Totolotek Puchar Polski. Koniec snu Błękitnych Stargard. Stal Mielec zagra w ćwierćfinale

Kuba Zegarliński
Stal Mielec zameldowała się w 1/4 finału
Stal Mielec zameldowała się w 1/4 finału Kuba Zegarliński
Na 1/16 finału zakończyli przygodę z Totolotek Pucharem Polski drugoligowi Błękitni. W Stargardzie 2:1 pokonała ich mielecka Stal. Dla gospodarzy trafił Piotr Kurbiel, a dla przyjezdnych Adrian Paluchowski i Mateusz Mak.

Totolotek Puchar Polski. Błękitni Stargard - Stal Mielec 1:2

Dla Stali to było bardzo trudnych 90 minut, na równie trudnym boisku w Stargardzie. Murawa, podobnie jak w Boguchwale, pozostawiała wiele do życzenia i mielczanie nie mogli grać, tak jak lubią – czyli krótkimi podaniami po ziemi. Częściej trzeba było szukać prostszych rozwiązań, w tym wypadku była to długa piłka w kierunku szybkiego Andrei Prokicia oraz ustawionego na „dziewiąte”, Adriana Paluchowskiego.

Ten ostatni dał Stali prowadzenie. Gol padł jednak nie po opisanej wyżej akcji, a po wrzutce z rzutu rożnego. Kompletnie niepilnowany Paluchowski z najbliższej odległości skierował piłkę do bramki.

Błękitni nie mieli jednak zamiaru odpuszczać. Udowodnili już bowiem, że potrafią pokonać wyżej notowanych rywali. W tej kampanii Totlotek Pucharu Polski wyeliminowali już Wisłę Kraków oraz Sandecję Nowy Sącz. Przed Stalą również nie pękli. W 36.minucie, po ładnej kontrze, gola zdobył Piotr Kurbiel. Remis do przerwy sprawił, że trener Dariusz Marzec dokonał ofensywnej zmiany. Za bezproduktywnego Lukasa Bielaka wszedł Bartosz Nowak, który jesień w Fortuna 1 Lidze zakończył z 8 bramkami i 7 asystami.

Nowak rozruszał grę mielczan, choć bezpośredniego udział przy drugiej bramce nie miał. Gol na 2:1 to przede wszystkim zasługa Andrei Prokicia, który idealnym, prostopadłym podaniem obsłużył Maka, a ten pewnym strzałem pokonał golkipera gospodarzy.

To jednak nie był koniec emocji. Po uzyskaniu prowadzenia, piłkarze Stali kompletnie oddali pole przeciwnikowi, co mogło się okrutnie zemścić. Błękitni bowiem stwarzali sobie doskonale okazje. Kapitalną formę potwierdził jednak Damian Primel, który bronił fantastycznie, a jego robinsonada z 92. minucie po mierzonym strzale Kurbiela, to pewny kandydat do obrony 1/8 finału Totolotek Pucharu Polski. Ostatecznie jednak Stal przetrwała natarcie gospodarzy i może cieszyć się z awansu do ćwierćfinału. Po 11 latach drużyna z Podkarpacia znów zagra na tym etapie.

Droga Stali Mielec do ćwierćfinału:
1/32 finału - 3:0 z Olimpią Grudziądz (bramki: Paluchowski, Mak, Soljić)
1/16 finału - 2:0 z Pogonią Szczecin (Paluchowski, Mak)
1/8 finału - 2:1 z Błękitnymi Stargard (Paluchowski, Mak)

TOTOLOTEK PUCHAR POLSKI w GOL24

Więcej o PUCHARZE POLSKI - newsy, wyniki, terminarz, drabinka

W połowie przyszłego roku kończą się kontrakty wielu polskim piłkarzom. Wśród nich są gracze regularnie powoływani przez Jerzego Brzęczka do drużyny narodowej, a także byli reprezentanci Polski. Kto należy do tego grona?

Reprezentanci Polski do wzięcia za darmo. Komu wygasają kontrakty?