Tottenham Hotspur

1

Chelsea Londyn

1

• To było bardzo emocjonujące spotkanie. Niech nikogo nie zmyli wynik, obydwie drużyny w drugiej połowie dążyły do rozstrzygnięcia na swoją korzyść i końcowego gwizdka arbitra nikt nie przyjął z zadowoleniem. Podział punktów sprawia, że górna część tabeli uległa delikatnemu podziałowi. Mamy wyraźnych liderów w postaci duetu z Manchesteru i goniący peleton z trzema londyńskimi firmami na czele. Dzisiaj nie obserwowaliśmy hokejowego wyniku oraz triumfu radosnej piłki, co odróżnia ten mecz od tegorocznych hitów Premier League. Obejrzeliśmy za to świetne zbilansowanie pomiędzy ofensywą i defensywą, a wnikliwsze oglądanie poczynań mogło potwierdzić, że obaj trenerzy ostatnie dni spędzili nad analizą rywala, a nie układaniem wigilijnego menu. Dziękuje za śledzenie naszej relacji, a z Premier League spotykamy się już w drugi dzień świąt.

• Koniec meczu na White Hart Lane.

• To była piłka meczowa. Kapitalne dogranie Bale'a do Adebayora, napastnik gospodarzy uderza obok Cecha, ale fenomenalnie piłke blokuje Terry. Znakomite zachowanie defensora The Blues.

• Niezła próba Romeu z dystansu. Piłkę pewnie wyłapał Friedel.

• Kompletnie naiwna próba wymuszenia karnego przez Adebayora. Sędzia skwitował to delikatnym uśmiechem i nawet nie ukarał Togijczyka kartką.

• To mogła być decydująca akcja meczu. Zupełnie niepilnowany w polu karnym Ramires uderzał głową z pięciu metrów. Piłka minęła cel, co wyraźnie zaznaczyło się na rozgoryczonej twarzy Brazylijczyka.

• Znakomity strzał Sandro! Potężnie uderzona piłka leciała w światło bramki i tylko dzięki kapitalnej interwencji Cecha nie mamy zmiany wyniku na White Hart Lane.

• Ciekawa kombinacja w wykonaniu Modricia i Pawliuczenki przed polem karnym Cecha. Finalnie piłka trafiła do Bale'a, ale jego strzał poszybował wysoko ponad bramka.

• Obydwie drużyny starają się przechylić szalę zwycięstwa na swoja korzyść. Remis tutaj nikogo nie zadowala. Szykuje się nam dziesięć bardzo intensywnych minut.

• Zmiana na pozycji środkowego napastnika. Za Drogbę wchodzi Fernando Torres.

• Piłka w siatce, ale strzelec nie raduje się zbytnio. Wszystko przez to, że Juan Mata oddawał strzał z wyraźnej pozycji spalonej.

• Kąśliwy strzał Sturridge'a zza pola karnego z problemami broni Friedel.

• Ramires posłał niezwykle groźną piłkę z prawego skrzydła i tylko rozpaczliwa interwencja Walkera uniemożliwiła Macie oddanie strzału.

• Żółta kartka dla Bale'a. Walijczyk stracił piłkę kosztem Cole'a i błyskawicznie próbował ją odzyskać. Zbyt agresywne wejście słusznie zostało napomniane przez sędziego.

• Dobre wejście Modricia w pole karne, który w odpowiednim momencie został obsłużony podaniem przez Walkera. Strzał pomocnika Tottenhamu po nodze Terry'ego wychodzi poza linię końcową.

• Kąśliwe dośrodkowanie Meirelesa z rzutu wolnego, piłkę trąca Terry, jednak ta mija nieznacznie lewy słupek bramki Friedela.

• Seria kontrowersyjnych decyzji arbitra. Najpierw liniowy zauważył wątpliwego spalonego Adebayora, później Webb nie zauważył ręki Assou-Ekotto w polu karnym. Cóż, pomyłki sędziowskie są domeną wielkich spotkań.

• Ułańska szarża Ramiresa zakończona klinicznym odbiorem Kinga tuz przed polem karnym Tottenhamu.

• Początek drugiej połowy zdecydowanie dla Chelsea. Zupełnie odwrotnie jak w przypadku inauguracji pierwszej części gry. Czekamy na bramkowe analogie w wykonaniu graczy obydwu drużyn.

• Znakomite podanie Drogby do wychodzącego na czystą pozycję Ramiresa. Friedel instynktownie broni strzał Brazylijczyka.

• Niezła próba Sturridge'a. Po dośrodkowaniu z lewej strony młody Anglik strzela głową i myli się nieznacznie.

