Termalica ponownie wiceliderem 1 ligi. Drozdowicz pogrążył swój były klub

Paweł Marcinkowski
Emil Drozdowicz do Termaliki trafił z Polonii Bytom
Emil Drozdowicz do Termaliki trafił z Polonii Bytom Arkadiusz Gola / Polskapresse
Termalica Bruk-Bet Nieciecza pokonała na własnym stadionie Polonię Bytom 1:0 i awansowała na drugą pozycję w tabeli. Polonia po udanej inauguracji znów nie spisała się w meczu wyjazdowym i pozostaje na przedostatnim miejscu tabeli.

Początek spotkania był bardzo rwany. Sporo fauli w środkowej części boiska popełniali zawodnicy obu drużyn. Od początku jednak to gospodarze starali się prowadzić grę. Pierwszą groźną akcję dla Niecieczy rozpoczął... Marcin Cabaj, który nieudanym wykopem posłał piłkę wprost pod nogę Lipeckiego, ten od razu dograł do Drozdowicza, jednak bramkarz przyjezdnych naprawił swój błąd, dobrze interweniując. Nie minęło jednak wiele czasu, a Drozdowicz tym razem nie pomylił się. W 18. minucie napastnik Termaliki dostał podanie z lewej strony i strzałem z pierwszej piłki nie dał szans Cabajowi.

Chwilę po strzeleniu bramki gospodarze mieli kolejną szansę żeby podwyższyć wynik, ale bramkarz Polonii od tej pory spisywał się bardzo dobrze. W ostatnim kwadransie pierwszej połowy do głosu zaczęli dochodzić zawodnicy z Bytomia. Najpierw po stracie gospodarzy w obronie, sam na sam z bramkarzem znalazł się Mąka, nie zdecydował się jednak na strzał, a do jego podania nie doszedł Paulista. Pod koniec pierwszej połowy znów Mąka zagroził bramce Nowaka, ten jednak dobrze interweniował. Zawodnicy schodzili więc do szatni przy wyniku 1:0.

Taka sytuacja zmusiła do reakcji trenera Fornalaka, który już na początku drugiej części gry dokonał zmiany. Z boiska zszedł Paweł Alancewicz, a zastąpił go Przemysław Trytko. Goście od początku podkręcili tempo, nie przenosiło się to jednak na klarowne sytuacje. Taką mieli za to gospodarze. W 63. minucie meczu piłkę z prawej strony dośrodkował Kowalski, głową strzelał Rybski, ale Cabaj popisał się znakomitą interwencją. W 73. minucie z boiska zszedł Jean Paulista, jego miejsce zajął Bartosz Wojtków i od razu mógł dać gościom remis, jednak Nowak nie dał się zaskoczyć. Do końca spotkania Termalica mądrze się broniła, a Polonia nie mogła stworzyć sobie dogodnej sytuacji i wynik meczu nie uległ zmianie.

Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Polonia Bytom 1:0 (1:0) - czytaj zapis naszej relacji live z meczu