dor
- Końcówka zrobiła się trochę nerwowa, gdzie Korona rzuciła na szalę wszystko to, co ma najlepsze i było nerwowo pod naszą bramką - mówił Waldemar Fornalik, trener Piasta. Fot. Dawid Łukasik
Piast Gliwice wygrał na Suzuki Arenie z Korona Kielce 2:1 w spotkaniu PKO Ekstraklasy. Trudny teren, trudny mecz oraz niezwykle cenne trzy punkty, które cieszą – podsumował spotkanie trener Piasta Waldemar Fornalik.

-Nie był to dla nas łatwy mecz. Korona w ostatnim spotkaniu z Wisłą Płock zaprezentowała się naprawdę bardzo dobrze, pewnie wygrywając 4:1. Na wyjeździe pokazała, że jest zespołem skonsolidowanym. W pierwszej połowie, kiedy wydawało się, iż zaczynamy kontrolować grę, straciliśmy bramkę, która trochę zdeprymowała drużynę. Nie potrafiliśmy złapać płynności, wymienić kilku szybkich, dokładnych podań i nie wyglądało to najlepiej. Po przerwie wyszliśmy już bardziej zmotywowani, zmobilizowana, graliśmy szybciej oraz doprowadziliśmy do sytuacji, po której wyrównaliśmy. Szkoda, że nie udało nam się zakończyć tego spotkania wcześniej, bo przy stanie 2:1 mieliśmy 100% - ową okazję Patryka Tuszyńskiego, ale piłka nie wpadła do siatki. Końcówka zrobiła się trochę nerwowa, gdzie Korona rzuciła na szalę wszystko to, co ma najlepsze i było nerwowo pod naszą bramką - mówił po meczu Waldemar Fornalik, trener Piasta, cytowany przez oficjalna stronę Korony Kielce.