Transfer na linii Opole - Rybnik uświetniony sparingiem Odry z ROW-em

Kaja Krasnodębska
Transfer na linii Opole - Rybnik uświetniony sparingiem Odry z ROW-em twitter.com/OdraOpole1945
Środa okazała się dla klubu z Rybnika całkiem pracowitą. Z rana bowiem oficjalnie zakontraktowano nowego napastnika, a w samo południe podopieczni Piotra Piekarczyka zmierzyli się w sparingowym starciu z również występującą na poziomie drugiej ligi, Odrą Opole. Opolanie zwyciężyli trzema bramkami.

Mimo że do startu rozgrywek 2. ligi jeszcze sporo czasu, ROW swoje treningi wznowił już w ubiegłym tygodniu. Przed zespołem nie lada zadanie na wiosnę – gracze z Rybnika muszą zacząć zwyciężać w lidze, zebrać jak najwięcej punktów i w konsekwencji uciec ze strefy spadkowej. Jak na razie ich sytuacja nie wygląda bowiem najlepiej. Zimują dopiero na piętnastym miejscu w tabeli, a do bezpiecznej czternastej lokaty tracą jeden punkt.

Wszystko więc w ich nogach. Włodarze klubu starają się jak najbardziej pomóc swemu zespołowi kontraktując nowych zawodników oraz organizując towarzyskie mecze. Środowym porankiem do drużyny dołączył do nich nowy napastnik – Przemysław Brychlik. Niespełna 28-letni zawodnik podpisał dwuletni kontrakt po czym wraz z nowymi kolegami stanął do towarzyskiego boju ze swoją poprzednią drużyną, Odrą Opole.

Rywal również na co dzień walczy na boiskach drugiej ligi, lecz na zimę udał się w zgoła innych nastrojach. Opolanie biją się bowiem o awans i dlatego to oni byli faworytem środowego spotkania na boisku hotelu Olimpia w Rybniku Kamieniu.

Mecz rozegrano w trybie 2x45 minut, lecz na gole trzeba było bardzo długo czekać. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0:0, pierwsza bramka padła dopiero 67. minucie. Marcin Niemczyk jako pierwszy pokonał nieoficjalnie debiutującego w barwach ROW-u, sprowadzonego w aktualnym okienku, Kacpra Rosę. Tym trafieniem dodał kolegom skrzydeł i w końcówce golkiper gospodarzy jeszcze dwukrotnie wyciągał futbolówkę z siatki. Do bramki trafili Marcin Wodecki oraz Marek Gancarczyk.

Po stronie rybniczan oprócz nowych zawodników: wspomnianych już wcześniej Kacpra Rosy oraz Przemysława Brychlika wystąpił wypożyczony z Piasta Gliwice Sebastian Musiolik, a także kilku zawodników testowanych. Decyzje na temat ich dalszych losów zostaną podjęte na dniach.

ROW 1964 Rybnik – Odra Opole 0:3 (0:0)
Bramki: Niemczyk (67 min.), Wodecki (80 min.), Gancarczyk (84 min.)

ROW 1964 Rybnik:
I połowa: Daniel Kajzer - Dawid Gojny, Witold Cichy, Szymon Popiela, Sebastian Siwek, Sebastian Musiolik, Kamil Spratek, zawodnicy testowani
II połowa: Kacper Rosa - Piotr Dudzik, Jan Janik, Krzysztof Koch, Paweł Polak, Damian Koleczko, Przemysław Brychlik, zawodnicy testowani

Odra Opole:
I połowa: Tobiasz Weinzettel - Bartosz Sobczyński, Aleksander Kowalski, Szymon Przystalski, Rafał Brusiło - Mateusz Gancarczyk, Tomasz Wepa, Waldemar Gancarczyk, Sebastian Bryłka, Mateusz Wrzesień - Dawid Wolny
II połowa: Bartosz Kowalczyk - Robert Trznadel, Kacper Grądowski, Mateusz Bodzioch, Łukasz Winiarczyk - Marek Gancarczyk, Gabriel Nowak, Mateusz Peroński, Michał Sypek, Marcin Niemczyk - Marcin Wodecki