Trenerzy po meczu Wisła Płock - Piast Gliwice [KONFERENCJA]

krk
Andrzej Banas / Polska Press
Wisła Płock w doliczonym czasie gry uratowała punkt w meczu z Piastem Gliwice. Wyrównująca bramka była dziełem Jakuba Czerwińskiego, który zaskoczył własnego golkipera. - To bolesne, bo to nie pierwszy mecz, w którym prowadzimy i mamy sytuacje, aby zamknąć spotkanie, ale tego nie robimy - przyznał Waldemar Fornalik, szkoleniowiec gliwiczan.

Kibu Vicuna, Wisła Płock:
Po ostatnim meczu nie byliśmy zadowoleni, bo moim zdaniem straciliśmy dwa punkty. Teraz było odwrotnie, bo przegrywaliśmy, ale w doliczonym czasie gry zdobyliśmy bramkę na 1-1. Dobrze rozpoczęliśmy mecz, ale Piast miał lepsze okazje. Po przerwie mieliśmy piłkę, ale to rywale byli lepsi. Nie graliśmy dobrze i w ofensywie, i defensywie. Pierwsza połowa była lepsza niż druga, ale musimy poprawić naszą grę. Moim zdaniem możemy grać lepiej... Potrzebujemy więcej regularności.

Waldemar Fornalik, Piast Gliwice:
- Zremisowaliśmy wygrany mecz... Tak to można powiedzieć w skrócie. Mieliśmy kilka sytuacji, były też kontrowersje. Możemy mieć pretensje tylko do siebie, bo musimy wykorzystywać okazje, które sobie stwarzamy. Tak się jednak nie stało.

To bolesne, bo to nie pierwszy mecz, w którym prowadzimy i mamy sytuacje, aby zamknąć spotkanie, ale tego nie robimy i ostatecznie remisujemy. Mogliśmy spokojnie wygrywać 2-0 lub 3-0... Plusem jest to, że dochodzimy do strzałów. Musimy dalej pracować, aby nasza skuteczność była lepsza.

źródło: Piast Gliwice / własne