Totolotek Puchar Polski. Decydujący gol w 125 minucie. Cracovia wyeliminowała Bytovię po dogrywce

Jacek Czaplewski
Bytovia Bytów - Cracovia 2:3
Bytovia Bytów - Cracovia 2:3 Przemyslaw Swiderski
Totolotek Puchar Polski. Cóż to były za emocje. Cracovia awansowała do 1/8 finału, ale potrzebowała dogrywki. W Bytowie pokonała Bytovię 3:2 (0:0). W ostatniej akcji, tuż przed zaordynowaniem jedenastek, trafił David Jablonsky.

Mecz Bytovia Bytów - Cracovia 2:3

Kraków ma już tylko jednego przedstawiciela w Pucharze Polski. W 1/32 finału odpadła Wisła (po meczu z Błękitnymi Stargard), Hutnik (po dogrywce z Resovią) i Garbarnia (po meczu z Bytovią właśnie). Dzisiaj honor miasta uratowała Cracovia.

Michał Probierz dał szansę kilku zmiennikom. Od początku zaczęli choćby Lukas Hrosso, Diego Ferraresso, Bojan Cecarić czy Filip Piszczek. Do przerwy "Pasy" jednak nie trafiły do siatki. Prezentowały się też słabiej od gospodarzy, którzy oddali dwa lub trzy groźne strzały.

Cracovii ten mecz skomplikował się w 56 minucie. Po wideoweryfikacji sędzia Jarosław Przybył podyktował jedenastkę, którą na bramkę dla Bytovii zamienił Daniel Feruga. Przed pierwszym gwizdkiem Probierz liczył, że rezerwowi gładko wygrają spotkanie, ale po tym wydarzeniu już sięgnął po czołowych pomocników: Janusza Gola i Pelle van Amersfoorta. Później z ławki podniósł także Rafaela Lopesa.

Do wyrównania doprowadził jednak stoper - David Jablonsky. Stało się tak osiem minut po golu Ferugi. Waleczna Bytovia nie załamała się i wcisnęła drugą decydująca bramkę. Składną akcję w polu karnym wykończył Piotr Giel. Sensacja wisiała w powietrzu...

... ale spotkanie nie dobiegło końca po upływie 95 minut, bo Cracovia ponownie wyrównała. Głową strzelił Bojan Cecarić po szybkim rozegraniu rzutu wolnego przez Gola. Arbiter z Kluczborka zaordynował więc dogrywkę.

Cracovia w niej przeważała, ale długo nie mogła wpakować piłki do siatki. Trzy razy jej zawodnicy domagali się odgwizdania jedenastek. Sędzia podyktował jedną, którą cofnął po wideoweryfikacji, dopatrując się faulu tuż przed linią.

Na sekundy przed ogłoszeniem konkursu rzutów karnych trafił z akcji Jablonsky. Cracovia ma za sobą długi i trudny mecz, ale zakończony szczęśliwie.