Trenerzy po meczu Olimpia Grudziądz - Zawisza Bydgoszcz (KONFERENCJA)

Łukasz Łabędzki
Trenerzy po meczu Olimpia Grudziądz - Zawisza Bydgoszcz
Trenerzy po meczu Olimpia Grudziądz - Zawisza Bydgoszcz Łukasz Łabędzki
W meczu 7. kolejki 1. ligi, Olimpia Grudziądz przegrała na własnym stadionie z Zawiszą Bydgoszcz 2:3 (1:1). Po tym spotkaniu trenerzy obu zespołów podzielili się swoimi przemyśleniami na temat wydarzeń, które miały miejsce na boisku!

Artur Skowronek (Olimpia Grudziądz): Uważam, że bardzo dobrze zaczęliśmy to spotkanie. Moim zdaniem pierwsza połowa była ustawiona pod naszym kierunkiem i takie właśnie mieliśmy założenia, by zrobić wszystko by Zawisza się nie rozpędził. Udało nam się to zrobić, byliśmy bardzo blisko ustawieni przy rywalach. Mieliśmy sporo piłki w posiadaniu i co najważniejsze przeradzało się to w tworzenie sytuacji. Jedną z nich skończyliśmy skutecznie, wydawało się że zakończy się ten mecz po naszej myśli. W drugiej połowie zabrakło cierpliwości i spokoju w naszej grze, dlatego nie była ona najlepsza w naszym wykonaniu. Chciałbym się skupić na pozytywach, które absolutnie widziałem. Na pewno chłopakom nie można odmówić podejścia do pracy w tym meczu i to mnie cieszy. Musimy zmienić parę zachowań wtedy gdy posiadamy piłkę. Nie popadam w jakiejś straszne zaniepokojenie, jestem optymistycznie nastawiony do życia i to będę przekazywał moim zawodnikom, bo jesteśmy w ciężkiej sytuacji, ale cztery najbliższe mecze mogą całkowicie wywrócić naszą sytuację, w pozytywnym tego słowa znaczeniu.

Mariusz Rumak (Zawisza Bydgoszcz): Zagraliśmy bardzo słabą pierwszą połowę, nie powinno się tak zaczynać meczów derbowych. Uczulałem moich zawodników, że pierwsze 5 minut meczu będzie kluczowe. W drugiej połowie zaczęliśmy lepiej grać w piłkę, było więcej spokoju po odbiorze piłki i okazało się, że można wyprowadzić kilka akcji, po których zdobyliśmy dwie bramki. Potem prowadziliśmy już 3:1 i szybko w odpowiedzi przytrafił się rzut karny dla Olimpii, przez co końcówka meczu była nerwowa. Cieszymy się z tego zwycięstwa, cieszymy się ze zmian, które w tym meczu nam wyszły.

źródło: Olimpia Grudziądz