Totolotek Puchar Polski. Mecz Cracovia - Legia Warszawa...

Totolotek Puchar Polski. Mecz Cracovia - Legia Warszawa ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

Fortuna Puchar Polski, 1/2 finału
2020-07-07 20:00

Cracovia

3

Legia Warszawa

0

• Koniec meczu! Cracovia rozbiła Legię 3:0 i została pierwszym finalistą Totolotek Pucharu Polski!

• Za udział w przepychankach sędzia napomniał też Michala Siplaka.

• Duże spięcie po faulu na Luquinhasie. Żółtą kartkę obejrzał też Bartosz Slisz.

• Żółta kartka dla Sergiu Hanki, który dwa razy podcinał Luquinhasa.

• Druga część spotkania potrwa co najmniej dwie minuty dłużej.

• Schodzi strzelec dwóch bramek Mateusz Wdowiak. W jego miejsce zameldował się Michal Siplak.

• David Jablonsky ostro potraktował Mateusza Cholewiaka. Upiekło się stoperowi Cracovii.

• Thiago został ukarany żółtą kartką za faul na Luquinhasie.

• Kolejna szansa Cracovii. Mateusz Wdowiak z okolic narożnika pola karnego tym razem uderzył niecelnie.

• Mateusz Wdowiak uciekł Pawłowi Stolarskiemu i w sytuacji sam na sam z Wojciechem Muzykiem uderzył bardzo precyzyjnie tuż przy słupku!

• GOOOOOOOOOOOL! 3:0 DLA CRACOVII! MATEUSZ WDOWIAK!

• Ostatnia zmiana w Legii. Paweł Stolarski zastąpił Luisa Rochę.

• Maciej Rosołek z pierwszej piłki zagrał do Luquinhasa. Brazylijczyk odegrał do Rosołka, ale ten został zablokowany.

• David Jablonsky doszedł do sytuacji strzeleckiej po wyrzucie piłki z autu. Uderzenie stopera Cracovii z bliskiej odległości odbił Wojciech Muzyk.

• Thiago zameldował się na boisku w miejsce Floriana Loshaja.

• Michał Karbownik otrzymał żółtą kartkę za faul taktyczny.

• Artur Jędrzejczyk główkował wysoko nad poprzeczką po dośrodkowaniu Waleriana Gwilii.

• Milan Dimun zastąpił zagrożonego czerwoną kartką Ivana Fiolicia.

• Żółta kartka dla van Amersfoorta za taktyczne przewinienie na Luquinhasie.

• Walerian Gwilia wrzucił piłkę w pole karne. Bardzo lekki strzał Bartosza Slisza padł łupem Lukasa Hrosso.

• Walerian Gwilia uderzył z rzutu wolnego mocno pod poprzeczkę, ale w zasięgu Lukasa Hrosso, który oburącz odbił piłkę.

• Ivan Fiolić sfaulował Luquinhasa tuż przed polem karnym.

• Mateusz Wdowiak zwiódł obrońcę i wypracował sobie pozycję strzelecką. Uderzenie skrzydłowego gospodarzy zatrzymał Wojciech Muzyk, który dobrze skrócił kąt!

• Paweł Wszołek wszedł na boisko w miejsce Tomasa Pekharta.

• Mateusz Cholewiak wpadł w pole karne z lewej strony i wstrzelił piłkę wzdłuż linii bramkowej. Michał Helik uprzedził Pekharta.

• Michał Karbownik zacentrował z prawej strony w kierunku Tomasa Pekharta, ale wyżej wyskoczył David Jablonsky.

• Mateusz Wdowiak przestrzelił w sytuacji sam na sam z Muzykiem. Skrzydłowy Cracovii był jednak na minimalnym spalonym.

• Dwa rzuty rożne wykonywała Legii. Bez żadnego efektu.

• Michał Helik nie podnosił się przez dłuższy czas po starciu z Tomasem Pekhartem. Już wszystko w porządku z graczem Cracovii.

• Druga połowa spotkania już się rozpoczęła!

• Jedna zmiana w Legii. Maciej Rosołek wszedł na boisko w miejsce Andre Martinsa.

