Bruk-Bet Termalica Nieciecza 2 - 0 GKS Katowice

Bruk-Bet Termalica Nieciecza

2

GKS Katowice

0

• Koniec spotkania. Nieciecza ponownie lepsza w tym sezonie od GieKSy. Gospodarze wygrali 2:0. Natomiast wart podkreślenia jest fakt, że katowiczanie otrzymali dwie czerwone kartki w 71. minucie.

• Aż cztery minuty doliczone. Dziwna decyzja arbitra, wynik już jest przesądzony. A kibice opuszczają już stadion...

• Uderzenie Szałęgi prosto w bramkarza GKS-u.

• Indywidualna akcja Pawłowskiego, który minął trzech rywali. Akcja przerwana faulem.

• Mocny strzał z dystansu Hołoty. Bardzo niecielny.

• Karol Piątek zmienia Łukasza Kowalskiego.

• W polu karnym znalazł się Rybski, próbował uderzenie w krótki róg, ale piłka zatrzymała się na bocznej siatce. Jeśli goście nie wezmą się w garść, padnie jeszcze przynajmniej jedna bramka dla Niecieczy.

• Wynik jest przesądzony. Termalika pewnie zmierza po zwycięstwo.

• GOOOL!! To się musiało tak skończyć. Termalika prowadzi 2:0, bramkę zdobył Drozdowicz.

• W miejsce kapitana Termaliki, Barana, wchodzi Tomasz Metz.

• Goście ryzykują. Teraz nagle zaczęli próbować indywidualnych akcji. Przypadkowa kontra Termaliki przeprowadzona w przewadze może okazać się zabójcza.

• Marcin Szałęga w miejsce Trafarskiego.

• Szarżę Hołoty powstrzymał nieprzepisowo Baran.

• Uderzenie z rzutu wolnego Pawlusińskiego broni Sabela.

• Niebywała sytuacja. GKS zarobił dwie czerwone kartki w minutę. To koniec marzeń o choćby punkcie dla katowiczan.

• Niesamowite! Druga żółta dla kapitana GKS-u, Pitrego!

• Jeszcze żółty kartonik dla Pitrego za dyskusję.

• Trafarski faulowany na czystej pozycji przez Kamińskiego. Czerwona kartka!

• Niespodziewana zmiana. Bartłomiej Pawłowski w miejsce aktywnego Rakelsa.

• Hołota do Chmiela, ten odegrał w polu karnym do Rakelsa. Wydawało się, że Łotysz był faulowany, ale gwizdek sędziego milczy.

• Ależ akcja! W fantastycznym stylu Nowak wybronił strzał Rakelsa! To mógł być remis!

• Kartka dla Kowalskiego za faul na Hołocie.

• Bardzo słaby poziom spotkania po przerwie. Nie oglądamy składnych akcji, a tym bardziej celnych uderzeń w światło bramki. Nie zanosi się na zmianę rezultatu.

• Będzie rzut rożny dla gospodarzy. Kamiński uprzedził dobrze ustawionego w polu karnym Trafarskiego.

• W odpowiedzi miejscowi fani skandują: "Nieciecza, jesteście lepsi".

• Bardzo szarpana jest gra. Długie piłki przelatują z jednej połowy na drugą. Żadna z drużyn nie jest w stanie skonstruować przemyślanej i zaskakującej akcji.

• Na trybunach słychać obecnie doping tylko ze strony kibiców GieKSy.

• Długa piłka Rzepki do Chwalibogowskiego, ale ten nie opanował piłki.

• Piłka do Drozdowicza, skozłowała tuż przed nosem bramkarza lobując go, ale wylądowała na siatce.

• Rzut wolny dla przyjezdnych. Ręką w opanowaniu piłki pomagał sobie Pawlusiński.

• Beliancin lepszy w indywidualnym pojedynku od Trafarskiego.

• Fatalny błąd Damiana Chmiela w środku boiska, błyskawiczna kontra gospodarzy. Uderzenie Pawlusińskiego przechodzi tuż obok słupka!

• Bardzo mocne i również wyraźnie niecelne uderzenie z dystansu Andrzeja Rybskiego.

• Wyraźnie dominują po przerwie niecieczanie.

• Zamieszanie pod bramką GKS-u, wybitne dośrodkowanie, strzał trafił w obrońców i na uwolnienie wybił Beliancin.

• Bartłomiej Chwalibogowski zastąpił Farkasa.

• Druga połowa rozpoczęta.

• Zachęcamy do śledzenia relacji na żywo ze spotkań Waszych zespołów w naszej nowej aplikacji na Androida i iPhona! Wszystko to co najlepsze w Ekstraklasa.net teraz możecie mieć na swojej komórce! Wypróbuj już teraz i ściągnij na iPhone'a lub Androida.

• Koniec pierwszej połowy. GKS kontrolował grę, ale niecieczanie wykorzystali stały fragment. Fatalny błąd popełnił bramkarz gości.

• Minuta doliczona.

• Andrzej Rybski wycofał do środka pola, gospodarze błyskawiczne przedostali się pod pole karne, sytuację wyjaśnił Kamiński.

• Spokojna gra GKS-u przyniosła opłakany rezultat. Stały fragment gry z zabójczą skutecznością wykorzystali niecieczanie.

