Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Tomasz Kaczmarek: Mamy kontakt z Mykołą Musolitinem. Solidaryzujemy się z nim

Jacek Czaplewski
Jacek Czaplewski
PKO Ekstraklasa. Konferencja Lechii Gdańsk przed meczem z Radomiakiem Radom miała szczególny charakter. Na prośbę Tomasza Kaczmarka dyskutowano jedynie o sytuacji Ukrainy. - Zrobimy tak na znak solidarności z Mykołą Musolitinem, który jeszcze na początku styczna był z nami w szatni - przypomniał trener.

- Jako zespół myślimy o wszystkich ludziach, sportowcach, dla których życie w przeciągu doby niesamowicie się zmieniło. Podczas obozu w Turcji graliśmy z ukraińskim Czornomorcem Odessa, z grupą młodych ludzi myślących o tym samym, czyli rozwijaniu się. My mamy ten niesamowity dar, że w niedzielę możemy wyjść na boisko i grać w piłkę - robić to, co kochamy, iść za naszą pasją, za ambicjami. A kilka kilometrów dalej młodzi ludzie, dla których to też jest życiem i światem nie mogą tego robić - zauważył Kaczmarek.

- Pracowałem w Egipcie w czasie tamtejszej rewolucji. Przechodziłem obok czołgów. Na ulicach były trudne, dramatyczne dni, pełen ofiar. Wiem, co takie sceny robią z piłkarzami.

Dziennikarze dopytywali o sytuację Musolitina. Ukrainiec dołączył w Lechii pod koniec 2020 roku i odszedł na początku 2022. - To bliski przyjaciel naszych chłopaków z drużyny. Mykoła jest na Ukrainie, szuka klubu. Był na rozmowach, ale jego sytuacja nagle się zmieniła. Nie może opuścić kraju. Wysłałem mu wczoraj osobistą wiadomość. Wielu chłopaków z Lechii ma z nim dalej kontakt. W meczu z Wartą Mykoła wszedł na boisko i pomógł nam wygrać - przypomniał trener Lechii.

- Na odprawie przed Śląskiem mówiłem piłkarzom o tym, co to znaczy grać dla Gdańska. U nas jest wielu zawodników z innego miasta, kraju, a dla mnie jest zawsze, żeby mieć świadomość gdzie i dla kogo gramy. Opowiadałem więc piłkarzom, że Gdańsk to jeden z najbardziej historycznych miast w Europie, może i na świecie. To miasto, które zostało zaatakowane jako jedno z pierwszych podczas II wojny światowej, później zostało zniszczone. Tu żyją ludzie, którzy to przeżyli i to miasto odbudowali. To ludzie pełni siły, dumy, a my dla nich gramy, więc musimy wiedzieć, co to znaczy - dodał Kaczmarek.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Powrót reprezentacji z Walii. Okęcie i kibice

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gol24.pl Gol 24