• Niespełna kwadrans wystarczył, by Cracovia wypracowała sobie dwubramkową przewagę. W 5. minucie trafił Mateusz Wdowiak, a w 14. Michał Helik. Legia po pierwszej połowie jest bardzo daleko od finału Totolotek Pucharu Polski. Wracamy za niespełna kwadrans!

• Koniec pierwszej połowy! Cracovia prowadzi z Legią 2:0!

• Mateusz Wdowiak został napomniany żółtą kartką.

• Trzy minuty doliczył Bartosz Frankowski do pierwszej części gry.

• Walerian Gwilia nie może się wstrzelić. Kompletnie nieudane uderzenie prawą nogą Gruzina.

• Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Waleriana Gwilii na rzut rożny wybił Sergiu Hanca.

• Ivan Fiolić bez pardonu zaatakował Andre Martinsa. Musi uważać pomocnik Cracovii, bo ma już żółtą kartkę.

• Mateusz Cholewiak próbował przedrzeć się prawą stroną, ale został zablokowany.

• Artur Jędrzejczyk przy wyskoku do piłki sfaulował Mateusza Wdowiaka. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego nie było zagrożenia pod bramką Legii.

• Po akcji Artura Jędrzejczyka Andre Martins wycofał piętą do Waleriana Gwilii. Gruzin huknął wysoko nad poprzeczką.

• Walerian Gwilia zdecydował się na strzał z 25 metrów. Uderzenie Gruzina zablokowane.

• Mateusz Cholewiak złożył się do strzału lewą nogą. Bardzo słaba próba skrzydłowego Legii.

• Dynamicznie ruszył lewą stroną Luis Rocha, ale jego dogranie pozostawiało wiele do życzenia.

• Bartosz Slisz uderzył zza pola karnego. Mały rykoszet nie zmylił Lukasa Hrosso. Piłka w rękach Słowaka.

• Po kontrataku Cracovii z kilkunastu metrów uderzał Mateusz Wdowiak. Wcześniej jednak był ofsajd.

• Pierwsza żółta kartka. Ivan Fiolić przerwał kontratak wyprowadzony przez Luquinhasa.

• Luquinhas w polu karnym zszedł z piłką na prawą nogę i dograł w kierunku Mateusza Cholewiaka. Legionista nie przejął piłki.

• Andre Martins zacentrował piłkę w pole karne. Walerian Gwilia nie spodziewał się, że ta trafi do niego i nie przygotował się do strzału.

• Lukas Hrosso złapał futbolówkę po rzucie rożnym bitym przez Waleriana Gwilię.

• Uraz Sergiu Hanki. Rumun trzyma się za głowę.

• Pelle van Amersfoort strzelał na bramkę Legii. Wojciech Muzyk odbił piłkę, ale w taki sposób, że trafiła ona w klatkę piersiową Michała Heilka i wpadła do siatki.

• GOOOOOOOOOOL! 2:0 DLA CRACOVII! MICHAŁ HELIK!

• Luquinhas stanął "oko w oko" z Lukasem Hrosso po podaniu Waleriana Gwilii. Brazylijczyk uderzył jednak prosto w golkipera Cracovii.

• Bramkową sytuację analizował jeszcze VAR. Wszystko odbyło się zgodnie z przepisami. Gol został uznany.

• Po strzale gracza Cracovii zza pola karnego piłkę przejął Michał Helik. Obrońca Pasów próbował uderzać, ale futbolówka odbiła się od legionisty i trafiła do Mateusza Wdowiaka. Skrzydłowy Cracovii z najbliższej odległości pokonał Wojciecha Muzyka.

• GOOOOOOOOOOOL! 1:0 DLA CRACOVII! MATEUSZ WDOWIAK!

• Wojciech Muzyk uprzedził poza polem karnym Rafaela Lopesa i wślizgiem wybił piłkę na aut.

• Dośrodkowanie z rzutu wolnego Waleriana Gwilii, ale radzą sobie obrońcy Cracovii.

• Rzut wolny dla Legii z lewej strony po przewinieniu Sergiu Hanki na Luquinhasie.

• Pierwszy gwizdek Bartosza Frankowskiego! Od środka zaczęli piłkarze Cracovii!

