Tomasz Kuczyński
GKS Tychy awansował do 1/8 finału Totolotek Pucharu Polski.
GKS Tychy awansował do 1/8 finału Totolotek Pucharu Polski. Lucyna Nenow / Polska Press
W meczu 1/16 finału Totolotek Pucharu Polski GKS Tychy wygrał w Radomiu z Radomiakiem 2:1 (0:0). Bramkę na wagę awansu tyszan w 90. minucie zdobył Szymon Lewicki.

GKS Tychy na mecz pucharowy pojechał do lidera Fortuna 1. Ligi, z którym przegrał na inaugurację sezonu 1:2. Piłkarze trenera Ryszarda Tarasiewicza chcieli się zrewanżować Radomiakowi.

Gospodarze na początku mieli okazje na gola, ale w tyskiej bramce dobrze spisywał się Konrad Jałocha. W 5. minucie wślizgiem wybił piłkę sprzed szarżującego Mateusza Michalskiego. Minutę później wygrał pojedynek z Patrykiem Winsztalem.

Goście poważnie zagrozili bramce Radomiaka w 17. minucie. Jakub Piątek dośrodkował w pole karne, głową zgrał Marcin Biernat, a Łukasz Moneta uderzył nad poprzeczką.

Radomiak objął prowadzenie w 54. minucie po trafieniu z bliska Winsztala.

Tyszanie nie załamali się straconą bramką. Wyrównać mógł Moneta, którego powstrzymał bramkarz gospodarzy Mateusz Kryczka. W 69. minucie mieliśmy już remis. Piłkę wstrzelił w pole karne Mańka i w zamieszaniu wpadła do bramki. Ostatni, którą ją dotknął był Dario Kristo.

Gdy wydawało się, że będzie dogrywka padł gol na 2:1 dla przyjezdnych. Strzelał Łukasz Grzeszczyk, Kryczka odbił piłkę i z bliska pokonał go Szymon Lewicki. Była 90. minuta, ale to nie oznaczało koniec emocji, bo sędzia doliczył jeszcze 5. W sumie jednak druga połowa trwała o 8 minut dłużej, ale GKS Tychy nie dał już sobie zabrać awansu do 1/8 finału.

Po końcowym gwizdku doszło do zamieszania na boisku. Sędzia ukarał czerwoną kartką Dario Kristo.

Totolotek Puchar Polski, 1/16 finału: Radomiak Radom – GKS Tychy 1:2 (0:0)

1:0 Patryk Winsztal (54), 1:1 Dario Kristo (69), 1:2 Szymon Lewicki (90)

Radomiak: Kryczka - Abramowicz, Klabník, Pietrzyk, Faraji - Kluska (67. Filipowicz), Kaput, Michalski (46. Mikita), Winsztal, Banasiak - Nowak (88. Jakubik).

GKS Tychy: Jałocha - Szeliga (61. Mańka), Kowalczyk, Biernat, Sołowiej, Kallaste - J. Piątek (61. Kasprzyk), Grzeszczyk, Kristo, Moneta - Lewicki (90+3. Steblecki).

Żółte kartki: Banasiak, Pietrzyk, Mikita - Kallaste, Biernat, Sołowiej

Czerwona kartka: Dario Kristo (GKS Tychy, po meczu)

Sędziował: Marcin Kochanek (Opole)

Widzów: 1.532