Trenerzy po meczu Zagłębie Lubin - Podbeskidzie Bielsko Biała (KONFERENCJA)

Kaja Krasnodębska
Dariusz Kubicki
Dariusz Kubicki Łukasz Klimaniec/Dziennik Zachodni
Zagłębie Lubin zremisowało z Podbeskidziem Bielsko-Biała 1:1 w meczu 1. kolejki Ekstraklasy. Oto co po spotkaniu powiedzieli obaj szkoleniowcy.

Dariusz Kubicki (Podbeskidzie Bielsko-Biała): Biorąc pod uwagę, że dzisiejszy mecz był pierwszym spotkaniem ligowym Zagłębia i Podbeskidzia, mecz mógł się podobać. Obfitował w ciekawe akcje, trzymał w napięciu. Mimo wysokiej temperatury, moi piłkarze grali na wysokich obrotach, dawali z siebie wszystko, za co należy im się spory szacunek. Jak w każdym kolejnym spotkaniu – naszym celem było zwycięstwo, co było widoczne od pierwszych minut. Mam jedynie trochę pretensji do moich piłkarzy o zachowanie z 85. minuty. Ułatwili gospodarzom zdobycie wyrównującej bramki. Pomimo tego, że niektórzy z moich podopiecznych stawiają dopiero pierwsze kroki na boiskach ekstraklasy, nie czują tremy. Chcą grać, rozwijać się i to właśnie pozwala nam optymistycznie patrzyć w przyszłość.

Piotr Stokowiec (Zagłębie Lubin): Powrót do ekstraklasy zaczął się dla nas bardzo boleśnie. Można powiedzieć, że strzeliliśmy w tym meczu dwie bramki, a wywieźliśmy jedynie remis. Fatalnie rozpoczęliśmy to spotkanie co zadecydowało o losach całego spotkania. Musieliśmy praktycznie cały mecz prowadzić grę przez co narażaliśmy się na kontry. W naszej grze było trochę nerwowości. Nie jestem zadowolony z naszej postawy, bo wiem, że potrafimy grać lepiej. Stosunkowo słabą postawę na boisku w wykonaniu mojej drużyny mogła spowodować trema, światła kamer… Moi zawodnicy potrafią lepiej utrzymywać się przy piłce, a dziś przydarzały się nam proste, techniczne błędy. Muszę natomiast pogratulować mojej drużynie determinacji. Nie jest łatwo grać tracąc bramkę w pierwszej minucie, gonić wynik.