• GOOOOLLLL!!! 1:0!! Dośrodkowanie w pole karne, ogromny błąd Sabeli który minął się z piłką i ta trafiła wręcz w Lipeckiego!

• Agresywne wejście Hołoty. Goście mają szczęście, bowiem arbiter mógł pokazać drugą żółtą kartkę dla gracza z Katowic.

• Teraz podanie na wolne pole do Rakelsa, ale znowu spalony.

• Trzy podania na połowie Niecieczy, piłka trafiła do Rakelsa na 6. metr. Uderzenie Łotysza niecelne, ale sędzia i tak dopatrzył się spalonego.

• Zagubiony na boisku Michal Farkas, który gra na każdej pozycji. Od prawej obrony, przez prawą pomoc, na napastniku kończąc. Po kilku meczach w rezerwach Słowak chce za wszelką cenę się pokazać.

• Zawodnicy GieKSy mają drobną przewagę w środku pola. Spokojnie rozgrywają piłkę i zwalniają. To nie jest recepta na wygranie spotkania na wyjeździe.

• Rzut wolny dla gości. Kilka podań w strefie obronnej i... długa piłka do przodu. Futbolówka oczywiście wylądowała w rękach bramkarza Tremaliki.

• Bez pomysłu gra GKS. Jedyną taktyką jest wybijanie piłek do przodu w kierunku Rakelsa, który jest zupełnie osamotniony w walce z rosłymi obrońcami Niecieczy.

• Najgroźniejsza akcja w meczu. Najpierw przytomnie piąstkował Sabela, a po chwili znakomicie wybronił strzał z przewrotki Łukasza Kowalskiego.

• W ostatniej chwili interweniujący Nowak powstrzymał szybkiego Rakelsa.

• Kolejne zagranie ze stałego fragmentu gry trafiło do rąk Nowaka.

• Nie do zatrzymania jak na razie Pawlusiński. Żółta kartka dla Rzepki.

• Po raz kolejny groźnie Pawlusiński. Bliski dojścia do piłki w polu karnym był Drozdowicz. Zarysowuje się przewaga Termaliki.

• Tym razem Pawlusiński dośrodkowywał z prawej strony, ale piłkę wybił Jan Beliancin.

• Niecieczanie próbują długich, wysokich piłek na napastników. Dobre wyjście na przedpole Witolda Sabeli, który przechwycił zagranie Arkadiusza Barana.

• Rzut wolny dla GieKSy. Dośrodkowanie Przemysława Pitrego wylądowało wprost w rękawicach golkipera gospodarzy.

• Udany drybling Piotra Trafarskiego, napastnik gospodarzy znalazł się już w pole karnym, ale uderzył niedokładnie.

• Zablokowana próba strzału Denissa Rakelsa. Dobrze ustawiony był Dalibor Pleva.

• Ostro potraktowany Dariusz Pawlusiński. Nie przebierał w środkach Tomasz Hołota.

• Dalekie zagranie do ustawionego z przodu Emila Drozdowicza, bez problemu wygrał pojedynek o górną piłkę Mateusz Kamiński.

• Faul w środkowej strefie. Krzysztof Lipecki nieprzepisowo zatrzymał Michala Farkasa. Obyło się bez kartki.

• Spokojny początek spotkania. Oba zespoły badają siły przeciwnika, nikt nie zamierza odkrywać się już na początku meczu. Od bramki grę wznowi Sebastian Nowak.

• Z animuszem rozpoczęli przyjezdni. Błyskawicznie w pole karne wpadł Przemysław Pitry, jednak sytuację dalekim wykopem wyjaśnił Jakub Czerwiński.

• Rozpoczynamy spotkanie.

• Poznaliśmy wyjściowe jedenastki. Na trybunach jak na razie około 1100 kibiców, przed kasami jeszcze spore kolejki.

• Podopieczni Dusana Radolsky'ego z 28 punktami na koncie, zajmują wysokie 5. miejsce w tabeli. To o 9 punków więcej niż ma w dorobku dzisiejszy rywal (będący na 14. pozycji). Niecieczanie w ostatnich trzech meczach są niepokonani, zgromadzili siedem punktów (zwycięstwa z Dolcanem Ząbki, Kolejarzem Stróże i remis GKS-em Bogdanka).

• Forma katowiczan wyraźnie zwyżkuje. Świadczą o tym ostatnie dwa mecze, zakończone zwycięstwami na własnym terenie. Najpierw podopieczni Góraka pokonali Piasta Gliwice 3:2, a następnie Sandecję Nowy Sącz 2:0. W obu spotkaniach formą błysnął Łotysz Deniss Rakels, zdobywca trzech goli i autor asysty.

• Zawodnicy GieKSy mają z Termaliką rachunki do wyrównania, bowiem w spotkaniu inaugurującym sezonu, przegrali przy Bukowej 0:1. Zwycięską bramkę, dodajmy, że niezwykłej urody, zdobył wówczas Dariusz Pawlusiński.

• Witamy w relacji na żywo z pierwszego niedzielnego meczu w 1. lidze. Termalica Bruk-Bet Nieciecza podejmuje u siebie GKS Katowice.