kostek
Stal Stalowa Wola przywozi pewny awans z drugiego końca Polski.
Stal Stalowa Wola przywozi pewny awans z drugiego końca Polski. FOT. ANDRZEJ SZKOCKI
Zespół Stali Stalowa Wola pojechał do Polic z zadaniem awansu do następnej rundy i cel swój zrealizował. W meczu 1/16 finału Totolotek Puchar Polski wygrał 4:0.

Goście od pierwszych minut mocno przycisnęli. Zaraz po wznowieniu sytuację sam na sam z bramkarzem Chemika przegrał Michał Fidziukiewicz. Chwilę później „Stalówka” po raz drugi stanęła przed szansą zdobycia gola i tym razem okazję wykorzystała.

Wspomniany już Fidziukiewicz płasko uderzył z kilku metrów i otworzył wynik meczu. Po następnych dziewięciu minutach nasz zespół miał już dwie bramki przewagi. Tym razem w sytuacji sam na sam z bramkarzem miejscowych znalazł się Rafał Michalik i podwyższył prowadzenie Stalówki.

Po zmianie stron pierwsze minuty drugiej połowy to dominacja gospodarzy, w poprzeczkę trafił Bartosz Ława. Z biegiem czasu Stal opanowała sytuację i była blisko podwyższenia prowadzenia, lecz strzał Piotra Mrozińskiego był minimalnie niecelny.

W końcu Stal postawiła kropkę nad „i”. Po raz drugi na listę strzelców wpisał się Michał Fidziukiewicz, a wynik w doliczonym czasie gry ustalił, Bartłomiej Ciepiela.

Chemik Police – Stal Stalowa Wola 0:4 (0:2)

Bramki: 0:1 Fidziukiewicz 9, 0:2 Michalik 18, 0:3 Fidziukiewicz 77, 0:4 Ciepiela 90+4.

Chemik: Rechtziegel – Klimkowicz, Odlanicki, Poczobut, Wiejkuć ż, Szewczykowski, Bedliński, Jóźwiak ż (78 Rudnik), Kowalczyk (46 Ława), Protesenko, Kapelusz (33. Peda), Sobecki. Trener: Łukasz Borger.

Stal: Konefał – Mistrzyk ż, Śpiewak, Kiercz, Jarosz (59 Witasik ż), Michalik, Mroziński, Jopek ż, Stelmach ż (57 Pietras ż), Dadok (46 Ciepiela), Fidziukiewicz. Trener: Szymon Szydełko.