• Kolejna próba Meirelesa z dystansu. Efekt podobny do próby Drogby sprzed dwóch minut.

• Główka Drogby po rzucie rożnym. Napastnik Chelsea był umiejętnie blokowany i piłka minęła cel o kilka metrów.

• Zmiana w zespole Kogutów. W miejsce niewidocznego van der Vaarta na boisku melduje się Roman Pawliuczenko.

• Gracze Tottenhamu rozpoczynają druga połowę.

• Jak na razie na White Hart Lane nie obserwujemy widowiska, o którym będzie się mówiło się przy wigilijnych stołach. Mecz toczony jest w szybkim tempie, ale widać, że obydwaj trenerzy postarali się uczulić swoich graczy na największe zagrożenia ze strony rywali. Obrońcy The Blues umiejętnym ustawieniem odcinają potencjalne korytarze, w które mogłaby wjechać walijska wersja Shinkansena, czyli Gareth Bale. Błyskotliwy skrzydłowy pomimo to potrafił kilka razy poradzić sobie z podwajanym kryciem i może pochwalić się m.in. świetną asystą. Niewidoczny jest lider drugiej linii Chelsea, Juan Mata, którym skutecznie opiekują się Sandro na zmianę z Parkerem . Dwie bliźniacze bramki oddają to, co działo się na boisku. Poza pierwszym kwadransem, w którym obserwowaliśmy nawałnicę w wykonaniu Kogutów, spotkanie jest wyrównane.

• Po dwójkowej akcji Assou-Ekotto i Bale'a sędzia Howard Webb kończy pierwszą połowę.

• Tak jest. Za Nigeryjczyka na placu gry melduje się Oriol Romeu.

• John Obi Mikel doznaje kontuzji pachwiny. Druga wymuszona zmiana wydaje się koniecznością.

• Groźne uderzenie Modricia zza pola karnego. Terry ofiarnie blokuje strzał Chorwata i piłka wychodzi daleko w pole.

• Brzydkie wejście Ramiresa w nogi Bale'a i zasłużona kara.

• Od dłuższego fragmentu obserwujemy lepszą grę The Blues. Podopieczni Villasa-Boasa spokojnie rozgrywają piłkę i coraz śmielej przedostają sie w pobliże pola karnego Friedela. Na razie bez wymiernych efektów.

• Adebayor wrócił z dalekiej podróży. Po faulu na Mikelu wstrzymał oddech i czekał na reakcję Webba. Ten na szczęście dla Tottenhamu nie zdecydował się pokazać drugiej żółtej kartki.

• Znów Walker w ofensywnej szarży. Tym razem młody obrońca dostał za silne podanie i w walce o piłkę faulował Cole'a.

• Aktywny Walker po raz kolejny włącza się do akcji ofensywnej i silnie dośrodkowuje w pole karne. Nawet Javier Sotomayor w najlepszych latach nie doskoczyłby do pułapu tej wrzutki.

• Zmiana w zespole Chelsea. Kontuzjowanego Serba zmienia Paulo Ferreira. Czas na solidne przetasowania w formacji defensywnej gości.

• Branislav Ivanović schodzi utykając z boiska. Prawdopodobnie ma problem z mięśniem dwugłowym prawej nogi.

• Znakomita szansa dla Drogby. Iworyjczyk dostaje piłkę w polu karnym i uderza z całej siły w słupek! Po chwili z dystansu próbuje Ramires, ale bardzo niecelnie.

• Szybkie rozegranie rzutu wolnego, Drogba zgrywa piłkę do ofensywnie usposobionego Ashley Cole'a, ten dośrodkowuje na piąty metr do Daniela Sturridge'a. Najskuteczniejszy gracz The Blues nie ma problemu z umieszczeniem piłki w siatce.

• Niezłe uderzenie Meirelesa z dystansu. Friedel bez problemu wyłapuje ten strzał.

• Ładna akcja prawym skrzydłem w wykonaniu Kyle'a Walkera. Dośrodkowanie prawego obrońcy Spurs zostaje zablokowane.

• Tottenham cierpliwie rozgrywa piłkę w okolicach środka boiska. Chelsea ustawiła jednak solidne zasieki przed własnym polem karnym.

• Twarde starcie Adebayora z Meirelesem. Portugalczyk padł jak rażony piorunem i przekonał sędziego Webba do pokazania żółtej kartki rywalowi.

• Początkowy, gwaltowny szturm Tottenhamu można uznać za zakończony. Gra bardziej się wyrównała, ale nadal to Tottenham jest stroną przeważającą w tym meczu.

• Strzał van der Vaarta trafia w mur. Piłka z autu dla gospodarzy.

