Teodorczyk bohaterem Anderlechtu! Gol w 90. minucie dający zwycięstwo z Lokeren

Michał Perzanowski
Teodorczyk ma dopiero dwa trafienia w lidze belgijskiej. Czy ta bramka zwiastuje powrót do wielkiej formy z poprzedniego sezonu? BELGA/AFP/EAST NEWS
Łukasz Teodorczyk przypomniał sobie, jak się strzela. W piątkowy wieczór polski napastnik przesądził o wygranej swojej drużyny nad Lokeren. Anderlecht wygrał to spotkanie 3:2, a gol na wagę zwycięstwa padł w 90. minucie właśnie po strzale "Teo".

Mistrzowie Belgii świetnie zaczęli piątkowy mecz. W 3. minucie wyszli już na prowadzenie! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego obrońcy Lokeren na raty wybijali piłkę, która wróciła do osamotnionego Henry'ego Onyekuru. Zawodnik Anderlechtu pokonał z kilku metrów bramkarza gości, dając swojej drużynie prowadzenie.

Po pierwszej połowie jednak to zawodnicy "De tricolores" schodzili do szatni z podniesionymi głowami. Już w 6. minucie Marko Mirić wyrównał z najbliższej odległości, a 30 minut później oblicze meczu odmienił Ari Skulason.

Anderlecht dopiero w 77. minucie znalazł sposób na pokonanie Davino Verhulsta po raz drugi. Henry Onyekuru znów wpisał się na listę strzelców. Nie on jednak był bohaterem Brukseli tego dnia. W 90. minucie Łukasz Teodorczyk otrzymał dośrodkowanie z narożnika pola karnego i na wślizgu, lewą nogą wprawił w euforię kibiców na Stade Constant Vanden Stock, uderzając nie do obrony w boczną, wewnętrzną siatkę bramki Verhulsta.

To drugie trafienie Łukasza Teodorczyka w tym sezonie. Do tej pory wystąpił on w sześciu spotkaniach belgijskiej ekstraklasy i raz w Superpucharze Belgii.