Trener Jan Urban po spotkaniu Górnik - Wisła: Nie powinniśmy przegrać tego meczu ZDJĘCIA

Jacek Sroka
Jacek Sroka
Trener Górnika Jan Urban był mocno rozczarowany wynikiem meczu zabrzan z Wisłą    Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Trener Górnika Jan Urban był mocno rozczarowany wynikiem meczu zabrzan z Wisłą Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE fot. marzena bugała-astaszow
Piłkarze Górnik Zabrze przegrali z Wisłą Kraków 0:1. O wyniku spotkania na Arenie Zabrze zadecydował pechowy rykoszet po strzale Michala Frydrycha. - Nie powinniśmy przegrać tego meczu - stwierdził Jan Urban, szkoleniowiec gospodarzy. Zobaczcie zdjęcia z pojedynku Górnik - Wisła.

Trener Górnika Jan Urban na konferencji prasowej po meczu z Wisłą nie ukrywał rozczarowania wynikiem spotkania. Zabrzanie przegrali pechowo i krakowianie przerwali ich serię trzech domowych wygranych. Zobaczcie co powiedział szkoleniowiec gospodqarzy.

Jan Urban (trener Górnika)
– Nie powinniśmy przegrać tego meczu. Owszem Wisła pierwsze 15 minut nieźle operowała piłką, nic groźnego z tego nie wynikało. Wyglądało, że raz my, raz oni, w zależności kto utrzymywał piłkę, przejmują kontrolę nad meczem. Byliśmy troszeczkę za daleko od rywala, a kiedy skróciliśmy ten dystans i byliśmy agresywni, to przejmowaliśmy inicjatywę.

Piłka jest okrutna, jeżeli nie wykorzystujesz sytuacji, które stworzyliśmy. W drugiej połowie, po rykoszecie dostaliśmy bramkę, było gorzej, ponieważ kreowanie gry kosztowało nas trochę sił, ale uważam, że warto było. Wisła nabierała pewności siebie i lepiej grała.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z MECZU GÓRNIK - WISŁA

Owszem gdyby Lukas strzelił, pewnie poszlibyśmy za ciosem, niestety tak się nie stało. Nie mogę mieć dzisiaj pretensji do zespołu, jeśli chodzi o całą drużynę, to wydaje mi się, że było dobrze. Nie jesteśmy, aż tak mocni, ani dobrzy, żeby pomyśleć, że na pewno to wygramy. Zdajemy sobie sprawę, jaka jest polska liga, jak trzeba walczyć o każdy punkt.

Ból jest większy, kiedy zasłużyłeś na coś więcej. Moim zdaniem dzisiaj tak było. Nie mam zamiaru dramatyzować, obyśmy grali tak w piłkę, stwarzali tyle sytuacji, na pewno w innych spotkaniach coś strzelimy. Możemy dzisiaj użyć tego słynnego stwierdzenia, że zabrakło skuteczności.

Kibice Górnika na meczu z Wisłą Kraków    Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

Górnik Zabrze - Wisła Kraków 0:1. Nie będzie grilla na Areni...