Trenerzy po meczu GKS Tychy - Znicz Pruszków (KONFERENCJA)

Maciek Maćkowiak
Kamil Kiereś
Kamil Kiereś Dariusz Śmigielski / Polska Press Grupa
W meczu 6. kolejki 2. ligi GKS Tychy podzielił się punktami ze Zniczem Pruszków. Poniżej prezentujemy pomeczowe opinie trenerów.

Kamil Kiereś**(GKS Tychy)**: Myślę, że mimo tego że do przerwy przegrywaliśmy 0:1, można raczej mówić o stracie dwóch punktów a nie zdobyciu jednego. Mecz w pierwszej połowie wyglądał tak jak zakładałem, Znicz zagrał bardzo podobnie jak w meczu z Wisłą Puławy, w którym pruszkowianie pokazali bardzo skuteczny futbol i wrócili do domu z tarczą. W pierwszej połowie nie potrafiliśmy poradzić sobie z ustawieniem rywali, dlatego w przerwie zrobiliśmy dwie zmiany, które dały zamierzony efekt. Dublerzy pokazali się z dobrej strony, ponieśli jakość drużyny. Druga połowa była dla nas trudna, z jednej strony chcieliśmy odrobić straty, ale goście w każdej chwili mogli wyprowadzić kontrę bądź zaskoczyć nas stałym fragmentem gry. Do końca staraliśmy się walczyć o zwycięstwo, zabrakło nam jednak skuteczności. Teraz rzeczą ważną dla nas będzie podsumowanie ostatnich trzech spotkań rozegranych w ciągu 6 dni. Jutro mamy odnowę, w poniedziałek wolne, potem przyjdzie czas na analizę i przygotowania do następnego meczu.

Dariusz Banasik**(Znicz Pruszków):** Na pewno jesteśmy zadowoleni z tego punktu. Wiedziałem, że czeka nas tutaj trudne spotkanie. Zespół GKS-u to bardzo mocny przeciwnik, z wieloma doświadczonymi zawodnikami tak więc wiedzieliśmy czego możemy się po nich spodziewać. Jestem bardzo zadowolony z pierwszej połowy, dobrze realizowaliśmy założenia taktyczne, wychodziliśmy z szybkimi kontrami, graliśmy cierpliwie i zdobyliśmy bramkę. Po przerwie daliśmy się zepchnąć do obrony co determinował wynik. Skupiliśmy się głównie na destrukcji i niestety straciliśmy prowadzenie. GKS miał w drugiej połowie zdecydowaną przewagę, stworzył dużo okazji bramkowych. Chciałbym pogratulować piłkarzom dobrego meczu wyjazdowego, jak na razie jesteśmy niepokonani po czterech wyjazdach. Musimy jednak poprawić grę u siebie i mam nadzieję, że powoli będziemy się pięli w górę tabeli. Gratuluję też Kamilowi, ma bardzo dobrą drużynę. Dziś trochę zabrakło im skuteczności. Mecz był interesujący, mógł się podobać kibicom.