• Spotkanie poprowadzi Bartosz Frankowski z Torunia. Asystować będą mu Marcin Boniek i Jakub Winkler. Rolę sędziego technicznego będzie pełnić Piotr Lasyk. W wozie VAR zasiądą Szymon Marciniak oraz Paweł Sokolnicki.

• Legia w drodze do półfinału Totolotek Pucharu Polski pokonała Puszczę Niepołomice (2:0), Widzew Łódź (3:2), Górnik Łęczna (2:0) i Miedź Legnica (2:1). Cracovia odprawiła Jagiellonię (4:2), Bytovię Bytów (3:2, po dogrywce), Raków Częstochowa po konkursie jedenastek (4:1, wcześniej nie padły bramki) oraz GKS Tychy (2:1, po dogrywce).

• Legia zagra w następującym zestawieniu:

• Tak prezentuje się skład Cracovii:

• Kadra Legii jest niemal zdziesiątkowana. W półfinałowym meczu zabraknie kontuzjowanych Jose Kante, Arvydasa Novikovasa, Williama Remy’ego, Vamary Sanogo, Marko Vesovicia i Domagoja Antolicia. Problemy są nawet z obsadą bramki. Klub przed końcem rozgrywek opuścił Radosław Majecki, gdyż Monaco nie zgodziło się na przedłużenie wypożyczenia.

• Jeszcze niedawno starcie z Cracovią zapowiadałoby się dla Legii na spacerek. Pasy po zawieszeniu rozgrywek notowały bardzo marną serię. W sześciu meczach zdobyły zaledwie sześć punktów (zwycięstwo, remis i cztery porażki). Ostatnio drużyna Michała Probierza w końcu się jednak przełamała. Najpierw pokonała u siebie Pogoń (2:1), a w sobotę Lechię w Gdańsku (3:0).

• Cracovia w półfinale Totolotek Pucharu Polski skonfrontuje się z warszawską Legią. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:00. Zwycięzca tego meczu w finale trafi na lepszego z pary Lech Poznań - Lechia Gdańsk. Witamy w relacji LIVE!

Tomasz Dębek

Mecz Cracovia - Legia Warszawa ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO ©sylwia dabrowa / polska press

Totolotek Puchar Polski. Mecz Cracovia - Legia Warszawa ONLINE. Czas na półfinały Totolotek Pucharu Polski. W pierwszej parze Cracovia zagra u siebie z Legią Warszawa. Początek spotkania we wtorek 7 lipca o godz. 20. Relacja na żywo z meczu Cracovia - Legia live w GOL24.pl.

Mecz Cracovia - Legia Warszawa ONLINE

Jeden punkt w sobotnim meczu z Poznaniu wystarczał Legii do zapewnienia sobie mistrzostwa Polski. Nie udało się, Lech po pierwszej połowie prowadził 2:0 (bramki Kamila Jóźwiaka i Jakuba Kamińskiego), a po przerwie goście odpowiedzieli tylko trafieniem Igora Lewczuka. Fetę w Warszawie znów trzeba było odłożyć, choć wystarczy do niej zaledwie punkt w trzech ostatnich kolejkach.

- Ta sytuacja zmusza nas do myślenia wyłącznie o wtorkowym meczu. Półfinał Pucharu Polski jest teraz dla nas najważniejszy. Nie mamy dużo czasu, trzeba się jak najlepiej przygotować. Potem będziemy myśleć o lidze. Zostały trzy kolejki. Będziemy dalej walczyć. Postaramy się grać tak, jak dziś w drugiej połowie - podkreślał trener Legii Aleksandar Vuković.

Serb nie ma najlepszej sytuacji kadrowej. Będzie musiał sobie radzić bez kontuzjowanych Jose Kante, Arvydasa Novikovasa, Williama Remy’ego, Vamary Sanogo, Marko Vesovicia i Domagoja Antolicia. Ten ostatni dołączył do listy po meczu z Lechem. Pod znakiem zapytania stoi też występ poobijanego Tomasa Pekharta. Problemy są nawet z obsadą bramki. Klub przed końcem rozgrywek opuścił Radosław Majecki - Monaco nie zgodziło się na przedłużenie wypożyczenia bramkarza kupionego zimą za rekordowe dla Ekstraklasy 7 mln euro. Drugi w hierarchii jest Radosław Cierzniak, ale on niedawno wrócił do treningów po kontuzji. W Poznaniu zagrał 21-letni Wojciech Muzyk i w ligowym debiucie spisał się bez większych zarzutów.

