Trenerzy o meczu Warta Poznań - Pogoń Szczecin. Kosta Runjaic: Kartki zbędne, zwycięstwo zasłużone

Jacek Czaplewski
PKO Ekstraklasa. W Grodzisku Wielkopolskim górą okazała się Pogoń Szczecin. Wygrała z Wartą Poznań 2:1. Oto co na konferencji powiedzieli obaj trenerzy.

Piotr Tworek, trener Warty Poznań: - Nie jest łatwo podnieść się po szybko straconych bramkach. Pogoń w pierwszej połowie nadawała ton. Wychodziło jej wszystko, my nie mogliśmy wiele zdziałać. Tym większe slowa uznania dla mojego zespołu za chwile spędzone w szatni i za grę w drugiej połowie. Zespół pokazał, że chce odrabiać straty i wygrywać. Niestety, Pogoń okazała się zbyt trudnym przeciwnikiem. Strzeliliśmy na 1:2 w pierwszej minucie, ale na więcej nie pozwoliła. Pogoń była dobrze zorganizowana. Pozostaje nam praca treningu i przekonanie, że w następnym meczu strzelimy tyle goli, ile będzie potrzeba do zwycięstwa.

Kosta Runjaic, trener Pogoni Szczecin: - Jesteśmy zadowoleni z wyniku, uważam to zwycięstwo za zasłużone. Myślę jednak, że niepotrzebnie mecz był otwarty przez nas do samego końca. Pierwsza połowa wyglądała bardzo dobrze. Zrealizowaliśmy wtedy cały plan. Na pewno kartka dla Matyni była zbędna. Mamy teraz kontuzjowanych graczy na boku; Mata w tym roku nie zagra, na Steca musimy być może zaczekać, a jest mecz z Lechem Poznań, w którym Matynia będzie pauzować (...) Wiedzieliśmy, że 2:0 to niebezpieczny wynik. Tracąc gola w 46 minucie daliśmy Warcie wrażenie, że może wrócić do gry. To uważam za niepotrzebne. Na szczęście w końcówce dosyć dobrze się broniliśmy. Szkoda, że Alexander Gorgon dostał kartkę i będzie pauzować w środę z Lechem.