Trenerzy po meczu Wisła Płock - Wisła Kraków. Stolarczyk: Jestem dumny z moich piłkarzy

krk
Wojciech Matusik
Lotto Ekstraklasa. Za sprawą dwóch bramek Zdenka Ondraska piłkarze Białej Gwiazdy pokonali w Płocku swoją imienniczkę 2:1. Jestem dumny z postawy moich piłkarzy - mówił po meczu Maciej Stolarczyk, szkoleniowiec Wisły Kraków.

Maciej Stolarczyk, Wisła Kraków:

Jestem dumny z postawy moich piłkarzy. Cieszę się i gratuluję im tego zwycięstwa, bo było to dla nas trudne spotkanie. Zdawaliśmy sobie sprawę z tego, że Wisła Płock ma swoje argumenty. W końcowych sekundach ostatniego meczu doprowadzili do remisu i byliśmy świadomi, że morale tego zespołu się podniosło. My - w poprzednich meczach - nie punktowaliśmy tak, jak byśmy sobie tego życzyli. To też sprawia, że wygrana ta jest dla nas bardzo cenna. Jeszcze raz serdecznie gratuluję moim zawodnikom postawy w tym meczu” - powiedział trener Maciej Stolarczyk po ostatnim gwizdku arbitra.

Kibu Vicuña, Wisła Płock:

- Piłka była dla nas brutalna. Wisła Kraków okazała się skuteczniejsza od nas, ale to my mieliśmy więcej sytuacji. Prawda jest taka, że lepiej weszli w mecz, co pokazało pierwsze 25 minut. W drugiej połowie szybko strzeliliśmy gola na 1:1 i mieliśmy kolejne okazje, których nie wykorzystaliśmy. Rywal zbyt łatwo zdobył drugą bramkę. Dopiero później prowadziliśmy grę, mieliśmy sytuacje, ale niestety nie udało się wyrównać.

źródło: Wisła Kraków