Kamil Wojdat
(Stanisław Szpyrka drużynę Motoru objął w połowie czerwca. Na stanowisku zastąpił Marka Saganowskiego) fot. Kamil Wojdat
W 1. kolejce eWinner 2. Ligi piłkarze Motoru Lublin zremisowali w meczu wyjazdowym z Garbarnią Kraków 2:2. Lublinianie piłkarsko zaprezentowali się dobrze. Spotkanie kończyli w dziesięciu.

Naszym zawodnikom należą się wielkie brawa za walkę, którą włożyli w ten mecz. To wzbudzą zaufanie i bez wątpienia możemy być zadowoleni z ich postawy na boisku – podsumował szkoleniowiec lublinian, Stanisław Szpyrka.

Jego podopieczni od początku wyszli ofensywnie usposobieni, a ich gra mogła się podobać. Efektem był gol z 9. minuty, kiedy to zadziałał wysoki pressing, a futbolówkę do własnej siagtki skierowali ich rywale (0:1).

W 28. minucie mieliśmy remis, po tym jak pojedynek bark bark z napastnikiem krakowian, Adamem Żakiem, przegrał defensor Motoru, Przemysław Szarek (1:1).

W odpowiedzi pięknym strzałem z wolnego popisał się Piotr Ceglarz (1:2) i na przerwę to żółto-biało-niebiescy schodzili w lepszych nastrojach.

Po zmianie stron sprawy się nieco skomplikowały. Co prawda Motor ponownie zaczął dobrze, ale drugiego gola w 67. minucie zdobył Żak (2:2). Dodatkowo na kwadrans przed końcem za faul w polu karnym rywali, drugi żółty kartonik obejrzał Jakub Staszak i zespół z „Koziego Grodu” musiał radzić sobie w osłabieniu.

Remis udało się utrzymać, w dużej mierze dzięki 20-letniemu bramkarzowi, Michałowi Furmanowi, który w końcówce popisał się efektowną, a co najważniejsze skuteczną interwencją na przedpolu.

Powiem krótko. Biorąc pod uwagę okoliczności, jesteśmy zadowoleni z remisu – ocenił inaugurację sezonu Stanisław Szpyrka, dla którego był to debiut trenerski na ławce w oficjalnym meczu Motoru.

Ciekawy i otwarty mecz Krakowie. Remis Motoru na inaugurację [ZDJĘCIA]

Garbarnia Kraków – Motor Lublin 2:2 (1:2)

Bramki: Żak 28, 67 – Nakrosius 9 (samobójcza), Ceglarz 32

Garbarnia: Kozioł – Warczak, Kardas, Bartków, Nakrosius, Duda (62 Kuczak), Nowak (62 Dziedzic), Pranica (70 Marszalik), Słomka, Mularczyk, Żak. Trener: Maciej Musiał

Motor: Furman – Rudol, Szarek, Rozmus, Wójcik (90 Cichocki), Gąsior (62 Kusiński), R. Król, Staszak, Rybicki (46 Sędzikowski), Ceglarz (68 Kahsay), Żebrakowski. Stanisław Szpyrka

Żółte kartki: Kardas, Kuczak, Żak – Staszak (dwie), Żebrakowski, Kusiński

Czerwona kartka: Staszak (74. min – za drugą żółtą)

Sędziował: Damian Gawęcki (Kielce)