Teodorczyk nie odpuszcza Robakowi. Gol i asysta z Wisłą (ANALIZA)

jac
Łukasz Teodorczyk robi swoje. Lech Poznań dzięki niemu wygrywa, a on sam wiernie podąża za strzeleckim dorobkiem najlepszej strzelby ligi. Trafienie z Wisłą Kraków (3:0) było dla "Teo" dziewiętnastym w sezonie. Konkurent w osobie Marcina Robaka ma tylko jedno więcej.

Jesienią kibice Lecha psioczyli na swojego napastnika: bo nie wykorzystywał tylu sytuacji, ile mu wypracowano, bo rzadko pomagał w defensywie, bo dobre mecze przeplatał z beznadziejnymi. Wiosną Teodorczyk jednak kwitnie. W tym roku strzelił już dziewięć goli. Zanotował pierwszego hattricka w karierze, a w trzech ostatnich meczach przynajmniej raz trafiał do siatki. Bramki zdobyte głową, a tych ma już dziewięć, sprawiają, że jest najlepiej główkującym zawodnikiem ligi. W ogólnej statystyce wciąż jednak ustępuje Robakowi, choć stratę w piątkowym meczu z Wisłą udało mu się zniwelować do jednego trafienia.

Dla Teodorczyka spotkanie z Wisłą rozpoczęło się w wymarzony sposób. Pierwszy celny strzał zakończył się golem. Pierwsze celne podanie - asystą. W jedenaście minut zrobił tyle dobrego dla zespołu, że ręce aż same składały się do oklasków: do siatki trafił głową i to jeszcze po koźle. W akcji na 2:0 podał tak dokładnie i w tempo, że Kasper Hamalainen zdążył jeszcze nabić przeciwnika.

Dokonań Teodorczyka w pierwszej połowie było więcej (za faul na nim żółtą kartkę obejrzał Fabian Burdenski). W zasadzie tylko raz reprezentant Polski nie zachował się dobrze. W 42 minucie niepotrzebnie połasił się na drugiego gola. Znacznie lepiej ustawiony był od niego Szymon Pawłowski. W drugiej połowie Teodorczyk miał jeszcze jedną okazję, ale głową uderzył obok lewego słupka. Zszedł kwadrans przed końcem spotkania. Jego zmiennik, Gergo Lovrencsics dopisał asystę przy golu na 3:0. Gdyby ocenić występ Teodorczyka w skali 1-10, to wypadałoby mu wystawić ósemkę lub nawet dziewiątkę. Bo to był wzorcowy przykład, w jaki sposób powinien grać wysunięty napastnik w meczu, w którym jego drużyna jest zdecydowanym faworytem.