na prawy bok do Kingsleya Comana. Ten dośrodkował w pole karne, gdzie na piłkę zaczekał Lewandowski.

Krótko po tej bramce Bayern podwyższył na 2:0. Gola strzelił Mario Goetze, który najprawdopodobniej odejdzie z Bayernu. Podawał mu również Coman.

Piwo, konfetti, statuetki. Zobacz mistrzowską fetę Bayernu na zdjęciach [GALERIA]

Później Goetze strzelił raz jeszcze - na 3:0. Honor Hannoveru uratował... Artur Sobiech. Było to jego siódme trafienie w sezonie. Nic jednak nie pomogło Hannoverowi, który spadł z ligi.

Robert Lewandowski z 30. bramkami został królem strzelców Bundesligi. Wyprzedził Pierre-Emericka Aubameyanga z Borussii Dortmund (25 bramek) oraz klubowego kolegę, Thomasa Muellera (20).