• Zółta kartka dla Serba za faul na rozpędzonym Bale'u. Rzut wolny dla Spurs z odległości siedemnastu metrów.

• Doskonała szansa na wyrównanie. Niesygnalizowany strzał Maty sprawił olbrzymie trudności Friedelowi, który sparował piłkę przed siebie. Do futbolówki pierwszy dopadł Sturridge, ale jego dobitka poszybowała nad poprzeczką.

• Jak na razie imponująco wygląda druga linia Tottenhamu. Chelsea ma problemy z wymianą kilku podań nawet na własnej połowie.

• Znakomita akcja Bale'a lewym skrzydłem. Walijczyk dośrodkował w pole karne, a tam Adebayor końcem buta wyprzedził Petra Cecha.

• Kapitalna wymiana podań pomiędzy Modriciem, van der Vaartem i Parkerem. Doświadczony Anglik wyjechał jednak z piłką poza linię końcową.

• Znakomita walka Mikela i Adebayora przy linii końcowej boiska. Pojedynek dwóch dobrze zbudowanych graczy wyglądał bardzo efektownie. Ostatecznie Mikel wyjaśnia sytuację.

• Świetna szarża Bale'a, schodzi do środka i uderza z prawej nogi na bramkę Cecha. W ostatniej chwili piłkę blokują obrońcy The Blues.

• Howard Webb gwiżdże po raz pierwszy.

• Kilka niespodzianek w składach obydwu drużyn. Po stronie Kogutów małym zaskoczeniem jest obecność Kinga i Bale'a, czyli gracze, którzy mieli przed dzisiejszym spotkaniem problemy zdrowotne. Po stronie Chelsea dziwi jedna decyzja personalna trenera Villasa-Boasa.. Na pozycji defensywnego pomocnika ujrzymy Obi Mikela, a na ławce pozostanie świetnie grający w ostatnich meczach Oriol Romeu.

• Jak trwoga to do Drogby - mogliby rzucać złośliwie w twarz oponenci Andre Villasa-Boasa. Nie jest tajemnica, że nowe porządki w Chelsea zakładają ograniczenie roli starych wyjadaczy jak Terry, Lampard czy Drogba. Szczególnie ten ostatni jest mocno niezadowolony i głośno myśli o odejściu z zespołu. Dezeli jednak nadchodzi czas najwyższej próby ( vide mecz z Valencią), to własnie Iworyjczyk znajduje miejsce na środku ataku kosztem najdroższej wadliwej maszynki do strzelania goli - Fernando Torresa.

• Mecz będzie szczególny dla Luki Modricia. Całe lato sportowe media w Anglii opisywały kolejne odsłony romansu Chorwata ... z Chelsea. Roman Abramowicz rzucał na stół nawet 50 mln euro, ale włodarze Spurs pozostali nieugięci. Nic dziwnego, nisko gabarytowy pomocnik jest nieoceniony dla Tottenhamu. Potrafi rzucić wizjonerskie podanie, celnie kopnąć z dystansu i ma niespożyte siły, przez co widać go w każdym sektorze boiska. Dzisiaj po nieudanej próbie mariażu z Chelsea nie ma ani śladu, nawet sam Harry Redknapp zapowiada, że Luka zapomniał o sąsiadach zza miedzy.

• Ostatni pojedynek na White Hart Lane obfitował w fantastyczne emocje. W ostatniej minucie sędzia podyktował rzut karny dla Niebieskich, ale jedenastki nie wykorzystał Drogba. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1. Co ciekawe, w ostatnich pięciu pojedynkach na stadionie Tottenhamu Chelsea nie zdołała wygrać ani razu, co wcześniej zdarzało jej się permanentnie.

• Cheslea w ośmiu wyjazdowych spotkaniach zgromadziła czternaście punktów. The Blues zdają się być na dobrej drodze do ustabilizowania formy i powrotu do walki o prymat na krajowym podwórku. To oni jako jedyni pokonali w lidze Manchester City. Oto jedenasta, jaką desygnował do derbowego pojedynku Andre Villas-Boas: Cech - Bosingwa, Ivanovic, Terry, Cole - Ramires, Mikel, Meireles - Sturridge, Mata, Drogba.

• Tottenham znakomicie spisuje się na własnym boisku. Z siedmiu spotkań na WHL w tym sezonie, gospodarze wygrali sześć. Koguty wystąpią dzisiaj w zestawieniu: Friedel - Walker, Gallas, King, Assou-Ekotto - Parker, Sandro, Bale, Van der Vaart, Modric - Adebayor.

• Zapraszam na relację z hitu siedemnastej kolejki Premier League. Na White Hart Lane trzeci w tabeli Tottenham podejmie plasującą się tuż za podium Chelsea.