Mimo kontuzji jeszcze niedawno spotkanie z Cracovią zapowiadałoby się dla Legii na spacerek. Po przerwie spowodowanej pandemią Pasy w sześciu meczach zdobyły zaledwie sześć punktów (zwycięstwo, remis i cztery porażki). Ostatnio drużyna Michała Probierza w końcu się jednak przełamała. Najpierw pokonała u siebie Pogoń (2:1), a w sobotę Lechię w Gdańsku (3:0). Słabiej wygląda za to forma legionistów, którzy nie wygrali od 21 czerwca (2:0 ze Śląskiem). Przed porażką z Lechem zaliczyli dwa remisy, z Piastem (1:1) oraz Jagiellonią (0:0).

- Po bardzo dobrych meczach ze Śląskiem i Jagiellonią wracaliśmy bez punktów. Z Pogonią zagraliśmy jedno z najsłabszych spotkań, a wygraliśmy. To dało zespołowi wiarę. Mam nadzieję, że chłopakom wróciła pewność siebie - zaznacza Probierz.

Bezpośrednie konfrontacje przemawiają jednak zdecydowanie na korzyść Wojskowych. Do niedawna mogli się oni pochwalić znakomitą serią 27 meczów (26 w lidze, jeden w Pucharze Polski) bez porażki z Pasami. Od 0:1 w kwietniu 2005 r. na stadionie przy ul. Kałuży legioniści wygrywali z drużyną z Krakowa 20 razy, a siedmiokrotnie dzielili się punktami. Kres pięknej serii przyszedł dla stołecznych kibiców w lutym ubiegłego roku. Cracovia sensacyjnie wygrała przy Łazienkowskiej po dwóch bramkach Javiego Hernándeza. Na szczęście dla Legii Hiszpan ostatnio widziany był na boiskach indyjskiej Super League. Poza tym w trzech ostatnich meczach górą byli Wojskowi. W kwietniu 2019 r. wygrali u siebie 1:0 (gol Carlitosa), a w tym sezonie dwukrotnie padał wynik 2:1. We wrześniu w Krakowie strzelali Mateusz Wdowiak, Jarosław Niezgoda i Walerian Gwilia, a w lutym Antolić, Gwilia i Sergiu Hanca.

Zdecydowanie bardziej wyboistą drogę do półfinału miały Pasy. Do awansu potrzebowały aż trzech dogrywek, a raz rzutów karnych. Po 4:2 z Jagiellonią w I rundzie, w kolejnej Cracovia pokonała 3:2 Bytovię Bytów (gol Davida Jablonský’ego w 120. minucie), następnie Raków Częstochowa po konkursie jedenastek (4:1, wcześniej nie padły bramki) oraz GKS Tychy 2:1 (Pelle van Amersfoort w 115. minucie).

Legioniści nie mieli tylu problemów. Odprawiali kolejno Puszczę Niepołomice (2:0), Widzew Łódź (3:2), Górnik Łęczna (2:0) i Miedź Legnica (2:1). Wszystkie mecze grali na wyjeździe. Na pewno się to już nie zmieni. Finał odbędzie się 24 lipca w Lublinie. W drugim półfinale Lech zmierzy się w środę z obrońcami trofeum, Lechią Gdańsk.

Mecz Cracovia - Legia Warszawa TRANSMISJA TV

Studio przed meczem Cracovia - Legia na żywo rozpocznie się o godz. 19 w Polsacie Sport. Transmisję z meczu Pucharu Polski Cracovia - Legia live przeprowadzą stacje Polsat Sport i Super Polsat. Mecz Cracovia - Legia online dostępny będzie również na platformie Ipla. Jednorazowy dostęp w cenie 5 zł.

20:00 mecz Cracovia - Legia Warszawa live