Totolotek Puchar Polski. Legia Warszawa w ćwierćfinale. Pewny awans dzięki wygranej z Górnikiem Łęczna

Jacek Czaplewski
Zaktualizowano
25.09.2019 niepolomice<br>puchar polski, mecz puszcza niepolomice - legia warszawa<br><br>nz  jose kante, domagol antolic, dominik nagy, luis rocha, pawel stolarski,<br><br>fot. andrzej banas / polska press
25.09.2019 niepolomicepuchar polski, mecz puszcza niepolomice - legia warszawanz jose kante, domagol antolic, dominik nagy, luis rocha, pawel stolarski,fot. andrzej banas / polska press Andrzej Banas / Polska Press
Totolotek Puchar Polski. W ćwierćfinale oprócz Piasta Gliwice jeszcze też Legia Warszawa. Stołeczna drużyna pokonała kolejnego drugoligowca. W Łęcznej ograła miejscowego Górnika 2:0. Do siatki trafili Walerian Gwilia i Jose Kante.

Legia podeszła do meczu profesjonalnie o czym zaświadczył jej skład i nastawienie. Od początku zagrali m.in. Luquinhas, Artur Jędrzejczyk, Andre Martins czy Paweł Wszołek. Ze zmienników szansę dostał Radoslaw Cierzniak.

Ten mecz Legia miała pod kontrolą w każdym jego fragmencie. Potrafiła długo wymieniać piłkę na połowie rywala. Chętnie oddawała też strzały, choć nie zawsze tak udanie jak tuż przed i tuż po przerwie.

Prowadzenie uzyskał Gwilia. W 40 minucie Gruzin znalazł się w polu bramkowym. Futbolówka po przerzucie Domagoja Antolicia spadła pod jego nogi. Uderzył na raty, trafiając najpierw w słupek.

Wynik ustalił Kante, który zgrał sobie piłkę głową. Gwinejczyk - jako jedyny - zdobył po bramce w każdym z trzech spotkań Legii w Pcuharze Polski. Jest wielce prawdopodobne, że w kolejnym spotkaniu również zagra zamiast Jarosława Niezgody.

Dla Górnika był to ostatni mecz w tym roku. Legię w niedzielę czeka ligowe spotkanie z liderującym Śląskiem Wrocław (na wyjeździe).