Trenerzy o meczu Lechia - Warta. Piotr Stokowiec: Za chwilę odpalimy. Piotr Tworek: Tylko i aż jeden punkt

Jacek Czaplewski
PKO Ekstraklasa. Lechia Gdańsk zremisowała z Wartą Poznań 1:1. Oto co na konferencji powiedzieli trenerzy obu drużyn.

Piotr Stokowiec, trener Lechii Gdańsk: - Remis mnie nie zadowala. Wymagam więcej od swojej drużyny. Liderzy powinni więcej brać na swoje barki. Musimy popracować nad organizacją gry, bo ważne mecze przed nami. Jestem rozczarowany, że nie możemy przełożyć tego co jest na treningach na mecze. Ja jednak wierzę w tę drużynę. Za chwilę powinniśmy odpalić. Stać nas na lepszą grę. Dziś można być zadowolonym ze stałych fragmentów. Zdobyliśmy bramkę, mogliśmy zdobyć kolejne (...) Nie zasłużyliśmy na to, bo zabrakło nam jakości w ofensywie.

Piotr Tworek, trener Warty Poznań: - Przyjechaliśmy z nastawieniem, by wyciągnąć maksa. Zdobyliśmy tylko i aż jeden punkt. Cieszymy się z niego, bo wiemy ile kosztował wysiłku zwłaszcza w drugiej połowie. Musimy natomiast sobie odpowiedzieć na pytanie o słabe pierwsze połowy. Nie bylo agresji w odbiorze i iskry. Ten zespół taki nie jest! Wyglądało to jednak tak, jakbyśmy przyjechali sobie pobiegać, a musimy angażować się tak jak po przerwie. Myślę, że znajdę przyczynę i będziemy dzięki temu zdobywać komplety punktów.