Tomasz Kuczyński
Zagłębie Sosnowiec przegrało z ŁKS-em Łódź 0:3
Zagłębie Sosnowiec przegrało z ŁKS-em Łódź 0:3 Marzena Bugała-Azarko
W meczu 1/32 finału Pucharu Polski Zagłębie Sosnowiec przegrało z ŁKS-em Łódź 0:3 (0:1). Bramki strzelili: Piotr Pyrdoł (21. minuta), Artur Bogusz (53), Rafał Kujawa (69). Łodzianie awansowali do 1/16 finału. Losowanie tej fazy Pucharu Polski odbędzie się w piątek.

W czwartkowy wieczór na Stadionie Ludowym spotkali się spadkowicz z Ekstraklasy i ostatnia drużyna krajowej elity. Oba zespoły zaczęły mecz w eksperymentalnych składach, a w bramce ŁKS-u stał znany z Legii Warszawa Arkadiusz Malarz. W łódzkich barwach zagrał wcześniej tylko w meczu ligowym, przeciw Arce Gdynia, przegranym 1:4.

Zobacz zdjęcia:

Goście już w 5. minucie postraszyli Zagłębie. Najpierw Krystian Stępniowski odbił przed siebie piłkę po strzale Piotra Pyrdoła, a strzał Michała Trąbki minął słupek. Później bramkarza gospodarzy zatrudnił jeszcze Bartłomiej Kalinkowski.

Piłka znalazła drogę do siatki Zagłębia w 21. minucie. Pyrdoł dostał piłkę w polu karnym i choć miał przy sobie Kacpra Radkowskiego uderzył z ostrego kąta pod poprzeczkę, zaskakując Stępniowskiego. Obrońca i bramkarz nie zachowali się w tej sytuacji dobrze i byli współwinni straty bramki.

Stępniowski potem odkupywał swoją winę dobrymi interwencjami, bo ŁKS poszedł za ciosem i chciał zdobyć drugą bramkę. Do przerwy wynik się jednak nie zmienił.

Goście zadali drugi cios w 53. minucie. Ruchliwy Dragoljub Srnić namieszał w polu karnym, piłka trafiła do Artura Bogusza, który z ośmiu metrów pokonał Stępniowskiego.

W 66. minucie sosnowiczanie byli bliscy gola – Mateusz Szwed huknął z daleka, a piłka trafiła w poprzeczkę.

Trzy minuty później było 0:3. Artur Bogusz dośrodkował ze skrzydła wprost na głowę Rafała Kujawy, który z pola bramkowego skierował piłkę do siatki.

Zagłębie kończyło mecz w dziesiątkę, bo Michał Kieca uległ kontuzji, a limit zmian był już wyczerpany. Zawodnik gospodarzy został zniesiony na noszach z boiska w 87. minucie.

1/32 finału Totolotek Pucharu Polski: Zagłębie Sosnowiec – ŁKS Łódź 0:3 (0:1)

0:1 Piotr Pyrdoł (21), 0:2 Artur Bogusz (53), 0:3 Rafał Kujawa (69-głową)

Zagłębie: Stępniowski – Ryndak, Radkowski (50. Karbowy), Polczak, Grzelak – Szwed, Hołota, Pawłowski (46. Mularczyk), Kieca, Bileńkyj (57. Nawotka) – Radwanek

ŁKS: Malarz – Bogusz, Rozwandowicz, Juraszek, Rozmus – Pirulo (68. Ramirez), Srnić, Trąbka, Kalinkowski, Pyrdoł (82. Ratajczyk) – Kujawa (73. Bryła)

Żółte kartki: Grzelak, Mularczyk - Kalinkowski

Sędziował: Łukasz Szczech (Warszawa)

Widzów: 1.493