Trenerzy o meczu Śląsk Wrocław - Pogoń Szczecin. Vitezslav Lavicka: Bejger zagrał dobrze. Kosta Runjaic: Dużo zainwestowaliśmy

Jacek Czaplewski
PKO Ekstraklasa. Śląsk Wrocław wygrał po raz pierwszy w 2021 roku. Pokonał u siebie Pogoń Szczecin 2:1. Oto co na konferencji powiedzieli obaj trenerzy.

Vitezslav Lavicka, trener Śląska Wrocław: - Wszyscy czuliśmy przed meczem, że musimy poprawić wyniki. Końcówka pierwszej połowy była pod tym kątem szczególna, bo zdobyliśmy dwie bramki. Debiutujący Łukasz Bejger zagrał dobry mecz. Miał jakieś problemy zdrowotne w drugiej połowie, ale pokazał charakter. Kapitan Mariusz Pawelec złapał kontuzję mięśniową. Poczuł ból w "dwójce". Przed nim rezonans, po którym dowiemy się co więcej. Co do zmiany Mateusza Praszelika to w jego przypadku było ryzyko drugiej żółtej kartki, więc z tego powodu zdjęliśmy go z boiska.

Kosta Runjaic, trener Pogoni Szczecin: - Zaczęliśmy bardzo dobrze. Wywarliśmy presję, strzeliliśmy gola po stałych fragmencie,tak jak ćwiczymy na treningu. Mieliśmy kilka szans na 2:0, ale po raz kolejny ich nie wykorzystaliśmy. To trzeba robić, jeżeli ma się ambicje. Po tym początku poziom meczu spadł. Dysponując takim doświadczeniem w zespole powinniśmy zejść na przerwę z prowadzeniem. Zamiast tego Śląsk trafił nas dwa razy, dzięki prostym środkom. W drugiej połowie mieliśmy kilka okazji, lecz ich nie wykorzystaliśmy. Wracamy z niczym do Szczecina, to nasza druga porażka z rzędu. Ci co myśleli, że sezon dalej będzie szedł w tak dobrym kierunku to zobaczyli, że nie do końca tak jest. W dwóch meczach daliśmy sobie wyrwać punkty. Dużo zainwestowaliśmy w mecz ze Śląskiem, więc ten wynik jest niezadowalający. Przed nami ważne tygodnie rzeczowej pracy. Ja ani zespół na pewno w nic nie wątpimy. Oglądam wiosną sporo meczów i bardzo spokojnie podchodzę do reszty sezonu. Nadal jesteśmy drudzy i to jest bardzo duży sukces Pogoni.

Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

Górnik Zabrze - Legia Warszawa: Tłum kibiców pod stadionem d...