Totolotek Puchar Polski. Skromnie, ale zasłużenie. Lechia Gdańsk pokonała Chełmiankę Chełm i jest w 1/8 finału

Jacek Czaplewski
Skromnie, ale zasłużenie. Lechia pokonała trzecioligowca
Skromnie, ale zasłużenie. Lechia pokonała trzecioligowca K. Kurzępa
Totolotek Puchar Polski. Zgodnie z planem w 1/8 finału melduje się obrońca trofeum. Lechia Gdańsk pokonała na wyjeździe trzecioligową Chełmiankę Chełm 2:0 (1:0). Trafili Michał Nalepa i Flavio Paixao. Na trybunach zasiadło około 2 tys. widzów - w tym grupa przyjezdnych.

Ten wyjazd Lechia potraktowała na poważnie. Wybrała się na niego wczoraj czarterowym samolotem. Do jedenastki trener Piotr Stokowiec desygnował kilku czołowych graczy: Sławomira Peszkę, Błażeja Augustyna, Michała Nalepę, Daniela Łukasika czy wreszcie kapitana Flavio Paixao.

Lechia szybko objęła prowadzenie, a potem długo nie potrafiła go podwyższyć. Po stronie Chełmianki dobrze spisywał się bowiem Cezary Osuch. Bramkarz obronił m.in. dwie groźne próby Gajosa i jedną Lipskiego.

W 5 minucie bramkę dla Lechii zdobył Michał Nalepa. Stoper nie pomylił się po rzucie wolnym. To jego trzecie trafienie w sezonie, ale pierwsze w Pucharze Polski. Dwa poprzednie zaliczył w PKO Ekstraklasie.

Wynik w 73 minucie ustalił Flavio Paixao - z rzutu karnego. Rywala w 1/8 finału Lechia pozna podczas losowania, które odbędzie się 5 listopada (wtorek).

Bramka Nalepy widziana z sektora gości:

Kibice Lechii w Chełmie:

Nikt w topowej lidze nie ma takiej przewagi jak Robert Lewandowski w Niemczech. Po dziewięciu kolejkach Polak zgromadził dwa razy tyle bramek co wicelider strzelców. Zobaczcie, jak kształtuje się czołówka snajperów także w Anglii, Hiszpanii, Włoszech, Francji, ale i bliższej ciału Polsce czy wreszcie elitarnej Lidze Mistrzów.

Lewandowski miażdży! Najlepsi strzelcy czołowych lig europej...