Termalica efektownie pokonała beniaminka z Tychów

Mateusz Godyla
GKS Tychy uległ Termalice Bruk-Bet Niecieczy 0:3
GKS Tychy uległ Termalice Bruk-Bet Niecieczy 0:3 Sebastian Godyla
Termalica Bruk-Bet Nieciecza nie dała najmniejszych szans osłabionemu w dzisiejszym spotkaniu rywalowi z Tychów. Podopieczni Kazimierza Moskala wykorzystali każdy błąd tyskiej defensywy i aż trzykrotnie pokonali Piotra Misztala. Wynik spotkania na 0:3 w 88. minucie ustalił Piotr Celgarz.

Pierwsze minuty spotkania wskazywały na wyrównaną walkę. Oba zespoły bały się zaryzykować i oglądaliśmy spotkanie toczące się główniew środku pola. Dowodem na nieco ospałą gre jest fakt, iż pierwszy strzał na bramkę oddali piłkarze Termaliki, a miało to miejsce w 20. minucie meczu.

Nie brakowało ambitnej walki i ostrej gry, jednak nie wynikało z tego zbyt wiele. Częste przerwy w grze powodowały, że zawodnicy nie potrafili załapać prawidłowego tempa gry.

Dopiero błąd w tyskiej obronie pozwolił gościom na objęcie prowadzenie. Ładną i składną akcję Termaliki w 44. minucie wykorzystał Jakub Biskup. Pomocnik gości najlepiej zachował się w zamieszaniu jakie zapanowało pod tyską bramką.

Po przerwie szybko kolejny cios zadał Szymon Sobczak. W 47. minucie strzałem z ok 16. metra pokonał bezradnie interweniującego Misztla. GKS Tychy osłabiony absencją Macieja Mańki i Piotrka Rockiego nie radził sobie kompletnie. Ciężar gry na swoje barki próbował wziąć doświadczony Bizacki, ale tego dnia nawet on nie potrafił pomóc drużynie. W 66. minucie Tomasz Balul oddał drugi strzał na bramkę rywali, strzał bardzo niecelny.

W grze gospodarzy widoczny był brak zgrania, skrzętnie wykorzystywalli to rywale. Podopieczni Kazimierza Moskala odcięli od podoań Dawida Jarkę, który przez dłuższy czas był jedynym napastnikiem w tyskim zespole. Wprowadzenie Tumicza niewiele pomogło.

W końcówce zmęczonych godpodarzy dobił Piotr Ceglarz. W kontrataku pewnie pokonał bramkarza i ustalił tym samym wynik spotkania na 3:0.

Termalika obnażyła wszystkie słabości beniaminka z Tychów, a zespół Piotra Mandrysza był momentami bardzo bezradny.

Flesz: Wegańskie ubrania. Made in Poland

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.